طراحی و دکوراسیون داخلی دفتر کار شرکت فناوری HELIS

یکی از عوامل مهم در طراحی یک شرکت فناوری، رضایت از فضای کار می باشد تا کارمندان به سلامت روحی دست یابند. بنابراین استودیو معماری LAVA، فضای کاری مدرنی را برای شرکت فناوری اطلاعات HELIS واقع در شهر کاوناس، لیتوانی طراحی کرده است. معماران در طراحی داخلی این دفتر کار مدرن عواملی مانند: راحتی و رفاه، کارایی و بهره وری و انعطاف پذیری را در اولویت قرار داده اند.

مشخصات کلی پروژه :

  • معمار : استودیو معماری LAVA
  • مکان پروژه : کاوناس، لیتوانی
  • تیم معماران : Goda Račkauskaitė، Mindaugas Leknickas
  • عکاس پروژه : Leonas Garbačauskas
  • مساحت پروژه : 8،611 فوت مربع
  • سال ساخت : 2018

دفتر کار مدرن

معماران در طراحی این پروژه برای تمرکز بیشتر کارمندان از فرهنگ کار مدرن با بهره وری بالا و ایجاد فضای کار خصوصی استفاده نموده اند. در حال حاضر داشتن صندلی و میز راحت نشان دهنده فضای کاری رضایت بخش نیست، فضای کاری باید به شکلی باشد که نیاز ذهن را برطرف سازد و موجب رضایت مندی روحی شود و آشفتگی را دور نماید.

اکثر پرسنل شرکت فناوری HELIS در چهار تیم مجزا و مستقل در فضای باز مشغول به کار هستند. این فضا از یک اتاق استراحت و یک اتاق کوچک برای ملاقات های کاری برخوردار می باشد. معماران برای کاهش صدا و عدم مزاحمت برای سایر بخش ها، فضا های داخلی را با استفاده از پارتیشن های شیشه ایی جدا کرده اند.

پس از وارد شدن به این دفتر کار مدرن ، سالن انتظار با مبلمان های راحتی برای مراجعه کنندگان مشاهده می شود. و هم چنین برای مراجعه کنندگان یک اتاق ملاقات کوچک به منظور حفظ حریم خصوصی تعبیه شده است که منظره پانورامایی از شهر را ارائه می دهد.

در روبروی سالن انتظار، اتاق استراحت تعبیه شده که از روشنایی کمتری نسبت به سایر قسمت های شرکت برخوردار می باشد. در این اتاق به منظور استراحت و آرامش فکری مناسب کارمندان یک صندلی راحتی، لپ تاپ، Xbox ، PS4 و کیسه بکس قرار داده شده است. این فضا، اتاق فکر نیز نامیده می شود.

در اتاق کنفرانس این دفتر کار مدرن یک میز بزرگ و یک صفحه نمایش قرار داده شده است. بخش بزرگی از شرکت فناوری Helis را قسمت ناهار خوری تشکیل می دهد. این عرصه شامل یک آشپزخانه کوچک، چندین میز ناهارخوری بزرگ با پنجره هایی رو به رودخانه می باشد. هم چنین تیم معماران برای حفظ حریم خصوصی پرسنل چند دفتر کار خصوصی نیز طراحی نموده اند که تطبیق پذیری و همه جانبه بودن فضای کاری را اطمینان بخشیده است.


حتما ببینید : طراحی برج مسکونی سبک وزن در ساحل جنوبی آتن


سایر تصاویر پروژه طراحی داخلی دفتر کار مدرن

طراحی داخلی دفتر کار مدرن

دفتر کار مدرن

دفتر کار مدرن

طراحی داخلی دفتر کار مدرن

طراحی داخلی دفتر کار مدرن

منبع : office snap shots

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

مجموعه 5 آبجکت کابینت آشپزخانه

دانلود پایان نامه و پلان مجتمع تجاری