طراحی خانه مدرن کوچک

شرکت معماری Ruetemple در شهر مسکو، روسیه در طبقه بالایی یک ساختمان یک خانه مدرن کوچک با اتاق زیر شیروانی را طراحی نموده است. این خانه مدرن کوچک دارای یک اتاق خواب مدرن با فضایی آرامش بخش و یک دفتر کار خانگی می باشد. معماران برای ایجاد خانه ایی با پلان باز و اتاق خواب متناسب، طبقه بالایی این ساختمان را با اتاق زیر شیروانی ترکیب نموده اند.

در این خانه یک پلت فرم چوبی از یک سمت تخت خواب بالا آماده است و چراغ آویز ظاهری مدرن و منحصر به فرد به فضا بخشیده اند. در سمت مخالف تخت خواب، یک شومینه و پله واقع شده که منتهی به سمت دفتر کار خانگی واقع در طبقه بالا می شود. در کنار شومینه، بر روی یکی از پله ها، با طرحی خلاقانه کوسن و بالشتک هایی قرار داده شده که فضایی را برای نشستن ایجاد کرده و به فضا گرما و صمیمیت بخشیده است.

خانه مدرن

در طبقه بالایی این خانه مدرن به شکل سفارشی یک کتابخانه طراحی و تعبیه شده که از سقف شیروانی پیروی می کند. معماران به منظور استفاده بهینه از فضا، در قسمت پایینی کتابخانه فضایی را برای مطالعه ایجاد نموده اند که در آن بالشتک هایی برای نشستن قرار داده شده و گوشه ایی دنج و آرام را به وجود آورده است.

در دکوراسیون داخلی این خانه از رنگ سیاه و سفید استفاده شده که این تضاد رنگی فضا موجب خارج شدن فضا از حالت یکنواختی شده است. هم چنین استفاده از متریال چوب به علت طبیعی بودن موجب ایجاد یک حس منحصر به فرد شده است.

طراحی خانه مدرن

معماران Ruetemple برای استفاده از تمامی قسمت های خانه، با توجه به محدودیت در فضا و سقف شیروانی این خانه مدرن کوچک ، طرحی مبتکرانه را ارائه نموده اند و فضایی با کارایی بالا و مطابق با معیار های زیبایی شناسی را خلق نموده اند. به عنوان مثال: یکی از ایده های کاربردی معماران برای حداکثر استفاده از فضا و افزایش عملکرد فضا، طراحی مبتکرانه کتابخانه و کانتر کنار تخت می باشد.

در این خانه مدرن برای بخشیدن حس لطافت، ظرافت و سر زندگی به فضا از گیاهان استفاده شده است. در طبقه های پایینی با تعبیه پنجره های سقفی و بزرگ نور طبیعی وارد فضا می شود.


حتما ببینید : طراحی 20 دانشگاه بین المللی با سبک معماری کلاسیک


سایر تصاویر پروژه طراحی خانه مدرن با اتاق زیر شیروانی

خانه مدرن

طراحی خانه مدرن

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

دانلود مدل سه بعدی فروشگاه

پایان نامه و پلان مجموعه تفریحی ورزشی