تاثیر رنگ سبز در طراحی داخلی

رنگ سبز نماد آرامش ، طراوت و تازگی است. کاربرد رنگ سبز در دکوراسیون داخلی باعث ایجاد تعادل و هارمونی در فضا می شود. در برخی از مواقع از رنگ سبز برای شرح طبیعت و ایجاد امید و انگیزه استفاده می شود. رنگ سبز ، رنگی سرد می باشد که حس آرامش و انرژی مثبت را به فضا می بخشد. در این مطلب با شیوه های کاربرد رنگ سبز در دکوراسیون داخلی آشنا خواهید شد

رنگ سبز در دکوراسیون داخلی

رنگ سبز در دکوراسیون داخلی

1- مبلمان سبز رنگ :

استفاده از مبلمان سبز رنگ در کنار گلدانی به همین رنگ یکی از شیوه های کاربرد رنگ سبز در دکوراسیون داخلی می باشد. هم چنین برای ایجاد تم سبز در دکوراسیون ، می توان از تابلو نقاشی به رنگ سبز استفاده نمود. با مشاهده توصیر زیر می بینید که پس زمینه فضا نیز به رنگ سبز انتخاب شده است که به علت وجود درختان سرسبز در آن سوی پنجره ایجاد شده است. این فضای سبز بیرونی به خوبی با گیاهی که در گلدان جای گرفته است ، تعامل دارد.

رنگ سبز در دکوراسیون داخلی

2- کابینت های سبز رنگ :

در این آشپزخانه از کابینت هایی به رنگ سبز تیره استفاده شده است.  شاید انتخاب رنگ سبز به عنوان رنگ اصلی کابینت ها خیلی کاربردی نباشد ، اما از جذابیت آن نکاسته است. کاربرد رنگ سبز در آشپزخانه باعث مکانی اشتها آور و زنده می شود. با مشاهده تصویر زیر می بینید که رنگ سبز که تم سردی دارد در این آشپزخانه با رنگ گرم چوب های به کار رفته در قفسه ها و هم چنین رنگ قالیچه به خوبی هماهنگی دارد.

رنگ سبز در دکوراسیون داخلی

3- پاسیو با دکوراسیونی سبز رنگ :

این پاسیو به طور کامل از طرف سقف با فضای بیرون در ارتباط است. بدون شک این پاسیو ، مکان فوق العاده ایی برای پرورش گیاهان مختلف است. با مشاهده تصویر زیر می بینید که گیاهان در هر گوشه این مکان قرار داده شده اند. رنگ دکوراسیون این پاسیو با رنگ سبز گیاهان هماهنگ است. هم چنین میز و گلدان موجود در سمت چپ تصویر نیز به رنگ سبز انتخاب شده است. زرد و قهوه ایی رنگ های غالبی هستند که در این مکان با رنگ سبز مطابقت دارند.

رنگ سبز در دکوراسیون داخلی

4- دکوراسیون نشیمن با تم سبز :

دکوراسیون این نشیمن شامل یک مبل یشمی رنگ می باشد. ترکیب رنگ های مورد استفاده در دکوراسیون این نشیمن بی نظیر است. کاربرد رنگ های خاکستری ، طلایی در کنار رنگ سبز ، که رنگ اصلی دکوراسیون می باشد ، باعث ایجاد یک پالت رنگی فوق العاده شده است. با مشاهده تصویر زیر می بینید که سطح رویی میز جلو مبلی نیز همانند رنگ مبل ، به رنگ یشمی انتخاب شده است. رنگ خاکستری رنگ خنثی می باشد به همین علت به خوبی با رنگ سبز مطابقت دارد. رنگ طلایی نیز یک رنگ متالیک است که کاربرد آن در دکوراسیون به فضای نسبتا تیره نشیمن ، درخشش بخشیده است.

رنگ سبز در دکوراسیون داخلی

5- کاشی های بین کابینتی سبز رنگ :

شما می توانید برای کاربرد رنگ سبز در دکوراسیون ، کاشی های بین کابینتی آشپزخانه را به رنگ سبز انتخاب کنید. در تصویر زیر مشاهده می کنید که در این آشپزخانه، کاشی های سبز رنگ و براق ، تبدیل به نقطه عطف این مکان شده اند. انتخاب کاشی های سبز رنگ با نهایت ذوق و سلیقه صورت گرفته است که همنشینی خوبی با کابینت هایی با رنگ مشابه و کمی تیره با سطح سیاه دارند. کفپوش آشپزخانه نیز به رنگ قهوه ایی انتخاب شده اند که یکی از رنگ های مناسب برای ترکیب با سبز می باشد.

دکوراسیون با تم سبز

6- کاغذ دیواری سبز رنگ :

کاغذ دیواری ، یکی دیگر از ایده های کاربرد رنگ سبز در دکوراسیون داخلی می باشد. با مشاهده تصویر زیر می بینید که انتخاب کاغذ دیواری سبز روشن برای دکوراسیون نشیمن ، باعث ایجاد یک پس زمینه زیبا و زنده در این مکان شده است. همان گونه که می بینید رنگ مبل ها نیز مطابق با رنگ کاغذ دیواری با رنگ مشابهی انتخاب شده اند. متفاوت بودن رنگ و شکل مبلمان از ویژگی های شاخص این دکوراسیون می باشد که امروزه بسیار محبوب و ترند شده است. انتخاب ظروف شیشه ایی بالای شومینه به رنگ سبز نیز تکمیل کننده این دکوراسیون با تم سبز می باشد.

دکوراسیون با تم سبز


حتما ببینید : رنگ مناسب برای کاناپه در سبک های متفاوت دکوراسیون


7- آجر سبز رنگ :

استفاده از رنگ سبز تیره برای پوشش آجر های دیوار یکی دیگر از کاربرد رنگ سبز در دکوراسیون می باشد. امروزه از آجر در دکوراسیون داخلی منازل و بسیاری از محیط های دیگر به عنوان پوشش دیوار های داخلی استفاده می شود. دیوار های آجری و سبز رنگ این نشیمن ، ظاهر جدیدی به این مکان بخشیده است. طرح و رنگ کوسن ها و ملحفه روی مبل که به شکل کاملا هوشمندانه به رنگ سفید و یشمی انتخاب شده است. و به خوبی با مبل سبز رنگ و پس زمینه آن هماهنگ می باشند.

دکوراسیون با تم سبز

8- دکوراسیون سبز رنگ اتاق خواب :

استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون اتاق خواب ریسک بسیار بالایی دارد. اما در صورت استفاده صحیح و مناسب از رنگ سبز در اتاق خواب ، نتیجه فوق العاده ایی را به ارمغان خواهد داشت. با مشاهده تصویر زیر می بینید که بخش کوچکی از دیوار پشت تخت به رنگ سبز تیره انتخاب شده است. و باعث خارج شدن فضا از حالت یکنواخت تماما سفید شده است. هم چنین انتخاب کوسن و پتوی کوچک سبز رنگ نیز دکوراسیون سبز رنگ این فضا را تکمیل کرده است.

دکوراسیون با تم سبز

9- ترکیب رنگ سبز و سفید در دکوراسیون نشیمن :

دکوراسیون این نشیمن ترکیب هوشمندانه و زیبای رنگ سبز تیره با رنگ سفید را نشان می دهد. یکی از بهترین شیوه ها برای کاربرد رنگ سبز در دکوراسیون ، استفاده از یک رنگ خنثی و روشنی مانند سفید و ترکیب آن با سبز تیره می باشد. انتخاب کفپوش شطرنجی سفید و یشمی رنگ ، گلدان سفید ، کوسن های سفید و سبز در کنار دیوار سبز رنگ منجر به خلق دکوراسیونی بی نظیر شده است. استفاده از یک رنگ متالیک نیز باعث از بین رفتن حالت کسل کننده این ترکیب رنگی شده است.

دکوراسیون سبز

10- استفاده از رنگ سبز به عنوان پس زمینه کتابخانه :

اگر علاقمند به استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون هستید اما قصد ندارید از این رنگ به عنوان پس زمینه اصلی دکوراسیون استفاده کنید. بهترین راه استفاده از رنگ سبز به عنوان پس زمینه کتابخانه و رنگ مبل است. سایر قسمت های این دکوراسیون به رنگ خنثی طراحی شده اند. همان گونه که در بالا ذکر شد رنگ های خنثی در ترکیب با هر رنگی ، از جمله سبز ، زیبا به نظر می رسند.

دکوراسیون سبز

11- انتخاب کاغذ دیواری پوستری با طرح جنگل در اتاق خواب :

اگر علاقمند به استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون اتاق خواب هستید و از طرفی نیز تمایل دارید زیبایی طبیعت را به اتاق خود ببخشید ، بهترین راه استفاده از انتخاب کاغذ دیواری پوستری با طرح جنگل در اتاق خواب است. این نوع کاغذ دیوار ها امروزه بسیار محبوب و تبدیل به یک ترند شده اند. با مشاهده تصویر زیر می بینید که رنگ سبز کاغذ دیواری طرح جنگل به خوبی با رنگ روتختی و موکت اتاق مطابقت دارد.

دکوراسیون سبز

12- ترکیب رنگ صورتی و سبز در دکوراسیون :

رنگ صورتی علی رغم عدم تناسب ظاهری با رنگ سبز ، یک انتخاب خاص و منحصر به فرد برای همنشینی با رنگ سبز می باشد. با مشاهده تصویر زیر می بینید که انتخاب مبل صورتی رنگ در کنار پس زمینه سبز تیره باعث ایجاد یک تضاد زیبا در دکوراسیون نشیمن شده و رنگ و رویی تازه به این فضا بخشیده است.

دکوراسیون سبز


این مطلب را هم ببینید :

دانلود آرچ مدل 196 – مدل سه بعدی تزیینی و دکوری