طراحی ویلای مینیمال Pine Tree توسط گروه معماری SAOTA

ویلای مینیمال “Pine Tree” یا “درخت کاج” در شهر میامی، ایالات متحده آمریکا واقع شده است که توسط گروه معماری SAOTA طراحی و اجرا شده است. این ویلای لوکس و مدرن به گونه ایی طراحی و ساخته شده است که یکی از کاربری هایی محسوب می شود که بیشتر از پروژه های ساختمانی دیگر مورد استقبال قرار گرفته است. زیرا امروزه عوامل بسیار، نقش بسزایی در شکل گیری طرح های متنوع ویلا های لوکس دارند.

مشخصات کلی پروژه

  • معمار : گروه معماری SAOTA
  • مکان پروژه :  شهر میامی، ایالات متحده آمریکا
  • معماران برجسته : Philip Olmesdahl, Mark Bullivant & Andrew Moerdyk
  • پیمانکار پروژه : Brodson Construction
  • طراح داخلی : Nils Sanderson
  • طراح منظر : Raymond Jungles
  • طراح نور پردازی : Lux Populi
  • عکاس پروژه : Dan Forer
  • مساحت پروژه : 400 متر مربع
  • سال ساخت : 2016

ویلای مینیمال

گروه معماری SAOTA این ویلای لوکس و مینیمال را به گونه ایی طراحی کرده اند که به عنوان چشم اندازی مستقل و چند لایه از کاربری ها و خصوصیات اقلیمی یک مکان تفریحی می باشد. این ویلا به رنگ سفید می باشد که بر روی لبه اقیانوس اطلس در شهر میامی واقع شده است و به واسطه طراحی هوشمندانه دارای ویژگی های یک مکان تفریحی-گردشگری در یک منطقه گرمسیری می باشد.

ویلای مینیمال

تیم طراحی SAOTA پلان ویلای درخت کاج را بر طبق یک پلان باز و گسترده طراحی کرده اند که توانایی زندگی و استراحت در فضای داخل و خارج را برای ساکنین ویلا ممکن می سازد. این گروه معماری این ویلای شفاف را با این هدف که بیان کننده یک فرم و عملکرد مینیمال می باشد با استفاده از دیوار های ساده و به رنگ سفید ساخته اند. این سبک معماری مینیمال را با توجه به خلوص و سادگی، در تمام فضا های ویلا Pine Tree قابل مشاهده می باشد.

طراحی ویلا

گروه معماران SAOTA به گونه ایی پلان و دکوراسیون داخلی این ویلای مینیمال را طراحی کرده اند که تعادل غیر قرینه ایی را در تمام سطح سایت ایجاد شده تا ساکنین از حریم خصوصی و فضای عمومی به یک اندازه استفاده کنند. دیوار های شفاف و باز شو های این ویلا این امکان را به ساکنین می دهند که از پلان منعطف خانه به عنوان یک فضای عمومی باز یا منطقه ایی با اتاق های خصوصی یا عمومی به طور هم زمان استفاده کنند. این ویلا به گونه ایی می باشد که در آن به طور روزانه امکان برگزاری یک مهمانی بزرگ وجود دارد و هم چنین می توان از آن به عنوان فضایی خصوصی و شخصی استفاده کرد.

ویلای مینیمال

در این ویلای مدرن و لوکس یک سرسره آبی طراحی شده است که از تراس طبقه اول به استخر منتهی می شود. این سرسره بیان کننده چندکاره بودن این ویلا می باشد. این ویلای لاکچری به گونه ایی ساخته شده است که قابلیت این را دارد که پس از برگزاری یک مهمانی یا جشن بزرگ و شلوغ به یک مکان آرام تبدیل شود. هم چنین تیم طراحی SAOTA بر اساس یک سبک مینیمال نور پردازی و دکوراسیون داخلی این ویلا را طراحی کرده اند تا به این صورت سیر تکاملی پروژه تا تزئینات خارجی و داخلی ویلا نیز ادامه داشته باشد.


حتما ببینید : طراحی فروشگاه کفش و کلاه LACES – مکزیک


سایر تصاویر پروژه طراحی ویلای مینیمال Pine Tree توسط گروه معماری SAOTA

طراحی ویلا

ویلای مینیمال

طراحی ویلا

طراحی داخلی ویلا

طراحی ویلا

طراحی داخلی ویلا

طراحی داخلی ویلا

طراحی داخلی ویلا

معماری ویلا درخت کاج

معماری ویلا درخت کاج

پلان ویلا Pine Tree

پلان ویلا Pine Tree

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید:

دانلود پایان نامه و پلان ترمینال دریایی

آموزش طراحی مفهومی در فتوشاپ و اسکچاپ