طراحی دفتر کار مدرن با رویکرد ارتقا انرژی و پتانسیل کارمندان

دفتر کار شرکت WIX واقع در میامی، فلوریدا توسط گروه معماری Stantec طراحی و به اجرا رسیده است. این شرکت فعال در زمینه امور مرتبط با توسعه وب است. طراحی دفتر کار مدرن با رویکرد ارتقا انرژی و پتانسیل کارمندان صورت گرفته است. تیم معماران با قرار دادن نیمکت های الکترونیک در نزدیکی پنجره های اتاق ها و فضا های کاری باعث شده اند تا کارمندان در هنگام کار با مشاهده چشم انداز های زیبای مناظر طبیعی بیرون لذت ببرند. در طراحی این فضای اداری نور به اندازه کافی وارد فضا شده که تاثیر بسیار مثبتی در شادابی و نشاط کارمندان دارد.

طراحی دفتر کار مدرن با رویکرد ارتقا انرژی

تیم معماران به منظور استراحت کارمندان سالن هایی طراحی کرده اند که در آن کارکنان می توانند پاسخگوی سوالات و درخواست های فنی روزانه و به صورت تک به تک باشند. هم چنین در این فضا وعده صبحانه و شام سرو می شود. در طراحی دفتر کار مدرن WIX یک اتاق چند منظوره برای بازی، ریلکس کردن، شنا کردن، فیلم دیدن و یوگا طراحی شده که پرسنل شرکت اوقات استراحت خود را در این مکان سپری می کنند. کفپوش این فضا با متریال بتن جلا داده شده پوشش داده شده است. به علاوه این اتاق چند منظوره دارای سقف کاذب باز می باشد.

طراحی دفتر کار مدرن

اهمیت رنگ و روشنایی در محیط اداری :

تامین روشنایی کافی محیط اداری از نکات مهمی است که در طراحی نباید از آن غافل شد. محیط هایی که دارای روشنایی کافی نیستند، باعث ایجاد حس خستگی در کارمندان می شوند و در نتیجه بازدهی شرکت کاهش پیدا می نماید. علاوه بر روشنایی های معمول یکی دیگر از راه های دستیابی به نور کافی و مناسب، استفاده از انواع نورپردازی های مخفی است. این کار موجب افزایش زیبایی فضا نیز می شود. رنگ و اهمیت آن در یک محیط اداری نیز از دیگر نکاتی است که باید در طراحی به آن توجه شود. رنگ ها و طیف های متعدد بر روح و روان افراد اثرات مختلفی دارند. کهانتخاب هوشمندانه آن ها در فضا های اداری در روحیه و کارآیی کارمندان تاثیر گذار است. به عنوان مثال، در فضا های کم نور تر و کوچک تر استفاده از رنگ های روشن به واسطه بازتاب نور باعث می شود فضا بزرگ تر و روشن تر به نظر برسد.

طراحی دفتر کار مدرن با رویکرد ارتقا انرژی


حتما ببینید : طراحی داخلی استودیو آپارتمان با مبلمان چوبی متقاطع


رنگ های استفاده شده در این شرکت :

در طراحی دفتر کار مدرن شرکت wix استفاده از متریال چوب با تناژ رنگ روشن در کنار رنگ زرد، سبز، نارنجی و آبی فضایی با احساس گرمسیری خلق کرده است. دکوراسیون فضای پذیرش این شر کت دارای نوسانات رنگ سبز روشن است. در این دفتر کار نیمکت های مستطیل شکل نارنجی رنگ قرار داده شده که به راحتی قابل جابجایی هستند و قرار دادن آن در هر جایی از دفتر امکان پذیر است.

طراحی دفتر کار مدرن با رویکرد ارتقا انرژی

استفاده از لوگو در طراحی :

از نام خود شرکت یعنی wix به منظور برقراری ارتباط ما بین طراحی و نام شرکت بهره گرفته شده است. بر روی کفپوش با استفاده از الگو و نوار های رنگی طرح x ایجاد شده است. در سقف سالن استراحت نیز با نور حرف X طراحی شده است. که زیبایی این دفتر کار را دو چندان نموده است. لوگو و اسم شرکت نیز در قسمت ورودی بر روی یک دیوار چوبی و با رنگ سبز و گیاهان حک شده است.

طراحی دفتر کار مدرن

منبع : retaildesignblog

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

دانلود 200 پلان معماری ویلا – مجموعه 2

آموزش طراحی مدارهای الکتریکی در Revit