طراحی صندلی ضد ضربه

طراحی به نام کریس لیمبا  صندلی ضد ضربه ایی را با الهام از جت طراحی نموده است. این صندلی بر طبق تصویر های پیکر بندی شده سازه های مختلف طراحی شده و سپس به بازار عرضه شده است. کریس لیمبا نخستین صندلی چند منظوره خود را با استفاده از چندین قطعه 20 متری کربن و فیبر ساخته است و اظهار داشته که این صندلی ضد ضربه است.

صندلی ضد ضربه

کریس لیمبا در رابطه با طراحی خود این چنین اظهار داشته است: “تفکر و ایده اصلی ساخت این صندلی نخستین بار در هنگام مشاهده تونل شکل گرفت. من شاهد آزمایش یک جت بودم، بنابراین سعی در تصور صندلی را نمودم که هماهنگ با جریان محیط باشد و همین ایده باعث تولید این شکل سیال گردید.”

صندلی ضد ضربه

صندلی کربنی RV1، ساخته شده از ترکیباتی مانند: فیبر و رزین است. ترکیب این مواد موجب انعطاف پذیری راحت این ساختار از یک طرف به طرف دیگر شده است. یکی از این ترکیبات کربن است که بسیار محکم و در عین حال سبک است. کریس لیمبا عملیات  تست ضد ضربه را نیز در طراحی این صندلی انجام داده است. این صندلی طرحی ظریف و بسیار ملایم دارد که در یک جهت آن قابل دید است و و قابلیت راحتی و عملکرد مناسب را برای این صندلی فراهم نموده است.

صندلی ضد ضربه

این صندلی پاسخوگی نیاز ارگونومیک کاربران می باشد و آنان می توانند از این صندلی برای نشستن در حالت صاف و یا حتی در حالت خوابیده و به هنگام نشستن در مدت زمان طولانی استفاده نمایند. بر اساس گفته های کریس لیمبا این صندلی هنر دست است و تنظیم شدن صندلی با موقعیت و نوع نشستن روی آن از ویژگی های شاخص این صندلی محسوب می شود.

صندلی ضد ضربه

در ساخت این صندلی ضد ضربه از تکنیک تزریق رزین بهره گرفته شده است. این صندلی با بیش از 20 متر کربن، پوشانده شده و در یک کیسه هوا برای قرار گرفتن در خلا قرار گرفته است. در این ساختار رزین از طریق شبکه ایی عنکبوتی که برای لوله های طراحی شده و سطوح شانه عسلی ساخته شده اند، قرار گرفته است. در این طرح با صیقلی کردن، صندلی را برای لایه شیشه ایی بیرونی آن که سفید یا ته رنگی از سیاه دارد فراهم می کند.

خلاقیت در طراحی صندلی

کریس لیمبا اظهار داشته است: “یکی از مشخصات و ویژگی های ظاهری این صندلی، این است که تنها برای جنس مذکر قابل استفاده است و استفاده از شیوه های القا رزین مناسب نیست.”

خلاقیت در طراحی صندلی

کریس لیمبا از ترکیبات مواد بسیار ساده برای ساختار و سازه این صندلی استفاده نموده است. این طراح با صبر و حوصله در ساخت این طرح ها ، قطعه ایی مدرن با تکنولوزی روز دنیا را تولید نموده است. کریس لیمبا بر این باور است که معمولا اسباب و وسایل زیبا با بی مصرف بودن آن ها مورد نقد قرار می گیرند و من قصد دارم ثابت کنم که یک صندلی در عین مدرن بودن می تواند راحت و قابل استفاده نیز باشد.

خلاقیت در طراحی صندلی

یک میز قهوه خوری از دیگر طرح های کریس لیمبا می باشد که ساخته شده از کربن است. این میز از متریال بسیار سبک و در عین حال بسیار محکم ساخته شده و سازه و ساختار آن به شکلی است که قابلیت تحمل وزن چندین نفر را دارد.


حتما ببینید : 7 نکته ظریف برای چیدمان قفسه های باز


سایر تصاویر طراحی صندلی ضد ضربه با الهام از سیستم جت

ایده طراحی صندلی

ایده طراحی صندلی

ایده طراحی صندلی

منبع : designcurial

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

دانلود تصاویر وکتور ست اداری

دانلود FILTERiT for Adobe Illustrator – پلاگین مجموعه افکت برای ایلستریتور