طراحی دکوراسیون آپارتمان با مساحت کم

آپارتمان کوچک یک خوابه واقع در شهر ملبورن، استرالیا با استفاده از طراحی و دکوراسیون داخلی مناسب به فضایی بسیار مفید با کاربری بالا برای ساکنین خانه تبدیل شده است. دکوراسیون آپارتمان کوچک به گونه ایی طراحی شده که پس از وارد شدن به داخل خانه، یک دیوار برای آویزان نمودن و نگه داشتن چتر و کفش مشاهده می شود. هم چنین بر روی این دیوار کاربر می تواند بطری نوشیدنی را به صورت افقی قرار دهد.

دکوراسیون آپارتمان کوچک

در قسمت روبروی نشیمن ، ورودی آپارتمان طراحی شده و در کنار پنجره، قفسه های کتاب با صندلی کنار پنجره قرار گرفته است. این آپارتمان به واسطه طرح های کف پوش و فرش از سبک سنتی خارج شده و به سوی مدرنیته سوق داده شده است. و فضایی راحت، آرام و در عین حال صمیمی تر خلق شده است.

معمار در اقدامی مبتکرانه و خلاقانه فضایی را با استفاده از پانل های چوبی ایجاد نموده که در صورت استفاده نکردن از تلویزیون، امکان پنهان شدن آن در پشت این پانل ها وجود داشته باشد. نشیمن خانه به عنوان دفتر کار خانگی و هم چنین فضای مطالعه مورد استفاده قرار می گیرد. که با طراحی خلاقانه پانل های چوبی که پوشاننده تلویزیون هستند به عنوان میز کار تغییر کاربری می دهند.

در دکوراسیون آپارتمان کوچک به منظور حفظ حریم شخصی و پنهان نمودن اتاق خواب و هم چنین برای عبور نور و روشنایی نشیمن، یک درب کشویی سفید با استفاده از پانل های پلی کربنات شفاف ساخته شده است.

دکوراسیون آپارتمان کوچک

آشپزخانه این آپارتمان کوچک ملبورن با متریال چوب به طول 13 فوت مربع طراحی شده است. یخچال و ماشین لباس شویی به شکل کاملا حرفه ایی پنهان شده اند که از نکات جالب طراحی داخلی محسوب می شود. برای کامل نمودن طراحی آشپزخانه و مطابقت با سینک و ظروف مشکی، از رنگ مشکی استفاده شده است. کابینت و قفسه های بیشتری نیز در روبروی دیوار اصلی آشپزخانه قرار داده شده است. بر روی این کابینت و قفسه ها برای قرار دادن لوازم الکتریکی مانند توستر، قهوه ساز و … فضای لازم تعبیه شده است. هم چنین در قفسه های بالایی نور های مخفی تعبیه شده که مختص بطری نوشیدنی ها می باشد.

میز غذا خوری به شکلی کاملا حرفه ایی طراحی شده که در صورت عدم نیاز، بین قفسه و دیوار های آشپزخانه مخفی می شود. در قسمت انتهایی آشپزخانه نیز، از یک شیشه مات شو به منظور حداکثر رساندن کاربری استفاده شده است که در صورت لزوم فقط با فشار دادن یک دکمه فضای حمام کاملا مخفی می شود.


حتما ببینید : طراحی داخلی دفتر کار خانگی به سبک مینیمال


سایر تصاویر طراحی داخلی و دکوراسیون آپارتمان کوچک

دکوراسیون آپارتمان با مساحت کم

دکوراسیون آپارتمان کوچک

دکوراسیون آپارتمان با مساحت کم

منبع : contemporist

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

دانلود پلان مسجد

آموزش حرفه ای کار با 3dMax و VRay و Photoshop