طراحی هتل زمین خراش در عمق زمین

در چند سال اخیر رندر های جالبی از پروژه های جاه طلبانه ارائه شد که از تمامی پتانسیل های موجود برای ساخت یک فضای اقامتی برخوردار بود. هتل زمین خراش یا “ground scraper” در درون آبشاری در عمق زمین واقع شده است. و این طراحی به اندازه ایی منحصر به فرد است که اجرای آن را می توان نوعی چالش دانست. از عوامل اصلی این پروژه حفظ منابع و موانع طبیعی و تلفیق یک ساختار مناسب است که با طبیعت به خوبی آمیخته شود. در حال حاضر این هتل بین المللی سرزمین عجایب شیمائو، چین توسط گروه معماران Jade + QA unveils در یک معدن متروکه 88 متری در عمق زمین ساخته شده است و میزبان یک منظره شگفت انگیز برای مسافرانش می باشد.

 هتل زمین خراش

هتل زمین خراش شانگهای مفهوم بی نظیری از استفاده از یک لنداسکیپ خاص در محیطی بود که بلا استفاده شده بود. این هتل بین المللی در 16 طبقه ساخته شده که پایین تر از سطح زمین واقع شده است که در گذشته به عنوان معدن استفاده می شده است. در طول سال های اخیر از این معدن هیچ گونه استفاده ایی نمی شد. این هتل توسط گروه معماران Jade + QA unveils (یک شرکت انگلیسی در لندن و شرکت معماری بزرگ در شانگهای) زمین خراش یا ground scraper نامیده شده است.

 هتل زمین خراش

معمار این پروژه به نام Martin Jochman ایده یک طرح کانسپچوال از سقوط آبشار و هتل به درون یک دره را به تصویر کشید که موفق به دریافت جایزه طراحی مفهومی در سال 2006 شد. که این ایده موجب ایجاد جرقه ایی در ذهن معماران شرکت چینی شد تا اقدام به گسترش طرح اولیه Martin Jochman نمایند و سپس این ایده مفهمومی را در داخل معدن شهر شیمائو به مرحله اجرا برسانند. اما پس از این که Martin Jochman و شرکت معماری انگلیسی طرح های اصلاحی را ارائه دادند، مفهوم هتل زمین خراش بیشتر از خود دره و محیط طبیعی پیرامون خود نشات گرفته بود که با ریزه کاری های انجام شده توسط شرکت معماری چینی بر روی محوطه و طراحی سایت تبدیل به یکی از منحصر به فرد ترین هتل های دنیا شد.

 هتل زمین خراش


حتما ببینید : طراحی مجتمع مسکونی با حجم مدولار


ضوابط طراحی هتل زمین خراش این مفهوم را بیان می کند که برای ممانعت از ساخت فضا های تکراری می توان با صرف زمان بیشتر، تحلیل دقیق و کمی جسارت بیشتر می توان فرمول جدیدی برای اجرای پروژه های معماری ابداع نماییم. هم چنین ایده طراحی هتل زمین خراش نشان دهنده این است که می توان بهترین استفاده را از پتانسیل مکان ها و زمین های رها شده نمود.

طراحی هتل درون آبشاری

در این هتل تنها دو طبقه در بالای سطح زمین واقع شده اند که شامل عرصه های ورودی و خدمات می باشد. دو طبقه نیز زیر آب درون معدن قرار گرفته است. پلان هتل هم به کالبد اصلی و هم به صخره های اطراف معدن اتصال یافته است. به نحوی که برخی فضا های جمعی خود را با مناظر طبیعی تطبیق می دهد.

طراحی هتل درون آبشاری

منبع : dezeen

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

مدل سه بعدی کاراکتر سرباز

پروژه ریل تایم صحنه داخلی برای Unreal Engine