طراحی داخلی آپارتمان با تم سبز

این آپارتمان که در شهر سن پترزبورگ، روسیه واقع شده است، متعلق به یک زوج جوان است که دارای یک فرزند پسر هستند. این آپارتمان با تم سبز 81.6 متر مربع مساحت دارد که توسط گروه معماری Cartelle Design طراحی شده است. این زوج جوان از طراح این پروژه تقاضا کردند تا اتاق خواب و حمام پسرشان از سایر فضا های خانه جدا شود و متناسب با سلیقه و شخصیت فرزنداشان طراحی شود. هم چینین به دلیل مساحت کم خانه نیازمند فضای ذخیره سازی بیشتر بودند تا به راحتی وسایل خود را در آن قرار دهند. و آشپزخانه نیز باید دارای یک جای خواب اضافی برای مهمانان بود. بنابراین گروه معماری Cartelle Design این خانه را به سبک مینیمالیستی اسکاندیناوی با رنگ های ملایم و لطیف طراحی کردند.

آپارتمان با تم سبز

در سراسر این آپارتمان نرمی و لطافت یک پالت رنگی و نور مشاهده می شود که باعث آرامش بخش شدن فضا بدون هیچ گونه تصویر خیره کننده ایی شده است. در ابتدا شرح دادیم که هر اتاق دارای هویت مختص به خود می باشد.

آشپزخانه و فضای غذا خوری این آپارتمان با تم سبز دارای یک زیباشناسی دو گانه است. که در آن کابینت های طبقه بالا سفید و کابینت های پایینی به رنگ سبز می باشند. کابینت ها دارای یک طراحی ساده هستند که با دستگیره های سفید تکمیل شده اند. در منطقه غذا خوری یک مبل و دو صندلی مجموعه میز غذا خوری به سبک اسکاندیناوی را تشکیل داده اند. این مبل سبز رنگ به عنوان یک تخت برای مهمانان نیز استفاده می شود. دو صندلی ناهار خوری اسکاندیناوی نیز به رنگ های سفید و خاکستری با پایه چوبی در طرف دیگر میز چوبی غذا خوری قرار گرفته اند.

رنگ های سرد آشپزخانه با اکسسوری های مسی رنگ تکمیل شده اند. در گوشه ایی از آشپزخانه یک قفسه L شکل سفید بر روی دیوار نصب شده است که اکسسوری های متنوع و گلدان گل بر روی آن مشاهده می شود. در زیر این قفسه نور های مخفی تعبیه شده است که باعث روشنایی این قسمت شده است. در بین کابینت های پایینی نیز قسمتی به شکل اکسپوز طراحی شده است. آثار هنری که در این قسمت وجود دارد مدرن و تک رنگ هستند به طوری که با داستان رنگ صاف تداخل نداشته باشند.

کف پوش فضای ناهار خوری، چوبی می باشد و کف پوش فضای آشپزخانه کاشی های طرح دار است. و علت این کار تمیز کردن آسان و راحت کف می باشد. در فضای غذا خوری دو لوستر ساده سفید رنگ در قسمت بالای میز ناهار خوری از سقف آویزان شده اند. و یک نوار ظریف از لامپ های LED دار در اطراف لبه های سقف تعبیه شده است.

آپارتمان با تم سبز

دیوار مقابل آشپزخانه با طرح بندی سبز به منظور تکمیل طراحی کابینت تزئین شده است. و در کنار یک تلویزیون LED، یک منطقه کوچک را به خود اختصاص داده است، که توسط یک قفسه چوبی کوچک برجسته شده است. این کار باعث شده تا یک فضای سوم با عنوان “سالن نشیمن” نیز به این منطقه اضافه شود زیرا اتاق دیگری در این خانه وجود ندارد.

سوئیت مستر یک فضای آرام و زیبا است که دارای دکوراسیون خاکستری می باشد. تابلو هنری و یک لوستر با طرحی شاخه شاخه سفید رنگ از سقف آویزان شده است. هم چنین لوستر IC S2 بر روی یک میز چوبی از سقف آویزان شده است. فرش اتاق تک رنگ است که موجب برجسته شدن فضا شده است. کوسن های روی تخت و یک رو تختی نیز به رنگ صورتی ملایم می باشد. صندلی گوشه اتاق دارای یک طرح منحنی است که شما را دعوت به نشستن است. یک میز کوچک نیز در کنار صندلی قرار دارد که چند کتاب بر روی آن گذاشته شده است.

آپارتمان با تم سبز

در پشت این صندلی یک آیینه قدی بر روی دیوار تعبیه شده است و چند لامپ بر روی صندلی از سقف آویزان شده اند که باعث روشنایی لازم جهت مطالعه و خواندن کتاب می شوند. بر روی کنسول چوبی زیر تلویزیون نیز تعدادی کتاب و چندین گلدان تزئینی و اکسسوری های متنوع قرار دارد. کمد های دیواری سرتاسری نیز در داخل اتاق به منظور فضای ذخیره سازی بیشتر تعبیه شده است که قسمتی از آن به شکل یک قفسه شیشه ایی می باشد.

آپارتمان با تم سبز

در حمام مستر این خانه داستان رنگ خاکستری، سیاه، سفید و صورتی ادامه دارد. هنر تک رنگ کاشی کف در این جا نیز مشابه به فضای آشپزخانه و غذا خوری تکرار شده است. هم چنین کابینت چوبی روشویی با کف پوش فضای توالت فرنگی مطابقت دارد. از طریق راهرو خانه دسترسی به حمام میسر می شود. درب های حمام شیشه ایی شفاف هستند که حریم خصوصی با کشیدن پرده حاصل می شود.

طراحی اتاق خواب پسرانه این آپارتمان با تم سبز دارای یک طرح هوشمندانه است که در آن فضای خواب از منطقه مطالعه جدا شده است. به این صورت که با مدل L شکل تخت خواب و چیدن کوسن ها به صورت L مانند در یک طرف تخت، این دو منطقه از یک دیگر جدا شده اند. جدا سازی بین دو فضا باعث افزایش تمرکز و آرامش می شود. بر روی دیوار آجری یک تابلو هنری Superhero نصب شده است. سیم کشی انعطاف پذیر نیز ظاهری صنعتی به اتاق اضافه کرده است. طرح آبی رنگ اتاق متفاوت با دکوراسیون سایر فضا های این خانه می باشد.

حمامی که برای استفاده از مرد جوان خانه اختصاص داده شده نیز دارای یک رنگ آبی تیره می باشد. عناصر چوبی این حمام با چوب حمام اصلی مطابقت دارد. کابینت های آینه ایی بزرگ به صورت مخفی طراحی شده اند. کاشی های طرح دار مدرن فضای اطراف دوش حمام را روکش کرده اند.

طراحی دکوراسیون داخلی با تم سبز

در هر دو طرف ورودی خانه کمد های دیواری بزرگی قرار گرفته اند. درب قسمتی از کمد نیز شیشه ایی می باشد که در پشت آن نور های مخفی تعبیه شده است. در نزدیکی درب ورودی خانه یک چارچوب فلزی سبز رنگ قرار دارد که نشان دهنده پایان فضای ورودی و آغاز محوطه داخلی خانه است. کف پوش قسمت ورودی دارای یک پوشش هندسی خیره کننده تک رنگ در طراحی لانه زنبوری است، که به مفهوم نشان دادن یک کف چوبی شکسته شده می باشد.


حتما ببینید : طراحی داخلی دفتر کار لاین – تایپه تایوان


سایر تصاویر طراحی داخلی آپارتمان با تم سبز

طراحی آپارتمان به سبک اسکاندیناوی

طراحی آپارتمان به سبک اسکاندیناوی

طراحی آپارتمان به سبک اسکاندیناوی

طراحی آپارتمان به سبک اسکاندیناوی

طراحی دکوراسیون داخلی با تم سبز

پلان خانه به سبک اسکاندیناوی

منبع : home designing

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

رساله مجتمع ورزشی جانبازان و معلولین

دانلود پایان نامه و پلان ترمینال مسافربری