کاربرد سبک شابی شیک در دکوراسیون آشپزخانه

آشپزخانه یکی از نقاط پر کاربرد هر خانه ایی محسوب می شود. به همین علت در طراحی آن بایستی بسیار دقت شود. آشپزخانه در زندگی هر فردی و پذیرایی از مهمانان نقش مهمی را ایفا می کند. بنابراین این مکان ارزش فراوانی برای شخصیت بخشیدن و به نمایش گذاشتن سلیقه شخصی شما دارد. شما می توانید با استفاده از سبک های مختلف ظاهر متفاوتی را به فضای آشپزخانه خود ببخشید. در این مطلب با نحوه طراحی آشپزخانه به سبک شابی شیک آشنا خواهید شد.

آشپزخانه به سبک شابی شیک

وجود سبک ، رنگ ها ، بافت ها و فرم ها در طراحی آشپزخانه کنونی بدون شک تاثیر بسزایی در انتخاب اشیاء و اکسسوری های جدید دارند. اما تغییر کامل فضای آشپزخانه تنها با استفاده از چند اکسسوری و لوازم دکوری جدید امکان پذیر است. برای شروع این کار بایستی ابتدا سبک مورد نظر در طراحی آشپزخانه را تعیین کنید. شما می توانید با استفاده از لوازم و اشیاء به سبک شبی شیک ، فضایی آرامش بخش را در آشپزخانه ایجاد نمایید.

آشپزخانه به سبک شابی شیک

رنگ سفید و رنگ های پاستلی به عنوان رنگ های غالب در آشپزخانه به سبک شبی شیک مورد استفاده قرار می گیرند. هم چنین از چوب های پتینه کاری شده و یا رنگ های روشن برای درب های کابینت ها و میز غذا خوری استفاده می شود. شما می توانید برای ایجاد فضایی آرامش بخش در آشپزخانه از اشیاء پتینه کاری شده ، اکسسوری ها و لوازمی به سبک روستایی بهره مند شوید. علاوه بر تمامی این موارد در این سبک از شلف ها و طبقات چوبی در کنار کابینت های درب دار استفاده می شود. در آشپزخانه هایی که رنگ های روشن ،  پاستلی و خاکی به عنوان رنگ حاکم در فضا هستند می توان از پارچه هایی به جنس کتان و پنبه ایی در طرح ها و نقش های برگرفته شده از طبیعت ، مانند گل و گیاه بهره مند شد. برای طراحی آشپزخانه به سبک شبی شیک می توان از اشیاء متنوعی استفاده نمود که باعث ایجاد فضایی رمانتیک می شوند. در صورتی که خواستار به نمایش گذاشتن اشیاء قدیمی و نوستالژیک هستید بهترین انتخاب برای شما سبک شبی شیک خواهد بود.

آشپزخانه به سبک شابی شیک

در صورتی که خواستار ایجاد حس گرما در آشپزخانه یه سبک شبی شیک هستید از رنگ های روشن به عنوان رنگ غالب بهره ببرید و از ترکیب زیبای رنگ سفید و چوب در کنار یک دیگر استفاده نمایید. هم چنین استفاده از چوب برای صفحه کابینت ها نه تنها باعث بخشیدن حس گرما به آشپزخانه خواهد شد بلکه زیبایی آن را نیز افزایش می دهد. علاوه بر تمامی این موارد انتخاب متریال چوب علاوه بر بهداشتی بودن ، طول عمر و دوام بسیار بالایی نیز دارد. استفاده از صفحه چوبی باعث تغییر کامل ظاهر آشپزخانه شده و ظرافت بی نظیری را به سبک شیک خواهد بخشید.


حتما ببینید : شیوه های کاربرد فلز در طراحی داخلی


زیبایی رمانتیک :

در طی سال های اخیر سبک شابی شیک به عنوان یک سبک در دکوراسیون داخلی بسیار محبوب شده است. با پیشرفت تکنولوژی و تجهیزاتی که کیفیت آشپزخانه ها را ارتقا می دهند ، عناصر دکوراتیو نیز بسیار حائز اهمیت شده اند. برای افرادی که قصد استفاده از سبک های متفاوت را دارند ، استفاده از سبک شابی شیک با به کار بردن مبلمان و اشیاء برگرفته شده از گذشته و با لوازم پتینه کاری شده توجه هر بیننده ایی را به خود جلب می کند. در صورتی که خواستار ایجاد فضایی زیبا و رمانتیک در آشپزخانه هستید ، مدل میز و صندلی ها ، رنگ های روشن و گل های دکوراتیو رنگی همانند تصویر زیر می توانند بسیار الهام بخش باشند. اگر تصور می کنید فضای رمانتیک مناسب آشپزخانه شما می باشد ، بهترین گزینه برای شما دکوراسیون آشپزخانه به سبک شیک می باشد.

آشپزخانه به سبک شابی شیک

ویژگی های اصلی سبک شبی شیک :

در سبک شابی شیک ، لوازم رمانتیک و نوستالژیک کاربرد فراوانی دارند. شما می توانید با بازسازی لوازم و مبلمان قدیمی ، مجددا از آن ها استفاده نمایید. به این صورت که صندلی های قدیمی خود را سمباده زده ، رنگ آمیزی نمایید و ظاهری قدیمی و پتینه کاری شده به آن ببخشید و در صورت لزوم آن را جلا دهید. برای روکش کردن آن ها از پارچه های طبیعی مانند کتان و پنبه استفاده نمایید. هم چنین می توان با استفاده از رنگ های روشن ، خاکی و پاستلی فضای دلباز و چشم نوازی را در آشپزخانه ایجاد نمود. به یاد داشته باشید که اشیاء و لوازم نوستالژیک روح دوران گذشته را به فضا خواهند بخشید. در ادامه با ویژگی های سبک شابی شیک آشنا خواهید شد.

ویژگی های سبک شبی شیک

1- استفاده از رنگ های روشن در آشپزخانه به سبک شابی شیک:

سبک شابی شیک باعث ایجاد فضایی باز و آرامش بخش خواهد شد. استفاده از رنگ ها و بافت های مناسب تاثیر بسزایی در ایجاد فضایی دلباز دارند. شما می توانید با استفاده از یک پالت رنگی آرامش بخش که رنگ های روشن در آن حاکم باشند ، کابینت ها و دیوار ها را رنگ آمیزی نمایید. تمام جزئیات موجود در این سبک ، از پرده ها گرفته تا چراغ ها دارای ظرافت و زیبایی هستند. در واقع سبک شابی شیک شباهت بسیاری به سبک کانتری دارد.

ویژگی های سبک شبی شیک

2- استفاده از اشیاء قدیمی و نوستالژیک :

در طی سال های اخیر استفاده از طرح ها و لوازم نوستالژیک در دکوراسیون داخلی به یک ترند تبدیل شده است. شما می توانید در کنار کابینت های بسته از شلف ها و طبقات باز نیز بهره مند شوید. و لوازم قدیمی و نوستالژیک خود را در این طبقات باز و در معرض دید قرار دهید. البته در صورتی که قصد دارید مانع از نشستن گرد و خاک بر روی لوازم شوید ، بهتر است از درب های شیشه ایی برای کابینت ها استفاده کنید. استفاده از اکسسوری ها و مبلمان سبک وینتیج ، روح گذشته را به زندگی مدرن امروزی می افزایند. به همین علت بدون شک سبک شابی شیک نظر افراد علاقمند به اشیاء قدیمی و نوستالژیک را به خود جلب خواهد کرد.

ویژگی های سبک شبی شیک

3- ایجاد هماهنگی میان عناصر :

سبک شابی شیک از نظر ظاهری باعث ایجاد هماهنگی و هارمونی در میان رنگ ها ، بافت ها و طرح ها خواهد شد. اگر قصد ایجاد فضایی آرامش بخش در آشپزخانه را دارید بهتر است از یک پالت رنگی استفاده کنید که میان رنگ دیوار ها ، فرش و تمام عناصر موجود هارمونی ایجاد کند. هم چنین می توان میز و صندلی ها را به رنگی هماهنگ با دکوراسیون آشپزخانه انتخاب نمود و یا آن ها را به رنگ مورد نظر خود رنگ آمیزی کنید. شما می توانید با استفاده از طرح های مناسب ، رنگ های روشن و ایجاد هارمونی فضای دلبازی را در آشپزخانه شابی شیک خود ایجاد کنید.

کاربرد سبک شابی شیک در دکوراسیون آشپزخانه

زیبایی بخشیدن به آشپزخانه به سبک شابی شیک با هزینه کم :

برای دکوراسیون آشپزخانه به سبک شابی شیک ، استفاده از لوازم جدید و گران قیمت ضرورت ندارد. شما می توانید تمام اکسسوری ها ، میز و صندلی ها ، کابینت و طبقات موجود را بازسازی نمایید و با هزینه کم و مقرون به صرفه آشپزخانه خود را مجددا طراحی کنید. حتی می توان با با تعویض دستگیره های کابینت ها با دستگیره هایی که دارای مدلی قدیمی هستند ، فضای آشپزخانه را به طور کامل تغییر دهید.

کاربرد سبک شابی شیک در دکوراسیون آشپزخانه

استفاده از اشیائی به سبک وینتیج و روستایی :

در حال حاضر استفاده از سبک های متفاوت در آشپزخانه بسیار محبوب و پر کاربرد شده است. به همین ترتیب سبک روستایی و اشیاء سبک وینتیج نیز بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. در صورتی که قصد دارید آشپزخانه خود را به سبک شابی شیک طراحی کنید ؛ می توانید از لوازم و کابینت های سبک وینتیج استفاده نمایید. و ظاهری زیبا و ظریف را به آشپزخانه خود ببخشید. لوازم و اشیاء سبک روستایی و وینتیج کاربرد فراوانی در سبک شابی شیک دارند.

کاربرد سبک شابی شیک در دکوراسیون آشپزخانه


این مطلب را هم ببینید :

مدل سه بعدی کاکتوس و گیاهان مقاوم