نکات طراحی داخلی اتاق خواب با تم تابستانی

در صورتی که خواستار ایجاد یک تغییر رنگی و جذاب در اتاق خواب خود هستید ، همین حالا اقدام نمایید. زیرا شروع فصل تابستان بهترین زمان برای انجام این تغییرات می باشد. شما می توانید برای هماهنگ نمودن محیط زندگی خود با فصل تابستان ، از اتاق خواب شروع کنید و یک انرژی و زیبایی تابستانی به اتاق خود هدیه ببخشید. برای ایجاد این تغییر تنها کافیست سبک طراحی مورد نظر خود را مشخص کنید و از ترکیب رنگی های صحیح و مناسب بهره ببرید. در این مطلب با نکات طراحی داخلی اتاق خواب با تم تابستانی آشنا خواهید شد. و می توانید به اتاق خود جلوه ایی گرم و صمیمی ببخشید. در صورتی که علاقمند به داشتن دکوراسیون اتاق خواب با تم تابستانی هستید ، از همین حالا اتاق خواب خود را برای آغاز این فصل آماده کنید. فصل تابستان و رنگ ها و هوای موجود در آن می تواند بزرگ ترین منبع الهام بخش برای رسیدن به دکوراسیونی درست و مناسب باشد.

دکوراسیون اتاق خواب با تم تابستانی

ترکیب رنگی مناسب و چیدمان درست : 

در صورتی که علاقمند هستید به شکلی تازه و فرح بخش وارد فصل تابستان شوید و اتاق خواب با تم تابستانی داشته باشید. بهترین گزینه استفاده از طیف های آرامش بخش رنگ ها است. استفاده از مبلمان با رنگ های لطیف و پاستلی ، باعث می شوند تا زمانی که می خوابید خستگی شما برطرف شده و زمانی که از خواب بیدار می شوید نیز حس خوبی داشته باشید. اما علاوه بر تمامی این موارد ، موجب تغییر فضای اتاق خواب به طور کامل شده و تاثیر بسیاری بر روشنایی و بزرگی اتاق دارد. مهم ترین نکته کلیدی که بایستی به آن توجه کنید استفاده از رنگ های روشن است. زیرا موجب می شوند اتاق فرح بخش تر و روشن تر به نظر برسد. به همین علت بهتر است تا حد ممکن از کاربرد رنگ های تیره خودداری کنید.

دکوراسیون اتاق خواب با تم تابستانی

به یاد داشته باشید که برای استفاده بهینه از فضا در یک اتاق خواب کوچک بایستی پیش از خرید مبلمان نقشه و مساحت اتاق را به خوبی اندازه گیری نمایید و سپس بر اساس آن مبلمان مناسب اتاق را تهیه نمایید و بدین ترتیب با استفاده از کمد ها ، کشو ها و پاتختی ها ، بیشترین میزان فضای ذخیره سازی داشته باشید. برای انتخاب تاج تخت خواب نیز می توان با کنار گذاشتن انتخاب های کلاسیک موجود در در بیشتر تخت ها ، از خلاقیت خود بهره برده و با استفاده از استیکر ها و یا پارچه های دیواری زیبا و رنگی فضایی متحرک و پویا در اتاق خواب خود ایجاد کنید. شما می توانید در دکوراسیون اتاق خواب با تم تابستانی از رنگ های سبز ، لیمویی و آبی آسمانی استفاده نمایید.

دکوراسیون اتاق خواب با تم تابستانی

پارچه هایی با الیاف طبیعی : 

در هر زمانی امکان استفاده از الیاف طبیعی وجود دارد. اما در فصل تابستان الیاف طبیعی بیشتر کاربرد دارند. زیرا در روز های گرم تابستانی ، استفاده از پارچه های طبیعی علاوه بر افزایش راحتی شما به لحاظ سلامتی نیز تاثیرات چشمگیری دارند. در فصل تابستان پوست انسان در اثر گرما و نور خورشید حساس تر می شود و نیاز به تماس با پارچه های لطیف تر و طبیعی تر دارد. به همین علت شما می توانید از برای رو تختی و ملحفه تخت خواب از پارچه های طبیعی بهره ببرید. در این شرایط بهترین گزینه برای شما استفاده از پارچه های طبیعی مانند کتان ، پنبه و بامبو می باشد که دارای الیاف طبیعی هستند.

طراحی داخلی اتاق خواب با تم تابستانی


حتما ببینید : 8 نکته کاربردی طراحی دکوراسیون نشیمن آرام و دعوت کننده


جزئیاتی که سبک شما را هدایت می کنند : 

برای داشتن اتاق خواب با تم تابستانی می توانید از اکسسوری ها بهره برده و فضایی زنده و پویا را در اتاق خواب خود ایجاد کنید. پیش از انتخاب اکسسوری بایستی سبک دکوراسیون مورد نظر اتاق خواب خود را مشخص نموده و بر اساس آن اکسسوری انتخاب نماید. انتخاب اکسسوری های درست و متناسب در ترکیب با مبلمان اتاق خواب ، منجر به خلق فضایی صاحب سبک با هویت و شخصیت می شود. به عنوان مثال ، استفاده از اکسسوری های پتینه کاری شده باعث ایجاد یک دکوراسیون روستایی می شود و یا با با استفاده از اکسسوری های مسی و آینه یک دکوراسیون آوانگارد را ایجاد خواهید نمود.

طراحی داخلی اتاق خواب با تم تابستانی

شما می توانید در دکوراسیون اتاق خواب با تم تابستانی خود با استفاده از فانوس های فرفورژه رنگی ، تابلو ها و قاب عکس های رنگی به دیوار اتاق تحرک و پویایی ببخشید. هم چنین می توانید از عناصر روشنایی بخش همچون لوستر ها ، چراغ های دیواری ، آباژور های رومیزی و ایستاده بهره ببرید. علاوه بر این برای داشتن اتاق خواب با تم تابستانی می توان از عناصری مانند سبد ها و جعبه هایی با طرح ها و رنگ های متفاوت و متنوع ، آینه های قدی و دیواری و … استفاده نمایید. پس از انتخاب سبک طراحی و ترکیب رنگی مورد دلخواه ، می توانید با بهره گیری از اکسسوری ها یک اتاق خواب با تم تابستانی و جدید داشته باشید.

طراحی داخلی اتاق خواب با تم تابستانی

فضای مقابل درب : 

با شروع فصل تابستان و باز شدن پنجره ها برای ورود هوای تازه به خانه ، احتمال کوبیده شدن و بسته شدن درب ها وجود دارد. به همین علت می توانید برای جلوگیری از بروز این اتفاق از ترمز های مخصوص درب و پنجره ها استفاده نمایید و علاوه بر این به اتاق خواب خود جلوه ایی زیبا و جذاب ببخشید. شما می توانید این ترمز درب ها را در شکل میوه های تابستانی و یا حیواناتی مانند فلامینگو یا اسب دریایی انتخاب نمایید و و جلوه ایی زیبا و بامزه در فضای اتاق خواب خود ایجاد کنید. شاید این عنصر بسیار کوچک و بی اهمیت به نظر برسند، اما به یاد داشته باشید که کوچک ترین جزئیات نیز تاثیر بسزایی در طراحی اتاق خواب خواهند داشت.

تاق خواب با تم تابستانی

درخشش آینه ها : 

آینه یکی از عناصر دکوری پرکاربرد و بسیار مهم در دکوراسیون محسوب می شود و بایستی حتما در دکوراسیون اتاق خواب مورد استفاده قرار گیرد زیرا باعث عمق بخشیدن و دلباز تر شدن فضای اتاق می شود. از آینه می توان در میز آرایش و یا درب کمد ها بهره گرفت و هم می توان به شکل آینه قدی و یا پوششی برای دیوار ها استفاده شوند. در طی سال های اخیر آینه ‌هایی در ابعاد و اندازه های مختلف که با یک دیگر ترکیب شده اند نیز به عنوان تزئین و محرکی برای دیوار ها مورد استفاده قرار می گیرند. آینه به هر شکلی که به کار برده شود می تواند جلوه ایی زیبا و متفاوت به اتاق خواب ببخشد و فضای تابستانی آن را افزایش دهد.

تاق خواب با تم تابستانی


این مطلب را هم ببینید :

دانلود صحنه آماده خارجی ساختمان های اداری و مسکونی