رنگ مناسب برای کاناپه

بدون شک مهم ترین مبلمان نشیمن ، کاناپه می باشد. کاناپه به عنوان نقطه مرکزی نشیمن محسوب می شوند. اتاق نشیمن مکانی برای صحبت کردن با دوستان ، وقت گذراندن با خانواده ، مشاهده تلویزیون و رفع استرس های روزانه می باشد. به همین علت طراحی اتاق نشیمن بدون کاناپه دور از تصور است. یکی از مهم ترین نکات در هنگام خرید کاناپه و مبلمان ، راحتی آن است. اما بایستی این موضوع را در نظر داشته باشید که برای داشتن یک دکوراسیون بی نقص ، تنها وجود یک کاناپه راحت کفایت نمی کند. کاناپه ها در مرکز نشیمن قرار می گیرند به همین علت بایستی هماهنگی لازم را با مفهوم طراحی خانه و سبک آن داشته باشند. بنابراین در طراحی اتاق نشیمن کاناپه و مبلمان بیش از سایر لوازم حائز اهمیت هستند. در این مطلب با رنگ مناسب برای کاناپه در سبک های متفاوت دکوراسیون آشنا خواهید شد.

رنگ مناسب برای کاناپه

معماران و طراحان داخلی برای انتخاب کاناپه مناسب ، بیشتر بر روی تناسب میان ابعاد اتاق با ابعاد کاناپه تاکید می کنند. علاوه بر این موارد ، برای انتخاب کاناپه مناسب برای نشیمن نکاتی مانند کیفیت روکش مبل، ویژگی هایی مانند تبدیل شدن به تخت خواب در صورت نیاز ، جزئیات زیبایی شناختی و … حائز اهمیت است. بدون شک رنگ کاناپه ، یکی از مهم ترین نکات برای انتخاب کاناپه در سبک های متفاوت دکوراسیون محسوب می شود. انتخاب رنگ مناسب برای کاناپه نشیمن تنها یک موضوع سلیقه ای نیست ، بلکه بایستی رنگ کاناپه بر اساس سبک دکوراسیون انتخاب شود و با سایر مبلمان و عناصر موجود در طراحی داخلی هماهنگی داشته باشد و علاوه بر این موارد نشان دهنده سبک و شخصیتی منحصر به خود باشد. امکان دارد گاهی مواقع رنگ مورد علاقه ما تناسبی با این موارد نداشته باشد. به همین علت بایستی رنگ های دیگر را نیز مورد بررسی قرار دهید. در این مطلب به بررسی رنگ های شاخص که با کاناپه هایی که با سبک های مختلف طراحی داخلی مطابقت دارند پرداخته شده است.

رنگ مناسب برای کاناپه

1- تنالیته های مدرن رنگ طوسی برای کاناپه :

در حال حاضر رنگ طوسی ، بیش از سایر رنگ ها در طراحی های مدرن استفاده می شود و در راس ترند ترین رنگ ها قرار دارد. این رنگ فضای لطیف و راحتی را ایجاد می کند و هماهنگی زیبایی با سایر رنگ ها دارد به همین علت از تنالیته روشن تا تیره این رنگ در سبک های مدرن طراحی داخلی استفاده می شود.

رنگ کاناپه

2- مبلمان سفید رنگ :

سفید رنگی است که مناسب برای هر سبک و زمانی می باشد. سفید رنگ ایده آلی برای کاناپه می باشد زیرا در سایر فضا ها به ویژه مکان های کوچک تاثیرات ظریف و فرح بخشی را ایجاد می کند. تنالیته های مختلف رنگ سفید نه تنها مناسب سبک مدرن است بلکه برای سبک های کلاسیک و کانتری نیز انتخاب ایده آلی به شمار می رود و موجب ایجاد فضایی دلباز، آرام و گرم می شود.

رنگ کاناپه

3- قهوه ایی متمایل به قرمز و زیبایی کلاسیک چرم :

هنگامی که سخن از کاناپه های کلاسیک می شود ، بدون شک کاناپه چستر فیلد با ظاهر زیبا و اصیل به ذهن هر فردی خطور می کند. امروزه این کاناپه های کلاسیک به اختصار با نام چستر نیز شناخته می شوند ، این مدل کاناپه لمسه دوزی شده و دسته ها و پشتی آن در یک ارتفاع قرار دارند. هنگامی که این مدل کاناپه به سبک اصیل طراحی شوند ، دارای روکشی چرمی هستند. و کلاسیک ترین رنگ مناسب برای کاناپه در این روکش های چرمی ، قهوه ایی متمایل به قرمز و یا رنگ فندقی می باشد.

رنگ کاناپه

4- کاناپه با تنالیته های رنگ قهوه ایی :

تنالیته های رنگ قهوه ایی علاوه بر رنگی مناسب برای سبک کلاسیک ، برای طراحی های مدرن و خلاقانه نیز انتخاب مناسبی می باشند. به ویژه کاناپه های قهوه ایی رنگ با دیوار هایی به رنگ خنثی و با طراحی و چیدمانی با وقار ، فضایی مدرن و سنتی را با یک دیگر ترکیب کرده و فضای منحصر به فردی را خلق می کنند.

رنگ کاناپه

5- صورتی رمانتیک و جسورانه :

در سال های اخیر سبک شیک با فضایی نوستالژیک و طرح های رمانتیک و زیبا مانند نقوش گل ها به یک ترند مبدل گشته است. بدون شک رنگ صورتی و تنالیته های جسورانه آن مناسب ترین رنگ برای سبک های نوستالژیک و رمانتیکی مانند سبک شیک است.

رنگ مناسب برای کاناپه در سبک های متفاوت دکوراسیون


حتما ببینید : شیوه های دکوراسیون راهرو های ورودی باریک و کوچک


6- کاناپه با رنگ خردلی :

رنگ خردلی یکی از رنگ های بسیار محبوب و پرکاربرد در سبک های مدرن و مینیمال می باشد. این تنالیته از رنگ زرد موجب ایجاد فضایی گرم و زندگی بخش می شود به همین علت  به یکی از ویژگی های اصلی سبک مدرن در طراحی داخلی تبدیل شده است. این رنگ نه تنها به محیط زندگی می بخشد ، بلکه منجر به ایجاد حسی فرح بخش در فضا خواهد شد و به همین علت به راحتی می توان از آن در نشیمن های کوچک استفاده نمود.

رنگ مناسب برای کاناپه در سبک های متفاوت دکوراسیون

7- رنگ آبی تیره :

کاربرد صحیح رنگ های زنده و تاثیر گذار معرف طراحی ها و دکوراسیون های معاصر و خلاقانه هستند. یکی از رنگ های مناسب برای کاناپه نشیمن ، تنالیته های تیره رنگ آبی مانند لاجوردی می باشد. کاربرد این رنگ در نشیمن موجب ایجاد فضایی متفاوت می شود و هماهنگی قابل توجهی با طراحی های مدرن و معاصر هماهنگی دارد.

رنگ مناسب برای کاناپه در سبک های متفاوت دکوراسیون

8- آبی پاستلی :

رنگ آبی پاستلی نه تنها مناسب سبک کلاسیک می باشد بلکه انتخابی ایده آل و زیبایی نیز برای سبک مدرن محسوب می شود. انتخاب مبلمان به رنگ آبی پاستلی در نشیمنی به سبک کلاسیک تاثیرات آرامش بخش و لطیفی را در فضا به وجود خواهند آورد. و موجی ایجاد احساسی مدرن و فضایی التقاطی می شوند. علاوه بر تمامی این موارد آرامش رنگ آبی را نیز به نمایش می گذارند.

رنگ در دکوراسیون

9- رنگ سیاه :

با توجه به این که رنگ سیاه در دنیای مد و فشن بسیار محبوب و پرکاربرد می باشد. اما در طراحی داخلی خیلی کم مورد استفاده قرار می گیرد. زیرا این باور وجود دارد که رنگ سیاه باعث دلگیر شدن فضای خانه می شود. در حالی که اگر این رنگ به درستی مورد استفاده قرار گیرد ، موجب ایجاد فضایی زیبا و کاریزماتیک خواهد شد. کاناپه هایی با رنگ سیاه می توانند با رنگ های متفاوت هماهنگی ایجاد کرده و در ترکیب با رنگ های متضاد نیز منجر به ایجاد کنتراست می شوند و فضایی زیبا را به نمایش می گذارند.

رنگ در دکوراسیون

10- صورتی پاستلی :

در صورتی که خواستار ایجاد فضایی آرام ، مثبت و رویایی در نشیمن هستید ، و قصد دارید علاوه بر ایجاد فضایی مدرن و جدید ، حس حضور بر روی ابر ها را نیز داشته باشید ، بهترین انتخاب برای شما  رنگ صورتی پاستلی می باشد.

رنگ در دکوراسیون

11- رنگ سبز تیره :

در طی سال های اخیر ، کاناپه هایی به رنگ سبز تیره  بسیار محبوب و پر کاربرد شده اند. در حقیقت سبز رنگی است که در سبک کلاسیک بسیار پر کاربرد است. اما معمولا به عنوان رنگ دیوار ها و یا اکسسوری ها مورد استفاده قرار می گیرد. شما می توانید با انتخاب رنگ سبز برای کاناپه نه تنها فضایی مدرن بلکه فضایی کلاسیک را نیز به نمایش بگذارید.

رنگ در دکوراسیون


این مطلب را هم ببینید :

دانلود مدل سه بعدی خانه مدرن به صورت کامل