دکوراسیون داخلی خانه رنگارنگ

این خانه رنگارنگ واقع در شهر بلاروس به مساحت 103.5 متر مربع توسط گروه معماری Zrobym با استفاده از مواد طبیعی طراحی و به اجرا رسیده است. این خانه متعلق به یک زوج و دو فرزندشان می باشد. و به همین علت به گونه ایی طراحی شده که این خانواده 4 نفره به راحتی در این خانه زندگی کنند. تیم معماران در طراحی این خانه به منظور افزایش نور و روشنایی در فضا، آشپزخانه را به سالن نشیمن متصل نموده اند. مساحت 46.37 متر مربعی نشیمن و نزدیکی آن به آشپزخانه موجب می شود اعضای خانواده تعامل بیشتری با یک دیگر داشته باشند و در فعالیت های خانوادگی شرکت نمایند.

خانه رنگارنگ

در همان بدو ورود به سالن نشیمن، نگاه مخاطب جذب رنگارنگ بودن فضا و ترکیب آن ها با یک دیگر می شود. مبل بنفش، رنگ آبی روشن جزیره آشپزخانه و صندلی پر انرژی و زنده نارنجی در کنار یک دیگر ترکیبی را ایجاد نموده اند که چشم انسان قدرت توقف بر روی آن ها را ندارد و دائم در حال پرش از ما بین آن ها است. رنگ ملایم کفپوش همراه با دیوار های سفید به فضا حس آرامش و نرمی را بخشیده است. مس به کار برده شده در اکسسوری ها، با رنگ نارنجی هماهنگی مناسبی ایجاد کرده و فضای لوکس را خلق نموده است.

در میان این خانه رنگارنگ ، یک دیوار سفید بزرگ طراحی شده که به عنوان یک صفحه نمایش برای پروژکتور مورد استفاده قرار می گیرد. در کنار مبل بنفش، یک چرخ دستی برای میزبانی از مهمانان قرار گرفته است. در کنار آشپزخانه، فضای ناهار خوری مناسب برای یک خانواده 4 نفره طراحی شده است. گوشه های میز ناهار خوری نسبت حالت معمولی دارای شکل متفاوتی می باشد و مثل جزیره آشپزخانه طراحی شده است. یکی از ایده های جالب در طراحی داخلی این خانه کاشت گیاه مانند یک نوار خطی در مرکز آشپزخانه می باشد.

اتاق خواب اصلی 14.26 متر مربع مساحت دارد. هدف اصلی معماران در طراحی دکوراسیون این اتاق خواب ایجاد حس آرامش بوده است. برای دیوار پشت تخت خواب از تصویری مناسب و ایده آل استفاده شده است. هم چنین برای کامل نمودن دکوراسیون از قفسه های چوبی با رنگ ملایم استفاده شده است.

برای این خانه رنگارنگ ، 2 حمام جداگانه طراحی شده است. مساحت یکی از این حمام ها 5.36 و دیگری 4.77 متر مربع می باشد. برای طراحی حمام از دکوراسیون روشن، رنگ های سفید، خاکستری همراه با ترکیب چوب استفاده شده است.

در تصویر زیر مشاهده می کنید که دیوار با طرحی خاص طراحی شده و در آن فضای مناسبی برای نگهداری لوازم حمام تعبیه شده است. و بر روی یک چهار پایه نیز لوازم بهداشتی قرار داده شده است. کفپوش حمام با متریال بتن و ترکیب رنگ سفید و خاکستری طراحی شده که صنعت را با ظرافت بسیار وارد این خانه کرده است.

اتاق خواب کودکان 20.71 متر مربع مساحت دارد. که در آن 2 تخت خواب زرد رنگ قرار داده شده است. در این اتاق، برای کودکان میز مطالعه نیز طراحی شده است. هم چنین در کنار میز یک قفسه به منظور قرار دادن کتاب ها تعبیه شده است. بر روی دیوار پشت میز نیز طراحی مدرن از کوه های دیواری اجرا شده است. پرده های صورتی تیره، نیز جلوی کمد قرار گرفته است.


حتما ببینید : طراحی خانه مدرن با اتاق زیر شیروانی


سایر تصاویر طراحی خانه رنگارنگ برای یک زوج و دو کودک

خانه رنگارنگ

دکوراسیون خانه رنگارنگ

خانه رنگارنگ

دکوراسیون خانه رنگارنگ

دکوراسیون خانه رنگارنگ

منبع : home designing

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

دانلود بک گراند آسمان ابری

آموزش طراحی داخلی معماری در Cinema 4D