دکوراسیون داخلی پت شاپ در استرالیا

مرکز فروش لوازم حیوانات خانگی پت شاپ یا Pet shop نام دارد. پت شاپ از ترکیب دو کلمه انگلیسی “پت” و “شاپ” تشکیل شده است که از لحاظ لغوی پت به معنی حیوان خانگی و شاپ نیز به معنی فروشگاه یا مرکز خرید است. در واقع پت شاپ به فروشگاهی اطلاق می گردد که در آن لوازم حیوانات خانگی و گاهی خود حیوانات خانگی به فروش می رسند. در پت شاپ انواع مختلف لوازم حیوانات خانگی مانند: خوراکی ها، غذای حیوانات خانگی، مکمل‌ های دارویی پت، لوازم آرایشی بهداشتی حیوانات خانگی، انواع تشویقی‌ ها، انواع قفس، باکس حیوانات و … به فروش می رسد.

پت شاپ

فروشگاه Pets Carnival واقع در شهر ملبورن استرالیا توسط گروه معماری rptecture طراحی و اجرا رسیده است. این فروشگاه برای فروش الزامات و وسایل برای حیوانات خانگی طراحی شده و تیم طراحان برای دکوراسیون داخلی آن سعی در ایجاد مفهومی از شیوه های نوین برای خرید حیوانات نموده اند. در طراحی داخلی این فضا شخصی و انسانی کردن تجارب بودن در فضا، منجر به ایجاد محیطی شده که در آن حیوانات خانگی مثل بخشی جدایی ناپذیر از خانواده محسوب می شوند و صاحبان آن ها بتوانند نیاز های حیوانات خانگی را همچون سایر خرید هایشان در یک فروشگاه برآورده سازند. در حقیقت این ایده جدید و هیجان انگیز رقابتی با پت شاپ های سنتی و یا اینترنتی می باشد.

پت شاپ


حتما ببینید : طراحی داخلی فروشگاه کفش زنانه


ایده متفاوت دیگری که در طراحی این پت شاپ و متناسب با مفهوم آن صورت گرفته، استفاده از رنگ های شاد و جسورانه در فضای آن بوده است. از 3 رنگ اصلی آبی، قرمز و زرد در کف فروشگاه، کاربران را به داخل فضا راهنمایی می کند. این رنگ ها بر روی دیوار و سقف امتداد یافته اند. از این 3 رنگ در بخش دیگری از فروشگاه در فریم سه پارتیشن با طرح خانه مانند چوبی استفاده شده که در آن ها وسایل فروشگاه با توجه به نوع محصول تفکیک شده و قرار داده شده اند. در حقیقت علت استفاده از این رنگ ها ایجاد کنتراست بین تناژ های خنثی متریال ها و چوب های موجود در سقف پارتیشن ها و ورودی بوده است.

فروشگاه محصولات حیوانات خانگی

ترکیب رنگ های اولیه و عبور از طریق لوله های آکریلیک نئون برای تشکیل یک رنگ جدید علت شکل گیری ایده چراغ های رنگی در قسمت ورودی بوده است. رنگ ها و فضای شاد این پت شاپ مثل کارناوالی شاد از رنگ ها موجب جذب شدن کاربران شده و برای آن ها موقعیت خرید و تجربه ایی متفاوت همراه با حیوانات خانگی فراهم نموده است.

فروشگاه محصولات حیوانات خانگی

دکوراسیون داخلی پت شاپ

منبع : retaildesignblog

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

دانلود HDRI در ساعات مختلف

مستند متروی نیویورک – مستند دوبله فارسی ابر کارخانه ها