طراحی ویلای ارگانیک توسط گروه معماری Word of Mouth House

ویلای ارگانیک “Chameleon” در منطقه ایی سرسبز در جنوب استان بالی، اندونزی قرار گرفته است. که توسط گروه معماری Word of Mouth House طراحی شده است. این خانه ویلایی در قسمتی از سایت طبیعی مشرف به رودخانه و جنگلی متراکم قرار گرفته و می توان به طور قطع گفت که کاملا با طبیعت اطراف خود یکی شده است. چالش اصلی در طراحی این ویلا ایجاد مکانی هماهنگ با توپوگرافی سایت و ارتباط با محیط پیرامون بود. تیم معماران برای طراحی پلان ویلا و محوطه آن از یک کانسپت بهره گرفته اند و آن هماهنگی میان سایت پروژه و فضا های داخلی ویلا بوده است.

مشخصات کلی پروژه

 • معمار : گروه معماری Word of Mouth House
 • مکان پروژه : کندری، اندونزی
 • معمار مسئول : Valentina Audrito
 • همکاران پروژه : Triloka Bali- Robin Bimantoro
 • سازندگان پروژه : Johannes Weissenbaeck
 • کارفرما پروژه : Johannes Weissenbaeck + Emmanuelle Flahault
 • عکاس پروژه : Daniel Koh, Word Of Mouth
 • تیم طراحی : Abbie Labrum, Dewi Arianti,Agung Sudarma, Rachel Fabrina, Levina Sunarjo, Firman Azi, Parinita Dewan
 • زیر بنای پروژه : 3430 هزار متر مربع
 • مساحت پروژه : 1015 هزار متر مربع
 • سال ساخت : 2017

ویلای ارگانیک

یکی از هسته های طراحی این پروژه ایده معماری منظر به شمار می رود. معماری منظر با تار شدن مرز های میان محیط طبیعی و مصنوعی هماهنگ شده است. حاصل چنین تلفیقی منجر به متصل شدن مرز ویلا با بافت طبیعی محیط شده ویژگی معماری ارگانیک را بیشتر از قبل به تصویر کشیده است. هنگامی که طراحی نمای این ویلای ارگانیک و طراحی محوطه را مشاهده می کنید، بعضی از مرز های طبیعی و مصنوعی در یک دیگر مخفی شد اند و با عبور از هر فضا متوجه فضا ها خواهید شد.

این پروژه از فضا های مثبت و منفی بسیاری برخوردار است. که علاوه بر نمای افقی، در فضای عمودی بنا نیز قابل لمس می باشد. که از این خطوط برجسته و نقاط منفی و مثبت تنها به منظور زیبا سازی استفاده نشده و به عنوان مسیر دسترسی و پیوند میان ساختمان و طبیعت و ساختمان محسوب می شوند.

چرخش حجم ساختمان معیاری برای لذت بردن ساکنین از طبیعت و ویلا به شکل هم زمان بوده است. ولی تیم معماران خصوصیات فوق را با دقت و وسواس زیادی انجام داده اند، زیرا اگر تقسیم بندی فضایی و عرصه ها در مکان مناسب خود جایگذاری نشوند کل پروژه شکست می خورد. بنابراین همه عناصر موجود مثل: محوطه، کف، سقف، طراحی دکوراسیون داخلی و تعبیه دکور ها در جای خود و بر اساس نور و متریال موجود در هر فضا انتخاب شده اند.

تیم معماران نمای این ساختمان را با استفاده از متریال بتنی و به سبک مینیمال طراحی کرده اند و گیاهان جنگل قسمتی از طراحی ویلا شده اند. دیوار های این خانه ویلایی شامل بازشو های بسیاری می باشد که چشم انداز زیبایی از جنگل را در طول شبانه روز برای فضا های آشپزخانه، نشیمن، پذیرایی و اتاق خواب ها ارائه می دهد. تیم معماران با روشی هوشمندانه حیاط خلوت این ساختمان را درون بستر زمین قرار داده اند که همچون یک حفره در ضلع جنوبی ساختمان واقع شده است.

ویلای ارگانیک

گروه معماری Word of Mouth House با در نظر گرفتن معماری سنتی این منطقه بعضی از توابع را مانند یک پاویلیون طراحی کرده اند که در فضا های عمومی و رو به دید قرار گرفته اند و فضا های خصوصی نیز مثل: اتاق خواب، اتاق کار، فضای نشیمن و سالن ورزشی را به صورتی طراحی کرده اند که قابل تنظیم باشند و به این ترتیب نسبت به فضا های عمومی از حریم خصوصی تری برخوردار هستند.


حتما ببینید : 14 طراحی سالن کنسرت منحصر به فرد در دنیا


سایر تصاویر پروژه طراحی ویلای ارگانیک توسط گروه معماری Word of Mouth House

ویلای ارگانیک

طراحی ویلا

طراحی ویلای سبز

طراحی ویلای سبز

طراحی ویلا

طراحی نمای ویلا

پلان ویلای Chameleon

پلان ویلای Chameleon

پلان ویلای Chameleon

پلان ویلای Chameleon

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

دانلود پلان دبیرستان با سه بعدی و پوستر

آموزش ساخت تایپوگرافی برای موشن گرافیک