ترکیب 8 رنگ زیبا با رنگ سفید در طراحی داخلی

رنگ سفید ، یک رنگ روشن و خنثی محسوب می شود. رنگ سفید در دکوراسیون داخلی بسیار محبوب و پر کاربرد می باشد. و معمولا به عنوان رنگ غالب در هر منزلی مورد استفاده قرار می گیرد. سفید با هر رنگی هماهنگ است و به علت داشتن این قابلیت به شما کمک می کند تا گزینه های بسیار زیادی برای انتخاب داشته باشید. البته این نکته را در نظر داشته باشید که استفاده بیش از حد از رنگ سفید در دکوراسیون و ترکیب آن با رنگ های بسیار روشن باعث ایجاد فضایی بی روح و کسل کننده خواهد شد. به همین علت بایستی در انتخاب خود دقت داشته باشید. شما می توانید از رنگ های مختلفی در ترکیب با رنگ سفید در دکوراسیون استفاده نمایید اما بعضی از این رنگ ها از جذابیت بیشتری برخوردار هستند. در این مطلب با 8 پالت رنگی زیبا در ترکیب با سفید آشنا خواهید شد.

رنگ های هماهنگ با سفید

علت استفاده از رنگ سفید در دکوراسیون

رنگ سفید به علت خنثی بودن قابلیت هماهنگی با هر رنگی را دارد. این خصوصیت رنگ سفید با عث تمایز و برتری آن نسبت به سایر رنگ ها شده است. هم چنین رنگ سفید دارای آرامش و خلوص می باشد که حضور آن را در دکوراسیون هر خانه ایی الزامی می کند. بازتاب نور از دیگر ویژگی های رنگ سفید می باشد که باعث ایجاد فضایی روشن تر و دلبازتر در خانه شما می شود. در ادامه با 8 پالت رنگی زیبا در ترکیب با سفید آشنا خواهید شد.

رنگ های هماهنگ با سفید

1- ترکیب رنگ سفید و کرم :

ترکیب رنگ کرم و سفید در دکوراسیون داخلی باعث ایجاد فضایی سرشار از آرامش می شود. سفید ، رنگ روشنی است و ترکیب آن با رنگ روشنی مانند کرم فضایی پور نور و آرامش بخشی را به وجود خواهد آورد. با توجه به این که استفاده از رنگ های روشن در دکوراسیون فضا را بزرگ تر و دلباز تر نشان می دهند. ترکیب رنگ سفید و کرم بهترین انتخاب برای خانه های کوچک می باشد و استفاده از آن ها ترفند مناسبی برای روشن تر کردن محیط زندگی می باشد.

رنگ های هماهنگ با سفید

2- ترکیب رنگ سفید و قهوه ایی :

ترکیب رنگ سفید و قهوه ایی به اندازه کرم و قهوه ایی متداول نیست و معمولا خیلی مورد استفاده قرار نمی گیرد. اما ترکیب رنگ سفید و قهوه ایی باعث ایجاد یک کنتراست زیبا در فضای داخلی می شود به همین علت توصیه می شود از این ترکیب رنگی در دکوراسیون منزل خود بهره مند شوید. ترکیب رنگ سفید با قهوه ایی تیره کنتراست بیش تری را به وجود خواهد آورد. هم چنین باید بدانید که سفید یک رنگ خنثی محسوب می شود که اگر به تنهایی مورد استفاده قرار گیرد باعث ایجاد فضایی بی روح خواهد شد. اما هنگامی که رنگ سفید با رنگ قهوه ایی که یک رنگ گرم ترکیب شود به یک تعادل می رسد. استفاده از ترکیب رنگ سفید و قهوه ایی منجر به خلق یک دکوراسیون خاص و متفاوت خواهد شد.

ترکیب 8 رنگ زیبا با رنگ سفید در طراحی داخلی

3- ترکیب رنگ سفید و طلایی :

بدون شک رنگ سفید بهترین انتخاب برای ترکیب با رنگ های متالیک می باشد. رنگ هایی متالیک مانند طلایی ، نقره ایی و مسی دارای درخشش هستند و به همین علت در صورت ترکیب با رنگ سفید ، جلوه بیشتری خواهد داشت. رنگ طلایی یکی از رنگ های فریبنده می باشد که قابلیت ایجاد دکوراسیون لوکس و چشمگیر را دارد. اما تنها کافیست که با رنگ مناسب ترکیب شود. سفید انتخاب مناسبی برای ترکیب با رنگ طلایی می باشد و ریسک کمتری را نیز به همراه خواهد داشت. علت تاکید بر روی این ترکیب رنگی این است که سفید با خنثی بودن خود اجازه می دهد رنگ طلایی به خوبی جلوه پیدا کرده و خود را به رخ بکشد.

ترکیب 8 رنگ زیبا با رنگ سفید در طراحی داخلی


حتما ببینید : تاثیر رنگ های پاستلی در دکوراسیون


4- ترکیب رنگ سفید و بنفش :

باید برای استفاده از رنگ بنفش در دکوراسیون جسور بود. زیرا حتی علاقمندان به این رنگ نیز برای کاربرد آن در دکوراسیون دچار تردید هستند. بنفش به نسبت سایر رنگ ها ، حرف تازه ایی برای گفتن دارد و اگر شما از همه گزینه ها دلزده و خسته شده اید ، می تواند تغییر چشمگیری را در دکوراسیون شما ایجاد کند. اما متاسفانه این رنگ در کنار زیبایی خیره کننده اش به سادگی با سایر رنگ ها هماهنگ نمی شود. و شاید به همین علت در دکوراسیون داخلی کاربرد ندارد. اما اگر علاقمند به این رنگ هستید ، نگران نباشید زیرا می توانید از این رنگ در کنار رنگ بنفش استفاده نمایید. زیرا ترکیب این دو رنگ با هم فوق العاده خواهد بود و با کمی تفکر در می یابید که تقریبا تنها انتخاب معقولانه است.

ترکیب 8 رنگ زیبا با رنگ سفید در طراحی داخلی

5- ترکیب رنگ سفید و قرمز :

استفاده از رنگ قرمز در دکوراسیون نیاز به جسارت دارد. در صورتی که شما جسارت به کار بردن رنگ قرمز در دکوراسیون را دارید و به استفاده از رنگ سفید نیز علاقمند هستید ، بهترین راه ترکیب بی نظیر این دو رنگ با هم است. زیرا کاملا واضح و مانند روز ، روشن است. قرمز دقیقا به همان اندازه که سفید دارای تم خنثی و آرام است ، ظاهری هیجان انگیز و پر انرژی دارد و ترکیب این دو رنگ با هم منجر به ایجاد یک کنتراست زیبا خواهد شد.

رنگ سفید در دکوراسیون داخلی

6- ترکیب رنگ سفید و آبی :

رنگ آبی ، به ویژه رنگ آبی آسمانی یکی از رنگ های دوست داشتنی و آرامش بخش است و قطعا از زیبا ترین رنگ هایی است که در کنار رنگ سفید مورد استفاده قرار می گیرد. با دانستن روانشناسی رنگ ها ، آگاه هستید که کاربرد رنگ آبی در دکوراسیون داخلی باعث ایجاد آرامش خاصی در فضا خواهد شد. و استرس ها را دور می کند. ترکیب رنگ سفید و آبی روشن بیشتر این ویژگی را نمایان می کند.

رنگ سفید در دکوراسیون داخلی

7- ترکیب رنگ سفید و سبز :

رنگ سبز نمادی از طبیعت ، نشاط، انرژی مثبت و طراوت است. استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون داخلی انتخاب عاقلانه ایی می باشد. در صورتی که خواستار ایجاد فضایی سرشار از انرژی های سازنده در منزل خود هستید و قصد دارید پالس های منفی را از زندگی خود دور کنید بهترین انتخاب استفاده از رنگ سبز می باشد. ترکیب رنگ سبز و سفید فضای بی نظیری را در منزل شما ایجاد می کند زیرا طراوت و شادابی طبیعت را در کنار آرامش و روشنایی رنگ سفید را به ارمغان خواهد آورد. ترکیب این دو رنگ در دکوراسیون داخلی باعث از بین رفتن خستگی ها و تنش های روزمره در شما شده و در عوض حس خوب سرزندگی و نشاط را به شما می بخشد.

رنگ سفید در دکوراسیون داخلی

8- سفید و سیاه :

معمولا ترکیب رنگ سیاه و سفید بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. از دیر باز تا کنون پیوند جدانشدنی میان این دو رنگ وجود داشته است. این ترکیب رنگی هیچ گاه از مد نمی افتد و همیشه لوکس و متفاوت است. بدون شک مشکی بهترین رنگ برای ترکیب با رنگ سفید می باشد. تضادی که رنگ مشکی با سفید دارد آن را تبدیل به یکی از مناسب ترین گزینه ها برای پالت رنگی شما تبدیل می کند. رنگ سفید و مشکی مکمل هم هستند. مشکی رنگی شیک و موقرانه است که به فضای منزل شما ابهت می بخشد. اما به یاد داشته باشید که استفاده بیش از حد از رنگ مشکی در دکوراسیون داخلی باعث ایجاد فضایی دلگیر خواهد شد. اما ترکیب آن با رنگ سفید باعث ایجاد تعادل در فضا خواهد شد و نتیجه جذاب و دیدنی را به ارمغان خواهد آورد.

رنگ سفید در دکوراسیون داخلی


این مطلب را هم ببینید :

دانلود مدل سه بعدی اتاق خواب لوکس از Global Masterwork