اصول طراحی دکوراسیون سالن زیبایی زنانه

نوع طراحی و دکوراسیون سالن زیبایی زنانه تاثیر بسزایی در القای حسی دارد که شما در کسب و کار خود نسبت به مشتری دارید. اگر آرایشگاه شما دارای دکوراسیونی خاص و ویژه باشد، این مسئله نشان می دهد که مشتریان برای شما بسیار قابل احترام و ارزشمند هستند. دکوراسیون شما مشخص می کند که آرایشگاه یک فضای مدرن است یا یک فضای ساده دوستانه.

طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه می‌ تواند تا حدودی نشان دهنده کیفیت کسب و کار شما باشد. بنابراین به یاد داشته باشید که همان قدر که سعی در ارتقا کیفیت کاری خود برای رضایت مشتری دارید، بایستی محیط آرایشگاه نیز آرام و پر از حس خوب باشد. در ادامه این مطلب با 10 نکته کاربری طراحی دکوراسیون سالن زیبایی زنانه ارائه آشنا خواهید شد، پس با ما همراه باشید.

1- با طراحی فضا‌ ها شروع کنید :

تفکیک فضا ها از هم نخستین کاری است که بایستی در طراحی دکوراسیون سالن زیبایی زنانه انجام دهید. هر فضا بر اساس کاری که در آن صورت می گیرد بایستی دارای حاشیه و محیط معین شده مختص به خود باشد. قسمت های مانند مانیکور، کوپ و … هر یک از این فضا ها بایستی دارای حوزه ایی مستقل و نور مناسب باشند. فراموش نکنید که مکان سرویس بهداشتی نیز بسیار حائز اهمیت است و بایستی به راحتی قابل دسترس و مشخص شده باشد.

دکوراسیون سالن زیبایی زنانه 

2- نام تجاری را مد نظر داشته باشید : 

حتما شما مدت زمان بسیاری را صرف انتخاب نام تجاری خود نموده اید. و برای این کار دقت و حوصله زیادی به خرج داده اید. حال زمان آن رسیده تا انتخاب نام تجاری خود را در دکوراسیون سالن زیبایی خود انعکاس دهید. سعی کنید از وسایل اصلی گرفته تا لوازم تزئینی به نوعی نمادی از این نام تجاری باشند. شما می توانید با قرار دادن بخش کوچکی به عنوان بار یا بوفه از مشتریان خود پذیرایی کنید و اعتبار نام تجاری و برند خود را با این استقبال محترمانه افزایش دهید.

دکوراسیون سالن زیبایی زنانه 

3- تزئینات منسجم داشته باشید : 

سعی کنید در انتخاب سبک و رنگ به کار رفته در دکوراسیون سالن زیبایی زنانه خود، انسجام را مد نظر قرار دهید. و حتی در جزئی‌ ترین تزئینات نیز این انسجام را رعایت کنید. اطمینان حاصل کنید که  تمامی اجزاء نگاه و کلیتی یکپارچه دارند و از نظر دیداری منسجم هستند. فراموش نکنید که این یکپارچگی را بر اساس سبک دکورلسیون آرایشگاه تعیین کنید. به عنوان مثال، در دکوراسیون آرایشگاه زنانه‌ به سبک مینیمال، معمولا از رنگ های سیاه و سفید استفاده می شود. و ترکیب خطوط و طرح‌ هایی از آن‌ ها موجب یکپارچه سازی دکوراسیون آرایشگاه می شوند. اما در آرایشگاه هایی به سبک سنتی از رنگ‌ های بسیار متنوع استفاده می شود.

دکوراسیون سالن زیبایی زنانه 

4- مشتریان خود را مد نظر داشته باشید : 

شما بایستی رنگ دکوراسیون آرایشگاه را بر اساس این که بیشتر مشتریان شما از چه قشری هستند، انتخاب نمایید. این مسئله در رابطه با لوازم استفاده شده در دکوراسیون نیز صدق می کند. به عنوان مثال، بایستی برای خانم‌ های میانسال از صندلی‌ های راحت تری استفاده شود که موجب خستگی آن‌ ها نشود.

دکوراسیون سالن زیبایی زنانه 

5- کیفیت را حفظ کنید : 

وسایل مهم و پر کاربرد در دکوراسیون آرایشگاه، مانند: آینه، نورپردازی، صندلی و… بایستی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشند. بنابراین توصیه می کنیم کیفیت را فدای کمیت نکنید.و از بهترین و با کیفیت ترین لوازم استفاده کنید. فراموش نکنید که در صورت تکراری شدن وسایل و یا تصمیم به تغییر دکوراسیون می‌ توانید با کمی تغییرات و بازسازی ها، همین وسایل را با همین کیفیت فوق العاده کمی تعمیر کنید.

اصول طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه


حتما ببینید : طراحی کافی شاپ دوقلو در فرودگاه کره جنوبی


6- تمیزی و نظافت را رعایت کنید :

تمیزی و نظافت یکی از مهم ترین فاکتور های داشتن یک دکوراسیون سالن زیبایی زنانه ایده آل است. بنابراین سعی کنید تک تک فضا‌ ها را همیشه مرتب و تمیز و به دور از هرگونه گرد و غبار نگه دارید تا با این کار آرایشگاه شما بیشتر جلوه کند.

اصول طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه

7- خلاقیت داشته باشید : 

شما می توانید با کمی خلاقیت، دکوراسیون آرایشگاه خود را منحصر به فرد سازید. با لوازم مخصوص آرایشگاه می توانید دکوراسیونی مختص به خود داشته باشید.

اصول طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه

8- استفاده از آثار هنری : 

استفاده از آثار هنری یکی دیگر از شیوه های جلوه بخشیدن به دکوراسیون آرایشگاه است. به کار بردن آثار هنری در دکوراسیون تاثیر بسزایی در زیبا تر شدن فضای آرایشگاه شما دارد. هم چنین این کار هزینه گزافی را محتمل نمی شود و با هزینه کم و مقرون به صرفه می توانید با تهیه کاغذ دیواری و یا نقاشی‌ های سقفی به راحتی زیبایی فضای آرایشگاه خود را دو چندان کنید.

اصول طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه

9- سالن انتظار را فراموش نکنید :

ایجاد سالن انتظار یکی از مهم ترین نکاتی است که بایستی در طراحی آرایشگاه در نظر گرفته شود. بایستی این فضا ظرفیت کافی و خوبی داشته باشد تا مشتریانی که در نوبت هستند، مجبور نشوند مدتی را سر پا بایستند. شما می توانید با استفاده از یک میز جلو مبلی و قرار دادن چندین مجله و روزنامه‌ های مرتبط، مشتریانی را که در انتظار هستند سرگرم کنید.

اصول طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه

10- به گل و گیاه اهمیت دهید :

بدون شک فضایی که در آن سبزی و طراوت گل و گیاه حس شود، حس بسیار خوبی را به افراد القا خواهد کرد. این مسئله در رابطه با دکوراسیون آرایشگاه زنانه نیز صدق می کند. شما می توانید با استفاده از چند گیاه آپارتمانی، دکوراسیون آرایشگاه خود را کامل‌ تر و زیبا تر کنید. اما فراموش نکنید که از گیاهانی استفاده کنید که با حرارت سشوار و یا سایر لوازم به کار رفته در آرایشگاه آسیب نبینند و پژمرده نشوند.

اصول طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه


این مطالب را هم ببینید :

مستند ساخت برج العرب – مستند دوبله فارسی ارتباطات مهندسی

متریال پارچه – دانلود رایگان مجموعه کامل متریال پارچه با کیفیت 4K