طراحی داخلی کافه قنادی

کافه “Breadway” واقع در مرکز شهر  اودسا، اوکراین توسط گروه معماران Lera Brumina و Artem Trigubchak طراحی و به اجرا رسیده است. این مکان ترکیبی از یک کافه و فروشگاه محصولات نانوایی و شیرینی پزی می باشد. در این کافه قنادی فضایی برای ارائه خدمات صبحانه و ناهار به مشتریان طراحی شده و هم چنین مشتریان می توانند در هنگام خروج از کافه محصولات نانوایی را خریداری نمایند.

کافه قنادی

تیم معماران در طراحی داخلی این کافه قنادی ، تلاش نموده اند تا علاوه بر خلق فضایی جذاب، از بافت و پالت رنگ های متضاد نیز به منظور ارتقا ویژگی بصری و پویایی فضا استفاده نمایند.

کافه قنادی

فضای داخلی این کافه قنادی از نظر بصری و رنگ ها به سه بخش زیر تقسیم شده است:

  1. منطقه ایی آبی رنگ
  2. یک منطقه با تناژ صورتی رنگ در مرکز کافه
  3. فضایی خاکستری رنگ برای نوشیدن و پذیرایی از کاربران

کافه قنادی

بخش نانوایی شامل سقف های بلند و پنجره های بزرگ و به مساحت 85 متر مربع می باشد. در این فضا از کاشی های براق به منظور تاکید بر میزان نور استفاده شده است. و به علت بلندی ارتفاع سقف، از روشنایی سفارشی بهره گرفته شده است. هم چنین مبلمان و اکسسوری ها نیز به شکل اختصاصی برای این مکان طراحی شده اند.

کافه قنادی

در حال حاضر فضا های چند منظوره به علت پویایی بیشتر  و پوشش نیاز تعداد افراد بیشتر در بین عموم جذابیت بیشتری پیدا کرده است. این نوع فضا ها موجب صرفه جویی در زمان برای کاربران می شوند و پاسخگوی نیاز های کاربران در فرصت محدود تر و به صورت همزمان می شود. البته لازم است بدانید، تنها زمانی استفاده از فضای چند منظوره موثر خواهد بود که موضوعات مرتبط را پوشش دهد. در غیر این صورت موجب آشفتگی و عدم امنیت و هماهنگی ذهنی کاربران می شود. به ظور مثال: در این کافه، پخت نان و شیرینی مرتبط با کاربری فضا می باشد و حتی می تواند موجب تقویت ارزش ها و امکانات کافه شود. به همین علت موجب منحصر به فرد شدن کافه شده و این امکان برای کاربران فراهم شده تا در داخل کافه از  از نان و شیرینی ها استفاده نموده و نهایت لذت را داشته باشند.

دکوراسیون کافه قنادی

لطافت خاصی به واسطه استفاده از رنگ ها و  آرک های پشت مبلمان صورتی در این کافه قنادی ایجاد شده و منجر به خلق دکوراسیونی چشم نواز و متعادل شده است.


حتما ببینید : طراحی 50 نمونه دکوراسیون داخلی غذا خوری لوکس


سایر تصاویر طراحی داخلی کافه قنادی

دکوراسیون کافه قنادی

دکوراسیون کافه قنادی

دکوراسیون کافه قنادی

طراحی داخلی کافه قنادی

طراحی داخلی کافه قنادی

طراحی داخلی کافه قنادی

طراحی داخلی کافه قنادی

طراحی داخلی کافه قنادی

طراحی کافه و نانوایی

طراحی کافه و نانوایی

طراحی کافه و نانوایی

طراحی داخلی شیرینی فروشی

منبع : retaildesignblog

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

دانلود پلاگین متریال آماده وی ری + آموزش

دانلود رایگان آموزش راینو 6 – Lynda Rhino 6 Essential Training