دکوراسیون داخلی میکرو آپارتمان

این استودیو آپارتمان در فضایی به مساحت 18 متر مربع توسط معماری به نام Ashkan Mostahim طراحی و به اجرا رسیده است. این میکرو آپارتمان 18 متری دارای یک تخت خواب کویین پلتفرم با فضای ذخیره سازی می باشد. طراحی این آپارتمان کوچک به گونه ایی صورت گرفته که با ایجاد فضایی انعطاف پذیر ، این امکان را برای کاربران فراهم می نماید تا در صورت نیاز فضای خود را به صورت دلخواه و بر اساس نیاز ها و فعالیت های روزانه چیدمان کنند.

میکرو آپارتمان 18 متری

این تخت خواب پلت فرم، دارای فضایی برای میز ناهار خوری ، مبل راحتی و فضای ذخیره سازی لباس به صورت پنهان می باشد. هم چنین این تحت خواب، یک کمد ذخیره سازی کشویی همراه با قفسه بندی ، یک میله برای آویزان کردن لباس و بستری برای قرارگیری وسایلی مانند کفش و کیف را در خود جای داده است. قسمت میانی پلتفرم مخفی به مبلمان اختصاص یافته که طراحی آن به صورت مبل راحتی دو نفره سفارشی و ارگونومیک انجام شده است. استفاده از چرخ های دارای ترمز نیز به منظور راحتی و سهولت در جابجایی و حرکت به بیرون یا درون فضا صورت گرفته است.

دکوراسیون داخلی میکرو آپارتمان 

در قسمت دیگر این پلت فرم ، میز غذا خوری به صورت مخفی طراحی شده و مانند مبل دو نفره با چرخ ها به راحتی حرکت کرده و حوزه غذاخوری یا سطح کاری را برای کاربر ایجاد می کند. در انتهای فضای مخفی پلت فرم ، یک مجموعه کوچک از پله ها تعبیه شده که منتهی به فضای خواب می شود. به علت کمبود فضا و به منظور افزودن فضای ذخیره سازی بیشتر ، پله ها به صورت کشویی طراحی شده اند.

دکوراسیون داخلی میکرو آپارتمان 

پلان این میکرو آپارتمان 18 متری به شکل مربع طراحی شده است. در این آپارتمان کوچک فضای نشیمن و آشپزخانه در سمت راست تعبیه شده و سمت چپ نیز به فضای خواب و حمام اختصاص یافته است. تیم معماران به علت کمبود فضا ، با ارائه طراحی هوشمندانه تخت پلتفرم همراه با مبلمان مخفی در داخل آن به خوبی موفق به تعبیه حوزه های ضروری در این فضای کوچک شده اند. در حقیقت معماران با ایجاد فضای باز، آزادی عمل بیشتری را ایجاد کرده که بدون تداخل با مبلمان، فضای حرکت را به وجود آورده است. هم چنین با ایجاد سبک بصری برای کاربران باعث شده اند فضا گسترده تر به نظر برسد. هم چنین استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون داخلی به فضا حس پویایی بخشیده و شادابی و زیبایی بیشتری در این فضای کوچک به وجود آورده است.


حتما ببینید : دکوراسیون داخلی میکرو آپارتمان با پالت رنگی خاکستری و زرد


سایر تصاویر طراحی میکرو آپارتمان 18 متری

میکرو آپارتمان 18 متری

میکرو آپارتمان 18 متری

دکوراسیون داخلی میکرو آپارتمان 

دکوراسیون داخلی میکرو آپارتمان 

منبع : contemporist

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

دانلود آرچ اینتریور 45 – صحنه آماده نشیمن و آشپزخانه