13 مدل صندلی

در حال حاضر دکوراسیون داخلی و طراحی صنعتی که هر کدام از شاخه های هنر محسوب می شوند تا حد بسیاری با هم ادغام شده اند. تعاریف مدرن و عملکردی به خوبی توانسته اند مفهوم و معنایی جدید به انواع مبلمان ها ببخشند. صندلی یکی از لوازم منزل می باشد که بسیار پرکاربرد می باشد و در طی این سال ها در فرم های متنوعی طراحی و ساخته شده است. در این مطلب با 13 نمونه مدل صندلی برای دکوراسیون فضا های مختلف آشنا خواهید شد.

مدل صندلی

1- صندلی اسفنجی : 

در حال حاضر صندلی با فرم اسفنجی بسیار محبوب و پرطرفدار می باشد. و در دکوراسیون مدرن و به ویژه سبک های اسپرت مبلمان مورد استفاده قرار می گیرد. این مدل صندلی نه تنها راحت و کاربردی می باشد بلکه مطابق با سلیقه جوانان است. از این مدل صندلی برای نشیمن و پذیرایی استفاده می شود. با وجود این که این مدل صندلی ها دارای ظاهری مدرن و اسپرت هستند ، می توانند به خوبی پذیرای مهمانان باشند. این مدل صندلی مناسب ترین گزینه برای دکوراسیون مدرن هستند اما در کنار مبلمان کلاسیک نیز مناسب به نظر می رسد.

مدل صندلی

2- صندلی با فضایی برای قرار دادن پا : 

در صورت نیاز به یک مبل راحت برای مشاهده تلویزیون ، مطالعه و استراحت بهتر است از صندلی استفاده کنید که علاوه بر داشتن پشتی راحت برای تکیه دادن ، فضای مناسبی نیز برای قرار دادن پا ها داشته باشد. در تصویر زیر مشاهده می کنید که این مدل صندلی امکان استراحت به پا های شما را می دهد و از آویزان بودن و خستگی آن ها جلوگیری می کند. بعضی از مدل های جدید تر این صندلی به شکلی طراحی شده اند که قسمت جلویی آن که مخصوص قرار دادن پا ها می باشد ، به راحتی از قسمت عقبی جدا می شود.

مدل صندلی

3- فرم مقعر و نیم کره مانند : 

یکی دیگر از جدید ترین مدل های صندلی ، دارای فرم مقعر و نیم کره مانند می باشد. این مدل صندلی در عین زیبا بودن ، کاربردی نیز می باشد. این صندلی به علت داشتن یک سطح اتکای پیوسته به زمین در قسمت زیرین خود ، دیگر به پایه نیازی ندارد. این صندلی به دلیل نداشتن پایه و سادگی هماهنگی بسیاری با دکوراسیون سبک مدرن دارد. این صندلی مناسب افراد علاقمند به فرم های منحنی و گرد می باشد که بیش تر لوازم منزل خود را بدون گوشه های تیز انتخاب می کنند.

مدل صندلی

4- صندلی های راحتی با فرم منحنی : 

در طراحی و ساخت یک صندلی هر چقدر به یکپارچگی فرم و تناسب فرم آن با فرم بدن انسان در زمان نشستن بیشتر اهمیت داده شود ، میزان راحتی صندلی نیز افزایش خواهد یافت. صندلی های راحتی با فرم های منحنی شکل به بدن اجازه می دهند در راحت ترین حالت ممکن به استراحت بپردازد. البته امکان دارد هدف از طراحی این مدل صندلی داشتن ظاهری زیبا باشد. به همین علت بیشتر این مدل صندلی ها بدون دسته هستند. هم چنین فرم پایه ها در این صندلی ها همانند پایه های متداول و رایج دیگر صندلی ها نبوده و به شکلی خلاقانه طراحی شده است.

مدل صندلی برای دکوراسیون فضا های مختلف

5- شزلون یا مبل سلطنتی فرانسوی : 

یکی دیگر از انواع مدل های صندلی ، شزلون یا مبل سلطنتی فرانسوی می باشد که در دکوراسیون کلاسیک خانه های مجلل مورد استفاده قرار می گیرد. در گذشته فرم شزلون ها به شکل کاملا سلطنتی و کلاسیک بود. اما در حال حاضر در مدل های جدید تر و مدرن تر طراحی شده که با معیار های معماری مدرن مطابقت دارد. شزلون های مدرن در فرم های بسیار ساده تری طراحی و ساخته می شوند. می توان از شزلون های نسبتا اسپرت در دکوراسیون مدرن یا حتی کلاسیک استفاده نمود و ظاهر لوکسی به منزل خود ببخشید.

مدل صندلی برای دکوراسیون فضا های مختلف

6- صندلی به فرم مکعب شکل : 

یکی دیگر از انواع صندلی های مدرن ، صندلی ساده با فرم مکعبی شکل با یک بالشتک می باشد. یکی از نقاط قوت طراحی صندلی های مدرن این است که فرم آن ها می تواند هر شکل و فرمی داشته باشد. البته بهتر است بدانید که شاید بسیاری از فرم های صندلی های مدرن ، به اندازه کافی راحت و کاربردی نباشند ، اما برای کسانی که به دنبال یک صندلی خاص و منحصر به فرد هستند، بسیار جذاب خواهند بود.

مدل صندلی برای دکوراسیون فضا های مختلف


حتما ببینید : 3 ترفند روشنایی اتاق های تاریک بدون استفاده از نور طبیعی


7- صندلی با فرم نامتعارف :

همان گونه که اشاره نمودیم ، صندلی های مدرن امروزی در انواع متنوعی طراحی و ساخته می شوند. امروزه طراحی پشتی ، بالشتک، پایه و حتی دسته های یک صندلی به شکل نامتعارف و جدید صورت می گیرد که شاید تا به حال نمونه مشابه آن را ندیده باشید. در صورتی که علاقمند به به داشتن مبلمان و لوازم اسپرت دارید و قصد دارید ظاهری منحصر به فرد و جذاب و به اتاق نشیمن خود ببخشید ، بهتر است از صندلی هایی استفاده کنید که در طراحی آن ها ، راحتی در اولویت بوده است. بعضی از این صندلی ها به دلیل نوآوری در شکل و فرم موفق به دریافت جایزه شده اند.

مدل صندلی برای دکوراسیون فضا های مختلف

8- صندلی فلزی : 

شاید در نگاه نخست ، یک صندلی فلزی زیاد راحت و نرم به نظر نرسد. و واقعیت امر نیز همین است. زیرا فلز گزینه خوبی برای ایجاد راحتی نیست. با این وجود ، صندلی هایی با فرم های متنوع با استفاده از متریال فلز طراحی و ساخته می شوند. صندلی های فلزی گزینه بسیار مناسبی برای دکوراسیون سبک آرت دکو هستند. در صورتی که علاقمند به استفاده از متریال فلز در دکوراسیون خود هستید توصیه می شود از صندلی های فلزی استفاده کنید و فضایی خاص و متفاوت را خلق نمایید.

طراحی صندلی مدرن

9- صندلی های بدون بالشتک و تمام چوبی : 

زمانی که سخن از صندلی های غذا خوری می شود ، دیگر اولویت قرار دان راحتی ضرورت ندارد. زیرا مدت زمانی که برای خوردن غذا صرف می شود بسیار کوتاه و محدود می باشد. البته باید صندلی راحت باشد و کاربر را اذیت نکند. با این وجود می توانید برای فضای غذا خوری خود از صندلی های بدون بالشتک و تمام چوبی بهره ببرید.

طراحی صندلی مدرن

10- صندلی های تمام استیل  : 

یکی دیگر از انواع صندلی ها که مناسب فضای غذا خوری می باشند ، صندلی های تمام استیل هستند. در صورتی که تصور می کنید این مدل صندلی ها کمی سنگین هستند و حرکت دادن آن ها سخت و دشوار است. بهتر است از صندلی هایی با بدنه پلاستیکی و روکش فلزی استفاده کنید. ظاهر تمام استیل یک صندلی می تواند جذابیت خاصی به فضا ببخشد ، به ویژه اگر علاقمند به دکوراسیون متالیک باشید.

طراحی صندلی مدرن

11- صندلی با فرم بسیار نوآورانه و جذاب : 

اگر برای فضای اتاق کار خود به دنبال یک صندلی مناسب با شکلی خاص و حتی عجیب هستید. نگران نباشید زیرا نمونه های جدید از صندلی های مخصوص کار وجود دارند که در عین راحتی کامل ، دارای فرم های بسیار نوآورانه و جذاب هستند. توصیه می شود از استفاده از صندلی های بدون بالشتک برای فضای کار خودداری کنید ، زیرا شدیدا باعث خستگی می شوند. هم چنین بایستی به به زاویه قرارگیری پشتی صندلی نیز توجه کنید و با نشستن روی آن ، از راحتی آن اطمینان حاصل کنید.

طراحی صندلی

12- صندلی های جمع و جور : 

در زمانی که فضای کافی برای نشستن در اتاق نشیمن ، غذا خوری یا حتی کنار کتابخانه وجود ندارد. بهتر است از صندلی های جمع و جور استفاده کنید. هم چنین بایستی این صندلی ها سبک وزن باشند تا به راحتی امکان جا به جایی آن ها در محل مورد نظر وجود داشته باشد. هر اندازه که صندلی مورد نظر شما کوچک تر باشد و جای کم تری را اشغال خود ، قرار دادن آن در فضا های مختلف راحت تر خواهد بود.

طراحی صندلی


این مطلب را هم ببینید :

مستند سد هوور – طراحی و ساخت یکی از سنگین‌ترین و بلندترین سدهای جهان