ایده های طراحی قهوه خانه To Tsai در آتن

طراحی قهوه خانه To Tsai : قهوه خانه To Tsai واقع شده در خیابان الکساندر سوتسون در کلوناکی ، یکی از زیباترین محله های شهر آتن. کلوناکی یک ناحیه با بافت بسیار متراکم است که در قسمت جنوبی تپه لیکابتوس مابین مرکز باستانی/اداری آتن و ناحیه ی آشوب طلب اکسارچیا که قسمت غربی تپه س لیکابتوس را اشغال کرده است، واقع شده است.

مشخصات کلی پروژه :

  • طراحی معماری Georges Batzios Architects
  • مکان یونان-آتن (Al. Soutsou 19, Athina 106 71, Greece)
  • مساحت 120.0 sqm
  • سال پروژه 2015
  • مدیر تولید Kostas Papatheodorou
  • مدیر ساخت و ساز Georges Batzios Architects
  • ساخت چوب Mixalis Petritis

طراحی قهوه خانه To Tsai

طراحی قهوه خانه To Tsai

از زبان معمار جورج باتزیوس : قهوه خانه To Tsai واقع شده در خیابان الکساندر سوتسون در کلوناکی ، یکی از زیباترین محله های شهر آتن. کلوناکی یک ناحیه با بافت بسیار متراکم است که در قسمت جنوبی تپه لیکابتوس مابین مرکز باستانی/اداری آتن و ناحیه ی آشوب طلب اکسارچیا که قسمت غربی تپه س لیکابتوس را اشغال کرده است، واقع شده است. این محله به عنوان گرانترین محله آتن تلقی می شود و دارای و ساکنان آن قشری تحصیل کرده و ثروتمند می باشند. به دلیل کاربری چند منظوره ایی که دارد( مسکونی، اداری، تجاری، سرگرمی و هنری)، به عنوان قسمتی از شهر که هرگز به خواب فرو نمی رود شناخته شده است. مردم کل ناحیه باسین همراه با خیل عظیمی از گردشگرها از منطقه دیدن می کنند و آنها برای دیدن جدیدترین آشپزی های آزمایشی و یا بازدید از یکی از چندین گالری های و فروش گاه های طرح های هنری موجود به آنجا می روند. به عبارت دیگر می توان گفت کلوناکی ناحیه ایی است که فضایی باز برای به محک گذاشتن طراحی، سبک زندگی، معماری و زندگی شهری فراهم کرده است.

طراحی قهوه خانه

اتاق چایی To Tsai یکی از شش اتاق چایی خوری قدیمی از دوازده اتاق چایی خوری ساخته شده در طول 10 سال اخیر است که در شعاع 200 متری واقع شده اند و حدود 500 نوع چایی مختلف از سراسر جهان عرضه می کند. تفاوت این چایی خانه با سایر چایی خانه های موجود در منطقه جدا از رنج وسیع طعم های مختلف چایی آن، خلاقیت به کار رفته در آن و همچنین این قهوه خانه علاوه بر خدمات قهوه خانه یک مغازه ی خرده فروشی و یک رستوان کوچک مخصوص قهوه خانه ای را نیزد در یک فضای مشترک جا داده است. مراجعه کنندگان آن عمدتا هنرپیشه های ساکن منطقه هستند و در آنجا می توان نویسنده ها، بازیگران و روزنامه نگاران مشهور یونان را مشاهده کرد که دنبال محیطی آرام برای رهایی از شلوغی این ناحیه از شهر می گردند. خیابان الکساندر سوتسون یک خیابان بسیار کوچک است که خیابان های شلوغ لیکابتوس و دموکریتوس را به که حیات در آنها جاریست را به هم می رساند. جزئیات مینیمالیستی بدون زینت فضای داخلی در ترکیب با عطر دل انگیز برخواسته از چایی ها و موسیقی آرام، تداعی کننده ی جهان ذن است، جهانی که هنرپیشه ها و جهان گردان در آن فارغ از شلوغی های منطقه بیارامند.


حتما ببینید: دکوراسیون رستوران


طراحی قهوه خانه

قهوه خانه To Tsai

صاحب قهوه خانه در سال 1994 چندین کوچه پایین تر از محیط مرمت شده ی حال حاظر یک مغازه ی خرده فروشی با وارد کردن چایی باز کرده بود. در یونان او اولین کسی بود به واردات چایی با کیفیت پرداخت. در سال 2008 او یک فروشگاه چایی را در قالب قهوه خانه/ رستوران بازگشایی کرد. در ابتدای امر کسب کارش رونق چندانی نداشت امل با شروع شدن بحران مالی یونان، کسب و کارش به شدت رونق گرفت. نکته امر اینجاست که در دوران رونق اقتصادی کشور تجارت چای وضعیت خوبی نداشت اما با شروع شدن بحران اقتصادی چایی از نظر اقتصادی و فلسفی دچار رونق گردید و به به خوبی میان یونانی ها طنین انداز شد. خاسیت مشکل گشا بودن چایی برای یونانی ها از این موضوع ناشی می شد که آنها تحت شرایط بحران به وجود آمده، در زندگی خود بیشتر رویکردی حداقل گرایی و میانه روی را پیش روی گرفته اند. این رویکرد در زمان بحران بسیار امر خوبی است و همین موضوع چایی را از نظر فکری و فلسفی برای بعضی از مردم یونان حائز اهمیت کرده است. موفقیت فرهنگ چایی بازتاب تغییرات آهسته ی فرهنگ مدرن مردم یونان از ماده گرایی به سمت ضرورت گرایی بوده است.

طراحی داخلی قهوه خانه

محله کولوناکی دوباره درحال دچارشدن به پدیده انفجار جمعیتی نیست بلکه در حال به ثبات رسیدن است. انفجار جمعتی گذشته به فرهنگ ماده گرایی پاپ، بارها و رستوران ها بود، که همگی آنها و ماده گرایی افراطی این محله رخت بر بسته اند. آنچه که جالب است جو خلاقانه ای است که جایگزین آن فضا شده است. یک شکلات فروشی شگفت انگیز چندین کوچه آن طرف تر باز شده که شبیه بهشت شکلات است، جشنواره های غذای خیابانی هر چند هفته یک بار برگزار می گردند، گالری های جدید، جشنواره های هنری و چندین بنا با ویژگی های معماری ویژه همچون وان آتنس…

طراحی قهوه خانه To Tsai

تصاویر و پلان های پروژه طراحی قهوه خانه To Tsai :

طراحی قهوه خانه To Tsai

طراحی قهوه خانه

قهوه خانه

طراحی چایخانه

دکوراسیون قهوه خانه

دکوراسیون داخلی قهوه خانه

طراحی چایخانه

طراحی دخلی چایخانه

ایده طراحی قهوه خانه

ایده طراحی قهوه خانه

ایده طراحی قهوه خانه

ایده طراحی قهوه خانه

پلان قهوه خانه

منبع : archdaily

ترجمه : مرجع دانلود معماری


این مطلب را هم ببینید: رساله مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست