طراحی مجتمع مسکونی با نمای سرامیک قرمز

به تازگی شرکت معماری MVRDV رندر هایی از جدید ترین پروژه مسکونی خود منتشر نموده است. این مجتمع مسکونی که RED7 نام دارد نخستین پروژه این شرکت هلندی می باشد که قرار است در کشور روسیه ساخته شود. طرح این پروژه در طی برگزاری یک رقابت و بررسی از بین چندین طرح، در مرحله نهایی برگزیده شد. کانسپت این ساختمان مسکونی بر طبق یک تلورانس حجمی می باشد که از محدوده ایی پرحجم به کم حجم تغییر حالت می دهد. این پروژه به عنوان یک دروازه نمادین به مرکز شهر می باشد که دارای چشم اندازی گسترده و نقطه ایی قابل لمس است. این مجتمع مسکونی با حجم مدولار از مسافت دور نیز دیده می شود و دارای 289 واحد مسکونی است.

طراحی مجتمع مسکونی با حجم مدولار

289 واحد مسکونی این مجتمع در متراژ های 27 متر مربع تا 253 متر مربع طراحی شده اند. و از امکانات رفاهی مختلفی مانند: سالن فیتنس، سالن آسمان با تراس رو به شهر، استخر، سینما، اتاق بازی کودکان، دفاتر اداری، مرکز خرید و سوپر مارکت بهره مند می باشد.

شکل این ساختمان مسکونی به واسطه سیستم مدولار به تنوعی قابل لمس رسیده است. در حالی که سیستم مدولار به عرصه بندی و سیرکولاسیون فضای داخلی هیچ گونه آسیبی نرسانده و به شکل استاندارد آپارتمان ها را در کنار یک دیگر جای داده است. تمامی این موارد در حالی شکل گرفته که این مجتمع طیف متنوعی از آپارتمان کوچک تا سوئیت های بزرگ را شامل می شود.

حجم این ساختمان مسکونی به منظور ارائه ورودی های مجزا و متنوع، به شکل مجزا طراحی شده است. فرم ساختمان نیز به علت داشتن تناسب با اقلیم شهر مسکو به شکل شیبدار ساخته شده است. برش و حجاری حجم ساختمان RED7 نیز به علت ارتقا سطح کیفی فضای زندگی برای ساکنین و کیفیت بصری ساختمان از دید یک فرد رهگذر، بر طبق کیفیت بصری، توابع مورد نیاز و استایل مجموعه از دید عموم انتخاب شده است.

الگوی ارتفاع ساختمان نیز به علت اندازه متنوع پنجره ها متغییر بوده است. که هر یک از گنجره ها به منظور ارائه نور مناسب برای واحد های متنوع طراحی شده است. به علت شیب ظریف حجم، نمای سرامیک قرمز ساختمان طیف سایه روشن زیبایی را بر روی پوسته ساختمان ایجاد نموده است. رنگ قرمز نما با کالبد ساختمان هویت گرمی القا نموده است و علت اصلی انتخاب رنگ قرمز برای نمای این مجتمع مسکونی با حجم مدولار تاثیرات بصری گرم این رنگ بوده است.


حتما ببینید : طراحی مدرسه پیش دبستانی در کلمبیا


سایر تصاویر پروژه طراحی مجتمع مسکونی با حجم مدولار

طراحی مجتمع مسکونی

طراحی مجتمع مسکونی با حجم مدولار

طراحی مجتمع مسکونی

طراحی مجتمع مسکونی با حجم مدولار

 

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

دانلود پلان مسجد

آموزش کامپوزیت پیشرفته در افتر افکت