طراحی داخلی تلفیقی کافی شاپ و هاستل

بوتیک هاستل COO واقع در سنگاپور توسط معمار سنگاپوری به نام Colin Seah طراحی به اجرا رسیده است. این پروژه در سال 2017 برنده جایزه Asia AHEAD در بخش طراحی و دکوراسیون داخلی شد. هدف اصلی معمار از طراحی بوتیک هاستل COO، جذب مسافران جوان و ارائه خدمات لوکس و استاندارد با هزینه ایی کم و مقرون به صرفه بوده است.

طراحی بوتیک هاستل

بودجه مصرفی این پروژه بسیار محدود بوده است و معمار سعی نموده تا از بهترین المان های معماری در این مکان استفاده نماید. طراحی داخلی این هاستل با تم کاملا هنری و ویژگی فانتزی دهه اخیر صورت گرفته است. سایت این پروژه در سال های 1930 تا 1950 به عنوان مسکن عمومی مورد استفاده قرار می گرفته است. اما در حال حاضر میزبان تعداد بسیاری کافه و رستوران است.

طراحی بوتیک هاستل

طراحی داخلی این پروژه تلفیقی از هاستل و کافی شاپ است. جذب رهگذران برای صرف نوشیدنی و غذا ، و هم چنین مسافرانی که به دنبال یک فضای ارزان هستند، از اهداف طراحی این هاستل می باشد. فضای داخلی این هاستل بر اساس تاریخچه منطقه طراحی شده است. ترسیم تمامی اسکیس و نقش و نگار های روی دیوار ها، به منظور جلوگیری از ایجاد هزینه های اضافی به شکل دستی صورت گرفته است. کارفرمای خوش ذوق این پروژه، خود این تصاویر را بر روی دیوار ترسیم نموده تا سلیقه خود را در فضا غالب کند. این استراتژی یک حرکت انتزاعی بود که با الهام از میراث و معماری محلی صورت گرفته است.

طراحی بوتیک هاستل

استفاده از لامپ نئون در محیط مشکی به صورت کاملا خلاقانه برای نورپردازی فضا صورت گرفته است. به ویژه به لحاظ بصری نور، رنگ و نقاشی های گرافیتی فضا هماهنگی بسیاری با هم دارند. بر روی دیوار ها طرح، تصاویر گرافیکی و متن لیست غذا ها ترسیم شده است. اما بخش هاستل این مجموعه مانند خوابگاه های دانشجویی اقتصادی و مقرون به صرفه می باشد. مسافرخانه این مجموعه دارای 68 اتاق خواب می باشد که در 11 طبقه قرار گرفته اند. تعبیه تخت خواب های کوچک با حداقل رعایت حریم، به منظور استفاده افراد بیشتر از این مکان اقتصادی صورت گرفته است.


حتما ببینید : طراحی بوتیک هتل به سبک شرقی


سایر تصاویر طراحی بوتیک هاستل در سنگاپور

طراحی بوتیک هاستل

طراحی بوتیک هاستل

منبع : dezeen

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری