سبک طراحی نشیمن منزل خود را انتخاب کنید

معماران و طراحان حرفه ایی با انتخاب سبکی متناسب با افراد حاضر در خانه ، اتاق نشیمن را به زیبایی دکوراسیون می کنند. بنابراین اگر شما می خواهید همانند یک طراح حرفه ایی دکوراسیون منزل خود را انجام دهید ، بایستی ابتدا سبک و تم متناسب برای اتاق نشیمن خود را انتخاب نمایید و سپس بر اساس آن دکوراسیون نشیمن خود را دیزاین کنید. انتخاب یک سبک طراحی مناسب برای محیط زندگی و به ویژه اتاق نشیمن که بیشترین استفاده را در محیط خانه دارد ، بیشتر از هر چیزی بستگی به سلیقه و علاقه شما دارد. شخصیت و هویتی که شما به مکان می بخشید عاملی است که یک مکان را به فضایی منحصر به فرد تبدیل می‌ کند. در صورتی که شما نتوانید علایق خود را به درستی بشناسید ، امکان نمایش این هویت در دکوراسیون وجود ندارد. آیا تاکنون به سبک طراحی نشیمن منزل خود اندیشیده اید؟ آیا می دانید چه سبک و تزئیناتی مناسب دکوراسیون نشیمن شما است؟ در این مطلب با نحوه صحیح انتخاب سبک طراحی نشیمن آشنا خواهید شد و می توانید منزل خود را به درستی طراحی کنید.

سبک طراحی نشیمن

1- ترکیبی جالب از سبک های دکوراسیون داخلی : 

شما می توانید با چیدمان و یک ترکیب جدید از آخرین مبلمان ، اشیاء و اکسسوری های مورد علاقه خود سبک های مختلفی را در نشیمن به تصویر بکشید. برای ایجاد این نوع سبک می توان یک کاناپه با کوسن های روی آن را تبدیل به یک نقطه کانونی در دکوراسیون نشیمن نمود. برای این کار می توان یک کاناپه مدرن را با کوسن هایی با طرح های سنتی و هندسی ترکیب کرد. هم چنین یک میز مدرن با اکسسوری های کلاسیک ترکیب جذابی ایجاد خواهد کرد. برای ایجاد یک سبک یکپارچه با استفاده از ترکیب سبک های مختلف و اشیاء و اکسسوری های متفاوت بایستی چندین بار آزمون و خطا کنید تا به نتیجه مناسب دست یابید.

سبک طراحی نشیمن

2- سبک رمانتیک غیر معمول : 

در صورتی که سبک زندگی شما ظریف و اصیل اما در عین حال کمی آزاد و رها می باشد ، بایستی سبک طراحی نشیمن شما یک سبک جذاب ، اما به همان اندازه رمانتیک باشد. برای این منظور سبک رترو مناسب ترین گزینه برای شما خواهد بود. این سبک با مبلمان چوبی و گرم ، با پارچه های مخملی بنفش و صورتی و نیلی و پایه های ظریف مبلمان ، به دکوراسیون نشیمن شما ظاهری شیک و زیبا می بخشد. استفاده از پرده و کاغذ دیواری با طرح های گل دار نیز موجب تقویت این سبک می گردد.

سبک طراحی نشیمن

3- خطوط واضح و مشخص : 

در صورتی که راحتی و آرامش در سبک طراحی نشیمن برای شما حائز اهمیت است. بهترین انتخاب برای سبک دکوراسیون نشیمن شما طراحی مدرن روستایی و به دور از تجملات می باشد. که در آن از بافت های طبیعی استفاده شده است. برای این کار شما بایستی از رنگ های قهوه ایی و کرم و لوازمی مانند حصیر ، چوب خام ، سنگ طبیعی و پارچه های پشمی در دکوراسیون نشیمن خود استفاده نمایید. برای مبلمان نیز بهتر است مبلمانی با پایه های ظریف انتخاب کنید و به نشیمن خود ظاهری سبک و ساده ببخشید.

انتخاب سبک طراحی نشیمن


حتما ببینید : تغییر کاربری فضای تجاری به کلینیک درمانی


4- طراحی مدرن و کارآمد : 

در صورتی که دوست دارید خانه ایی مرتب و منظم داشته باشید. بهترین گزینه استفاده از رنگ های سفید و مبلمان کاربردی در دکوراسیون نشیمن است.  از ویژگی های این سبک کاربردی بودن ، ایجاد تقارن ، استفاده از مبلمانی با خطوط صاف و کاربرد رنگ سفید می باشد. برای ایجاد این سبک و نشیمن منظم بایستی به تمام جزئیات توجه شود که پرده یکی از این جزئیات مهم به شمار می رود. تا حد امکان از استفاده از پرده های کتیبه دار خودداری کنید. و به جای آن از پرده های کرکره ایی و پرده هایی که  که از سقف تا زمین امتداد دارند بهره ببرید. از دیگر لوازمی که برای داشتن یک نشیمن مرتب و منظم می توانید استفاده کنید می توان به قفسه ها و شلف های دیواری ، کتابخانه و کمد های درب دار ، میز های دو کاره و مبلمان چند منظوره اشاره نمود.

انتخاب سبک طراحی نشیمن

5- طراحی بومی : 

در صورتی که علاقمند به لوازم قدیمی ، عتیقه و آثار هنری ، فرهنگ ملل مختلف دارید بهترین گزینه برای شما سبک بومی می باشد. برای داشتن این نوع سبک بایستی از مبلمان کلاسیک با کوسن هایی با طرح های گلیم و یا پارچه های هندی استفاده کنید. هم چنین می توان اکسسوری هایی مربوط به فرهنگ های کشور های دیگر را با  آثار هنری مدرن ترکیب نمایید و در دکوراسیون نشیمن خود به کار ببرید. با کاربرد این عناصر در دکوراسیون نشیمن ، یک  سبک بومی ـ کلاسیک را خلق خواهید نمود. این سبک جلوه ایی بسیار گرم و صمیمی به نشیمن شما خواهد بخشید که دور از انتظار است.

انتخاب سبک طراحی نشیمن

6- سبک تطبیقی ـ ترکیبی : 

همان گونه که اشاره نمودیم برای داشتن یک سبک مناسب برای منزل به ویژه اتاق نشیمن نخست باید به بررسی علایق و سلیقه شخصی خود بپردازید. در صورت شناخت علایق خود می توانید ، سبک مناسبی را برای منزل خود انتخاب نمایید. اگر می خواهید از حضور در منزل خود لذت ببرید و بتوانید سالیان سال در آن زندگی کنید بایستی در طراحی آن به جای توجه به سبک های مد روز و ترند ها ابتدا خود و سلیقه خود را مد نظر و در اولویت قرار دهید. زیرا در غیر این صورت خیلی زود از محیط زندگی خود خسته شده و زندگی در این مکان برای شما جذابیت نخواهد داشت. در صورتی که انتخاب سبک طراحی نشیمن و یا منزل برای شما کاری سخت و دشوار است ، بهتر است  جزئیاتی از سبک های مورد علاقه خود را با هم ترکیب نمایید و از یک سبک تطبیقی ـ ترکیبی را در دکوراسیون منزل خود استفاده کنید.

انتخاب سبک طراحی نشیمن


این مطلب را هم ببینید :

آموزش مدلینگ داخلی از عکس – مدلینگ داخلی از عکس با نرم افزار اسکچاپ