no-img
مرجع دانلود معماری

پردیس سینمایی ملت - ایده های طراحی سینما ملت - پروژه های معماری


مرجع دانلود معماری
مطالب ویژه
مجموعه آبجکت
گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

طراحی پردیس سینمایی ملت
zip
تیر ۱۶, ۱۳۹۶

طراحی پردیس سینمایی ملت


معماری پردیس سینمایی ملت

پردیس سینمایی ملتاین پروژه دارای چهار سالن سینما است که هر کدام از سالن­ها ۲۸۰ نفر ظرفیت دارد و یک سالن نمایش کوچک نیز با ظرفیت ۳۰ نفر وجود دارد که به همراه فضا­های نمایشگاهی، فروشگاه کتاب و محصولات فرهنگی، رستوران و کافی­شاپ و فضاهای  اداری و خدماتی در زیربنای ۱۵۰۰۰ متر­مربع ساخته شده است و در ساعات اوج، در حدود ۲۵۰۰ نفر را در خود جای می­دهد.

مشخصات کلی پروژه:

  • مهندس معمار مهندسان مشاور حرکت سیال – رضا دانشمیر، کاترین اسپیریدونوف
  • طراح مهندسان مشاور حرکت سیال – رضا دانشمیر، کاترین اسپیریدونوف
  • مکان پروژه ایران- تهران
  • سال ساخت ۲۰۰۳-۲۰۰۸
  • مساحت ۶۰۰۰ مترمربع
  • مهندس سازه حمید باستانی پاریزی

طراحی پردیس سینمایی ملت

طراحی  پردیس سینمایی ملت

این پروژه دارای چهار سالن سینما است که هر کدام از سالن­ها ۲۸۰ نفر ظرفیت دارد و یک سالن نمایش کوچک نیز با ظرفیت ۳۰ نفر وجود دارد که به همراه فضا­های نمایشگاهی، فروشگاه کتاب و محصولات فرهنگی، رستوران و کافی­شاپ و فضاهای  اداری و خدماتی در زیربنای ۱۵۰۰۰ متر­مربع ساخته شده است و در ساعات اوج، در حدود ۲۵۰۰ نفر را در خود جای می­دهد.

دستاورد اصلی این پروژه برای شهر و محل خوبی برای گقت وگو و تبادل نظر، رویدادهای متنوع فرهنگی و اجتماعی و اجرای مراسمات مختلف، ایوان سرپوشیده بزرگی است که از اتصال شیب گردان دو سالن نمایش در امتداد یکدیگر ایجاد شده است. زمین اجرای پروژه دارای فرم کشیده و نامعین است در نتیجه سازماندهی فضا­های پروژه، امکان ایجاد دو سالن نمایش روی زمین و دو سالن دیگر به نوعی تنظیم گشته است که با طبیعت چشم­نواز محل خود تلفیق گردد.


حتما ببینید: اطلاعات معماری


پردیس سینمایی ملت

ایجاد سه فضای باز، حاصل این استراتژی در سازماندهی فضایی عناصر پروژه است. فضای اول در زیرزمین واقع است که به فعالیت­های نمایشگاهی اختصاص یافته، فضای دوم در همکف به پلازای سرپوشیده ورودی و فضای سوم که در بالاترین سطح است به فودکورت و رستوران مجموعه اختصاص پیدا کرده است. فضا­های انتظار و خدماتی در دو سوی این سه فضای باز به صورت عمودی قرار گرفته به یکدیگر متصل شده­اند. آسانسورها، پله­های برقی­ و راهروها نیز که ارتباطات مجموعه را شامل می­شوند از همین فرم سالن­ها و فضاهای باز ناشی می­شوند.

طراحی داخلی پردیس سینمایی ملت

عاملی که امکان طرح رمپ­های مواج و نرم را در طول پروژه و در جبهه شمالی مهیا کرده است، وجود مقاطع متغیر عرضی ناشی از کشیدگی و انحنای خاص فرم پروژه می­باشد. به همین خاطر است که در هنگام عبور از فضاهای حرکتی پروژه احساسی از تداوم فضای پارک و حالتی مانند عبور از پیاده­ رو­ها و مسیر­های توپولوژیک درون پارک را تداعی می­کند و باعث پدید آمدن مناظر بدیعی هنگام حرکت می­شود. عناصر موجود در پروژه و فرم آن در نهایت خود را با شکل سایت هماهنگ کرده و به صورت یکدست و یکپارچه، مانند موجودی زنده و دارای اعضای جدا و مرتبط از یکدیگر عمل می­کنند.


حتما ببینید: بیوگرافی معماران


طراحی پردیس سینمایی ملت

این بنا یکی از اثر­های شاخص و قابل اشاره معماری معاصر ایران در سال های اخیر می­باشد و در اثبات این ادعا می­توان به کسب عنوان پروژه منتخب در فستیوال ۲۰۰۹ بارسلونا و رتبه نخست ساختمان­های عمومی جایزه معمار ۱۳۸۷ به وسیله این پروژه اشاره کرد.

نمای پردیس سینمایی ملت

تصاویر و پلان های پردیس سینمایی ملت :

ساز سینما ملت

دکوراسیون سینما ملت

دکوراسیون سینما ملت

پلان سینما ملت

پلان سینما ملت

پلان سینمایی ملت

پلان پردیس سینمایی ملت

پلان پردیس سینمایی ملت

مرجع دانلود معماری


این مطلب را هم ببینید: طراحی پارک ورزشی Hongkun Xihongmen


 

  • امتیازدهی به این پست:
4.0
امتیاز کاربر0(0 رای)
درحال ارسال


دیدگاه ها


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جواب این سوال امنیتی را با عدد وارد کنید: *