طراحی دکوراسیون به سبک پاپ آرت

در طی سال های اخیر سبک پاپ آرت بسیار محبوب و پر کاربرد شده است. با گذشت زمان تبدیل به نامی آشنا در دکوراسیون داخلی شده است. اما پیش از صحبت در رابطه با سبک پاپ آرت در دکوراسیون داخلی و طراحی دکوراسیون به این سبک باید با ماهیت سبک پاپ آرت ، تاریخچه و ویژگی های این سبک آشنا شوید.

سبک پاپ آرت در دکوراسیون داخلی

پاپ آرت چیست؟ 

در دهه 1950 میلادی در آمریکا و انگلستان سبک پاپ آرت ابداع شد. و در دهه 1960 میلادی به عنوان یک سبک هنری شناخته شد. کلمه پاپ آرت از نظر لغوی مخفف هنر مردمی است.  علت شکل گیری این سبک هنری ، واکنش به تولید انبوه بود. در واقع این سبک انتقادی بر مصرف گرایی دیوانه وار جامعه محسوب می شود. هنرمندی به نام اندی وارهول نخستین کسی بود که همراه با هنر پاپ آرت به ذهن خطور می کند و تصویری که او از مرلین مونرو تهیه کرده است به عنوان آغاز گر سبک پاپ آرت شناخته می شود.

سبک پاپ آرت در دکوراسیون داخلی

ویژگی های هنر پاپ آرت :

سبک پاپ آرت سعی در بیان این موضوع دارد که در واقعیت حقیقت بسیار متفاوت از آن چه که هست به نظر می رسد. در این سبک از اشیاء حاضر و آماده به عنوان وسیله هنری استفاده می شود. استفاده از رنگ های درخشان و تاثیر گذار در سبک پاپ آرت برای تاکید بیشتر بر روی حقیقت است. از جمله مهم ترین ویژگی های این سبک به شرح زیر می باشد:

  • تصاویر هنرمندان
  • پوستر های رنگی
  • کاربرد رنگ های نئونی
  • استفاده از خطوط خشن و بریده شده

سبک پاپ آرت در دکوراسیون داخلی

سبک پاپ آرت در دکوراسیون داخلی :

تاثیر گذار ترین و جاه طلبانه ترین حالت رنگ ها و تنالیته های صورتی ، بنفش ، زرد ، قرمز ، آبی و … را تصور کنید ، این رنگ ها محبوب ترین رنگ ها در سبک پاپ آرت محسوب می شوند.این سبک هنری با انرژی رنگ ها به خانه هیجان و پویایی می بخشد. استفاده از سبک پاپ آرت در دکوراسیون باعث ایجاد حس جوانی ، تحرک و هیجان در خانه خواهد شد. در واقع طراحی دکوراسیون به سبک پاپ آرت به شما کمک می کند تا با استفاده از رنگ ها به سال های 1960 میلادی سفر کنید. در این سبک مبلمان ، اکسسوری ها ، سطوح درخشان ، طرح ها و خطوط هندسی در الویت قرار دارند.

سبک پاپ آرت در دکوراسیون داخلی

در واقع نیازی به توصیف بیش از حد سبک پاپ آرت نیست. به دلیل این که به محض ورود به مکانی با دکوراسیون پاپ آرت بدون درنگ متوجه جایگاه ویژه این سبک نسبت به سبک های دیگر می شوید. در حال حاضر اکسسوری ها و اشیاء بسیاری به سبک پاپ آرت متداول شده که تهیه آن ها به راحتی امکان پذیر است. هم چنین کاغذ دیواری ، کوسن ، تابلو و پارچه های متنوعی مختص به سبک پاپ آرت وجود دارد. ترکیب سبک پاپ آرت و سبک رترو با یک دیگر ، نتیجه بسیار زیبا و هماهنگی را به ارمغان خواهد آورد. دکوراسیون به سبک پاپ آرت ، هویت تازه ایی به خانه شما خواهد بخشید و باعث شگفت زده شدن مهمانان شما خواهد شد. اگر علاقمند به استفاده از سبکی خودنما و بیانگر در دکوراسیون داخلی منزل خود هستید می توانید از سبک پاپ آرت الهام بگیرید.

ویژگی های سبک پاپ آرت


حتما ببینید : شیوه های دکوراسیون اتاق خواب به سبک اسکاندیناوی


سایر تصاویر سبک پاپ آرت در دکوراسیون داخلی

ویژگی های سبک پاپ آرت

ویژگی های سبک پاپ آرت

دکوراسیون به سبک پاپ آرت

دکوراسیون به سبک پاپ آرت

دکوراسیون به سبک پاپ آرت


این مطلب را هم ببینید :

مستند ابر سازه ها – تخریب کامل پل پیاچنزا در شمال ایتالیا