شیوه های مقرون به صرفه برای تغییر دکوراسیون

ممکن است هر فردی پس از مدتی از اشیاء پیرامون خود خسته شود و نیاز به ایجاد تغییر در دکوراسیون خود داشته باشد. چیدمان ناگهانی مبلمان نشیمن نیز ناشی از همین نیاز می باشد. البته گاهی مواقع تنها تغییر چیدمان مبلمان کافی نخواهد بود و یا گاهی معماری خانه به شکلی است که امکان چیدمان متفاوت مبلمان برای شما وجود ندارد. اگر شما نیز از مبلمان موجود در خانه ، رنگ دیوار ها و اکسسوری ها به کار رفته در دکوراسیون خسته شده اید و نیاز به ایجاد تغییرات جدید دارید ، اما به علت نداشتن بودجه کافی نمی توانید به بازسازی منزل و تغییر دکوراسیون بپردازید با ما همراه باشید تا با شیوه های مقرون به صرفه برای تغییر دکوراسیون آشنا شوید. ایجاد فضایی متفاوت نیاز به تعویض مبلمان ، رنگ آمیزی دیوار و تغییر کلی دکوراسیون ندارد. شما می توانید با اعمال تغییرات کوچک اما تاثیر گذار فضای منزل خود را تغییر دهید. در ادامه این مطلب با 33 شیوه کم هزینه و مقرون به صرفه برای تغییر دکوراسیون آشنا خواهید شد.

دکوراسیون داخلی

1- تعویض کفپوش آشپزخانه : 

تعویض کفپوش آشپزخانه یکی از شیوه های ایجاد تغییر دکوراسیون خانه می باشد. البته این روش خیلی کم هزینه و ارزان نیست اما یکی از رضایت بخش ترین روش ها محسوب می شود. شما می توانید کفپوش های جدید و مد روز را جایگزین کاشی های قدیمی آشپزخانه نموده و به فضای آشپزخانه ظاهر جدیدی ببخشید.

تغییر دکوراسیون با کم ترین هزینه

2- استفاده از نیمکت به جای صندلی : 

در صورت استفاده از میز غذا خوری در آشپزخانه و یا نشیمن بهتر است به جای صندلی از نیمکت استفاده کنید. در سال های اخیر نیمکت در طراحی داخلی بسیار محبوب و پرطرفدار شده است. این شیوه نه تنها موجب صرفه جویی در فضا می شود ، بلکه از نظر بصری نیز ، ظاهر بسیار مدرنی را به فضای شما خواهد بخشید.

تغییر دکوراسیون با کم ترین هزینه

3- استیکر های دیواری : 

در حال حاضر استیکر های دیواری بسیار محبوب و پرطرفدار شده اند. استفاده از استیکر های دیواری یکی از مقرون به صرفه ترین و تاثیر گذار ترین شیوه ها برای تغییر دکوراسیون خانه محسوب می شود. شما می توانید با استفاده از این استیکر ها دیوار ها را تزئین کرده و تغییرات قابل توجهی را ایجاد کنید.

تغییر دکوراسیون با کم ترین هزینه

4- رنگ آمیزی یک دیوار : 

رنگ آمیزی تمام دیوار های خانه هزینه های بسیاری را محتمل می شود. اما شما می توانید تنها یکی از دیوار های خانه را با استفاده از یک رنگ قابل توجه و قدرتمند ، رنگ آمیزی کنید و فضایی فوق العاده ایی را به وجود آورید.

تغییر دکوراسیون با کم ترین هزینه

5- شلف های خلاقانه : 

یکی از راه های ساده و مقرون به صرفه برای تغییر دکوراسیون خانه ، استفاده از شلف های متفاوت و خلاقانه می باشد. فرقی نمی کند این شلف ها را خود بسازید و یا آن ها را خریداری کنید. زیرا در هر صورت استفاده از شلف های خاص ، قابل توجه، غیر معمول و خلاقانه موجب ایجاد تاثیرات چشمگیری در فضا خواهد شد.

تغییر دکوراسیون با کم ترین هزینه

6- ریسه های نوری : 

استفاده از ریسه های نوری یکی دیگر از شیوه های ایجاد تغییر در خانه می باشد. این ریسه های نوری تاثیر بسزایی در فضا ایجاد خواهند کرد و جلوه خاصی به مکان می بخشند. این ریسه ها در طرح و رنگ های مختلفی وجود دارند و شما می توانید هر نوع مکانی را به زیبایی با استفاده از آن ها تزئین کنید.

تغییر دکوراسیون

7- ایجاد دیوار خاطرات :

تزئین دیوار نشان دهنده شخصیت شما می باشد و دکوراسیون آن بسیار حائز اهمیت می باشد. هر چیزی که به دیوار یک اتاق نصب می کنید ، بر روی هویت آن اتاق تاثیر گذار خواهد بود. شما می توانید با نصب تابلو هایی از خاطرات و علایق خود بر روی دیوار ، یک دیوار خاطرات ایجاد کنید.

تغییر دکوراسیون

8- ایجاد کنتراست در خانه : 

در صورتی که برای یک مکان ، تنها خرید یک وسیله امکان پذیر است ، می توانید آن را در یک رنگ متضاد با سایر رنگ های به کار رفته در اتاق ، انتخاب نمایید و کنتراست ایجاد کنید. بدین ترتیب تاثیرات تغییرات ایجاد شده ، دو چندان خواهد شد.

تغییر دکوراسیون

9- تزئین ویترین ها :

در صورت وجود یک ویترین و یا یک کمد تزئینی در خانه ، می توانید اکسسوری های تزئینی و یا لوازم دکوری را که خود طراحی کرده اید ،در داخل آن قرار دهید. شما می توانید از همین شیوه برای شلف های موجود در خانه نیز بهره برده و خانه خود را مانند یک گالری تزئین کنید.

تغییر دکوراسیون

10- تنوع در دکور خانه : 

تفاوت همیشه خوب است ، مخصوصا برای افراد علاقمند به ایجاد تغییر بسیار مفید است. یکی از شیوه های مقرون به صرفه برای تغییر دکوراسیون ، تنوع در دکوراسیون خانه می باشد. به عنوان مثال ، صندلی هایی با فرم ها و رنگ های متفاوت را جایگزین یک میز غذا خوری ست و هماهنگ کنید. و یا به جای استفاده از ست غذا خوری ، از هر ظرفی که می پسندید یک یا دو عدد خریداری کرده و ست های متنوع ایجاد کنید. این شیوه نه تنها کم هزینه می باشد بلکه جذاب و سرگرم کننده نیز خواهد بود.

تغییر دکوراسیون

11- جزئیات دکوراسیون خانه :

اهمیت جزئیات را فراموش نکنید. به عنوان مثال شما می توانید تنها با تغییر تاج تخت خواب ، یک تغییر ملایم در اتاق خواب ایجاد کنید.

شیوه های مقرون به صرفه برای تغییر دکوراسیون

12- ایجاد یک دیوار آجری :

درست است که ایجاد یک دیوار آجری با بودجه ایی کم برای دکوراسیون داخلی ، شیوه ایی راحت و مقرون به صرفه محسوب نمی شود ، اما باز به نسبت از تعویض تمام مبلمان موجود مناسب تر بوده و تغییرات چشمگیری را نیز ایجاد خواهد کرد.

شیوه های مقرون به صرفه برای تغییر دکوراسیون

13- نمایش خلاقیت خود در دکوراسیون خانه :

از ارائه خلاقیت و ایده های غیر معمولا نترسید. به عنوان مثال می توانید از یک تاب به جای صندلی استفاده کنید.

شیوه های مقرون به صرفه برای تغییر دکوراسیون

14- استفاده از استیکر در آشپزخانه : 

استفاده از استیکر های نوشتاری برای تزئین دیوار ها یکی از مقرون به صرفه ترین شیوه های تغییر دکوراسیون می باشد که علاوه بر ایجاد تغییر در دکوراسیون ، ظاهر متفاوتی را نیز به فضا خواهد بخشید.

شیوه های مقرون به صرفه برای تغییر دکوراسیون

15- استفاده از رنگ تخته سیاه :

در سال های اخیر استفاده از تخته سیاه بسیار محبوب و پرطرفدار شده است. این عنصر دکوراتیو نوستالژیک به راحتی قابل تهیه بوده و می توان از آن در هر جایی و به هر شکلی استفاده نمود.

شیوه های مقرون به صرفه برای تغییر دکوراسیون

16- استفاده از اشیاء دست ساز :

ساخت اشیاء دست ساز یکی دیگر از شیوه های مقرون به صرفه برای تغییر دکوراسیون محسوب می شود که هر روز در حال افزایش است و بسیار محبوب و پرطرفدار نیز می باشد.

ترفند های تغییر دکوراسیون


حتما ببینید : اصول طراحی دکوراسیون اتاق خواب با تم تابستانی


17- آویز های مخصوص آشپزخانه : 

امروزه دیگر به مخفی نمودن تمامی لوازم در کمد ها و کشو ها نیازی نیست. در آشپزخانه های مدرن امروزی ، برای به نمایش گذاشتن اشیاء از آویز های مخصوص آشپزخانه استفاده می شود.

ترفند های تغییر دکوراسیون

18- گیاهان طبیعی خانگی :

استفاده از گل و گیاهان طبیعی خانگی یکی دیگر از راه های تغییر دکوراسیون خانه می باشد. استفاده از گیاهان طبیعی نه تنها مقرون به صرفه بوده بلکه حس تازگی ، رنگ ، انرژی مثبت ، زندگی ، سلامتی ، طبیعت و زیبایی را به فضای خانه شما می بخشد.

ترفند های تغییر دکوراسیون

19- استفاده از نقشه جهان در اتاق : 

در نقشه جهان همیشه یک جذابیت پنهانی ، زیبایی آموزش و یک بافت فرهنگی غیر قابل مقاومت وجود دارد. شما می توانید با قرار دادن یک نقشه جهان در اتاق خواب از ویژگی های منحصر به فرد آن در طراحی داخلی بهره مند شوید.

ترفند های تغییر دکوراسیون

20- کاغذ دیواری :

یکی دیگر از شیوه های اقتصادی و مقرون به صرفه برای تغییر دکوراسیون ، استفاده از کاغذ دیواری می باشد. شما می توانید تنها یکی از دیوار های خانه را با کاغذ دیواری بپوشانید و فضای خاص و متفاوتی را ایجاد کنید.

ترفند های تغییر دکوراسیون

21- مبلمان بازیافتی : 

شما برای ایجاد سبک وینتیج می توانید از مبلمان بازیافت شده استفاده کنید. هم چنین این شیوه بهترین راه برای کاهش مصرف گرایی و حفظ محیط زیست محسوب می شود.

ترفند های دکوراسیونی

22- نقاشی بر روی سطوح چوبی : 

در صورت وجود سطوح چوبی بزرگ و یا دیواری پوشیده از چوب در خانه ، می توان با نقاشی بر روی این سطوح چوبی ، آن را تبدیل به یک اثر هنری نمود. این شیوه در ظاهر سطوح چوبی تغییرات چشمگیری را ایجاد کرده و جلوه متفاوتی به آن می بخشد.

ترفند های دکوراسیونی

23- یک رخت آویز جدید برای ورودی خانه :

راهروی ورودی خانه ، یکی از نقاطی است که به طراحی و دکوراسیون آن کم تر توجه می شود. اما در حقیقت ورودی مهم ترین بخش هر خانه ایی محسوب می شود زیرا ، نخستین برداشت را از خانه شما در ذهن مهمان ها ایجاد می کند. شما می توانید با نصب یک رخت آویز جدید و متفاوت در راهروی ورودی ، تغییرات چشمگیری در این مکان ایجاد کنید. حتی می توانید با خلاقیت خود یک رخت آویز زیبا برای این مکان بسازید.

ترفند های دکوراسیونی

24- یک آینه جدید برای سرویس بهداشتی : 

شما می توانید با نصب یک آینه جدید با مدلی منحصر به فرد در سرویس بهداشتی نه تنها دکوراسیون خانه خود را تغییر دهید بلکه می توانید حس و حالی جدید به فضای زندگی خود ببخشید.

ترفند های دکوراسیونی

25- ایجاد تغییر در بالکن :

اگر چه بالکن فضایی خارج از خانه محسوب می شود ، اما این فضا نیز گاهی مواقع به تغییرات نیاز دارد.در فصل بهار و تابستان ایجاد برخی تغییرات در بالکن می تواند کیفیت زندگی شما را افزایش دهد.

ترفند های دکوراسیونی

26- استفاده از صندلی تابی : 

در حال حاضر استفاده از صندلی های تابی بسیار محبوب و پرطرفدار شده اند. این صندلی ها دارای ویژگی آرامش بخشی ، بهبود بخشی و ریلکس کننده هستند. و علاوه بر محیط داخلی و برای فضای بیرونی منزل نیز کاربرد دارند. هم چنین این صندلی ها به علت داشتن ظاهریی زیبا به مکان جلوه متفاوتی می بخشند.

روش های ارزان قیمت تغییر دکوراسیون

27- نقاشی دیواری :

نقاشی دیواری همانند رنگ کردن دیوار ، کاغذ دیواری و استیکر یکی از شیوه های مقرون به صرفه و کم هزینه برای تغییر دکوراسیون می باشد. شما می توانید با این روش دیوار ها را به یک اثر هنری تبدیل کرده و استعداد نقاشی خود را به تصویر بکشید.

روش های ارزان قیمت تغییر دکوراسیون

28- یک ساعت دیواری منحصر به فرد :

در حال حاضر ساعت های دیواری در طرح های متنوع و غیر معمول موجود هستند. شما می توانید با نصب یک مدل بزرگ و منحصر به فرد این ساعت ، آن را تبدیل به نقطه مرکزی اتاق کنید. و توجه هر بیننده ایی را به آن جذب کنید. این شیوه یکی دیگر از ترفند های ساده و کاربردی برای ایجاد تغییر بر روی دیوار ها محسوب می شود.

روش های ارزان قیمت تغییر دکوراسیون

29- باغچه های عمودی :

در صورتی که قصد دارید یک فضایی متفاوت و طبیعی را ایجاد کنید ، بهترین گزینه برای شما ، باغچه های عمودی می باشد. شما می توانید با تبدیل یکی از دیوار ها به باغچه عمودی حس حضور در طبیعت را در خانه خود به وجود آورید. این روش به لحاظ اقتصادی نیز کم هزینه و مقرون به صرفه می باشد.

روش های ارزان قیمت تغییر دکوراسیون

30- تزئینات کاغذی :

تزئینات کاغذی یکی دیگر از ترفند های اقتصادی و کم هزینه برای تغییر دکوراسیون می باشد. این تزئینات که ساخته شده از کاغذ و مقوا هستند ؛ علاوه بر اتاق کودک در که با استفاده از کاغذ و مقوا ساخته می شوند ، مکان هایی مانند آشپزخانه و اتاق کار نیز کاربرد دارند. استفاده از تزئینات کاغذی علاوه بر ایجاد تاثیرات چشمگیر در مکان ، موجب ایجاد فضایی لذت بخش و جذاب نیز خواهند شد.

روش های ارزان قیمت تغییر دکوراسیون

31- تغییر چیدمان خانه :

همان گونه که در ابتدای مطلب ذکر شد ، در صورتی که معماری خانه شما به گونه ایی است که چیدمان متفاوت مبلمان برای شما امکان پذیر است می توانید با این کار تغییرات چشمگیری در دکوراسیون ایجاد نمایید.

دکوراسیون داخلی

32- لامپ های جدید دکوری :

یکی دیگر از شیوه های کم هزینه و مقرون به صرفه برای تغییر دکوراسیون استفاده از لامپ های جدید دکوری می باشد. گاهی مواقع شما می توانید تنها با تغییر لامپ ها ، فضایی روشن تر و فرح بخش تر را خانه به وجود آورید. با پیشرفت تکنولوژی ، لامپ ها نیز پیشرفت کرده و با ایجاد نور بیشتر ، میزان مصرف برق کم تری نیز دارند.

دکوراسیون داخلی

33- فرش ها و گلیم ها :

کفپوش یک اتاق تاثیر فراوانی در فضای ایجادشده خواهد داشت. به همین علت فرش ها و قالیچه ها یکی از ایده آل ترین عناصر طراحی داخلی برای ایجاد تغییر دکوراسیون محسوب می شوند.

دکوراسیون داخلی


این مطلب را هم ببینید :

مستند فارسی ارتباطات مهندسی – طراحی و ساخت موزه گوگن‌هایم