12 رنگ دیوار اتاق خواب با رنگ آمیزی متفاوت

دکوراسیون اتاق خواب در مقایسه با سایر بخش های خانه ، منحصر به فرد تر است. زیرا اتاق خواب مکانی خصوصی بوده و حریم شخصی فرد را حفظ می کند به همین علت نیازمند طراحی و سبکی منحصر به فرد است. برای طراحی اتاق خواب می توان از رنگ های مختلف بهره مند شد. شما می توانید بر اساس سبک دکوراسیون اتاق خواب تنها از یک رنگ استفاده نمایید و یا با استفاده از رنگ های متفاوت یک ترکیب رنگی زیبا در اتاق خواب خود ایجاد کنید. در این مطلب با 12 رنگ آمیزی متفاوت برای رنگ دیوار اتاق خواب آشنا خواهید شد.

 رنگ دیوار اتاق خواب 

یکی از مهم ترین عناصر طراحی هر مکانی ، رنگ می باشد. در دکوراسیون اتاق خواب ، انتخاب رنگ مناسب بسیار حائز اهمیت است. به علت این که رنگ علاوه بر تاثیر در ظاهر اتاق خواب ، در ایجاد فضایی مناسب برای تجربه خوابی راحت و سالم نیز نقش به سزایی را ایفا می کند. انتخاب رنگ متناسب با طراحی و سبک دکوراسیون اتاق خواب نکته بسیار مهمی است که بایستی در طراحی اتاق خواب به آن توجه کنید. اگر خواستار استفاده از بیش از یک رنگ را دارید بهتر است از رنگ هایی که با یک دیگر هماهنگی دارند استفاده کنید. در ادامه این مطلب با 12 رنگ پر کاربرد در دکوراسیون اتاق خواب که بیشتر توسط طراحان و دکوراتور ها استفاده می شود آشنا خواهید شد و می تواند الهام بخش شما در طراحی اتاق خواب باشد.

 رنگ دیوار اتاق خواب 

1- دیوار های آجری رنگ :

در صورتی که علاقمند به ایجاد فضایی گرم و به سبک وینتیج در اتاق خواب هستید بهتر است از رنگ آجری استفاده کنید. رنگ آجری دارای تمام ویژگی های یک رنگ گرم می باشد و با سبک هایی مانند سبک وینتیج هماهنگی بیشتری دارد. البته برای استفاده از این رنگ در اتاق خواب ، بهتر است یکی از دیوار ها را با متریال آجر واقعی بپوشانید و یا اگر این کار برای شما سخت و دشوار است. می توانید از کاغذ دیواری هایی با طرح و نقش آجر بهره مند شوید. کاربرد رنگ آجری در دکوراسیون اتاق خواب باعث ایجاد فضایی گرم و دلنشین در این مکان خواهد شد.

 رنگ دیوار اتاق خواب 

 رنگ دیوار اتاق خواب 

2- رنگ صورتی و طرح های خاص :

رنگ صورتی و تنالیته های متفاوت آن یکی از محبوب ترین رنگ ها است که بیشتر در اتاق خواب خانم ها مورد استفاده قرار می گیرد. کاربرد این رنگ در دکوراسیون اتاق خواب باعث ایجاد فضایی بی نظیر خواهد شد. یکی از شیوه های کاربرد رنگ صورتی در دکوراسیون اتاق خواب رنگ آمیزی دیوار به رنگ صورتی است. هم چنین می توان از کاغذ دیوار هایی با طرح های صورتی نیز استفاده نمود.

رنگ دیوار اتاق خواب با رنگ آمیزی متفاوت

رنگ دیوار اتاق خواب با رنگ آمیزی متفاوت

3- رنگ بژ و تنالیته های آن :

در صورتی که دکوراسیون اتاق خواب شما به سبک مینیمال است بهتر است برای رنگ دیوار اتاق خواب از رنگ بژ و تنالیته های متفاوت آن استفاده کنید. رنگ بژ ، رنگی خنثی محسوب می شود و بهترین انتخاب برای تمامی سبک ها مانند سبک مدرن و مینیمال می باشد. کاربرد رنگ بژ در دکوراسیون اتاق خواب باعث ایجاد فضایی کامل و بی نقص در این مکان می شود.

رنگ دیوار اتاق خواب با رنگ آمیزی متفاوت

4- رنگ های روشن :

اگر خواستار ایجاد فضایی دلباز و فرح بخش در اتاق خواب هستید بهترین راه استفاده از رنگ های روشن است. رنگ های روشن به علت داشتن ویژگی های مختص به خود با هر سبک و رنگی سازگار هستند. و باعث ایجاد فضایی متعادل در اتاق خواب خواهند شد. کاربرد رنگ سفید و تنالیته های رنگ روشن در اتاق خواب باعث ایجاد فضایی آرامش بخش ، دلباز و روشن خواهد شد.

رنگ در دکوراسیون اتاق خواب

5- ترکیب رنگ های طوسی و قهوه ایی :

در صورت علاقمند بودن به رنگ های خنثی در دکوراسیون اتاق خواب بهتر است از ترکیب رنگ های خنثی مانند طوسی و قهوه ایی در اتاق خواب استفاده کنید و یک ترکیب رنگی زیبا را در این مکان به نمایش بگذارید. شما می توانید برای رنگ دیوار اتاق خواب از رنگ طوسی استفاده کنید و سرویس خواب و یا کفپوش اتاق خواب را به رنگ قهوه ایی انتخاب نمایید.

رنگ در دکوراسیون اتاق خواب

6- رنگ سبز و تنالیته های آن :

یکی از رنگ های مناسب برای دکوراسیون اتاق خواب رنگ سبز و تنالیته های آن می باشد. کاربرد رنگ سبز در دکوراسیون اتاق خواب نه تنها باعث ایجاد فضایی آرام و مناسب برای خواب خواهد شد بلکه ظاهری فرح بخش نیز به این مکان می بخشد. مخصوصا تنالیته های روشن رنگ سبز مانند رنگ سبز پسته ایی ، نیز با رنگ های خنثی هماهنگی زیبایی ایجاد می کند و بهترین انتخاب برای افراد علاقمند به سبک کلاسیک محسوب می شود.

رنگ در دکوراسیون اتاق خواب


حتما ببینید : رنگ مناسب برای کاناپه در سبک های متفاوت دکوراسیون


7- ترکیب رنگ های سیاه و سفید :

ترکیب رنگ های سیاه و سفید در اتاق خواب باعث ایجاد فضایی مدرن و متفاوت خواهد شد. کاربرد این ترکیب رنگی در دکوراسیون اتاق خواب باعث می شود از رنگ های متضاد به شکلی زیبا و هماهنگ در کنار یک دیگر استفاده کنید. ترکیب رنگ های سیاه و سفید بهترین انتخاب برای اتاق خواب هایی به سبک مدرن و معاصر محسوب می شود.

8- رنگ های تیره :

معمولا از رنگ های تیره در دکوراسیون اتاق خواب کم تر استفاده می شود. اما اگر خواستار استفاده از تضاد میان رنگ ها به شکلی واضح و ایجاد کنتراست در اتاق خواب هستید بهترین انتخاب برای شما رنگ آمیزی دیوار ها یه رنگ تیره می باشد. ترکیب رنگ های تیره و رنگ های روشن با یک دیگر ، درست مانند ترکیب رنگ های سیاه و سفید ، باعث ایجاد اتاق خوابی بسیار زیبا و ظریف خواهند شد.

دکوراسیون اتاق خواب

9- رنگ مشکی و تنالیته های آن :

اگر به دنبال دکوراسیونی چشمگیر و تاثیر گذار هستید بهترین انتخاب استفاده از رنگ سیاه و تنالیته های متفاوت آن بر روی دیوار های اتاق خواب و سایر سطوح موجود است. انتخاب رنگ سیاه برای رنگ دیوار پشت تخت خواب ، نه تنها جلوه خاص و منحصر به فردی به اتاق خواب می بخشد بلکه از شخصیت قدرتمند رنگ سیاه نیز بهره مند خواهید شد.

دکوراسیون اتاق خواب

10- ظرافت رنگ بنفش :

کاربرد رنگ بنفش و تنالیته های آن در دکوراسیون اتاق خواب باعث ایجاد فضایی رمانتیک در اتاق خواب خواهد شد. اگر قصد ایجاد اتاق خوابی به سبک مدرن اما با فضایی رمانتیک را دارید بهترین انتخاب استفاده از ظرافت رنگ بنفش و تنالیته های مختلف آن است.

دکوراسیون اتاق خواب

11- رنگ قهوه ایی تیره :

رنگ قهوه ایی یکی دیگر از رنگ های تیره ایی است که انتخاب مناسبی برای دکوراسیون اتاق خواب می باشد. رنگ قهوه ایی تیره که به عنوان رنگ چوب نیز می توان از آن بهره مند شد جلوه خاص و متفاوتی به فضای اتاق خواب می بخشد.

دکوراسیون اتاق خواب

12- ترکیب رنگ سبز و فیروزه ایی برای رنگ دیوار اتاق خواب :

یکی دیگر از ترکیب رنگی های مناسب برای دکوراسیون اتاق خواب به سبک مدرن ، ترکیب رنگ های سبز و فیروزه ایی می باشد. هر دوی این رنگ ها دارای ویژگی آرامش بخش هستند و بهترین انتخاب برای دکوراسیون اتاق خواب محسوب می شوند.


این مطلب را هم ببینید :

آموزش مدلینگ سه بعدی در اتوکد – دانلود رایگان آموزش مدلینگ اتوکد