طراحی فضای شهری

این المان شهری واقع در میامی توسط گروه معماری Erwan Bouroullec با هدف خلق فضایی برای نشستن در کنار حوضچه و ایجاد سایه و تعاملات مردم طراحی و ساخته شده است. پیچ و خم های این المان شهری در امتداد خیابان رشد کرده است و با ساختمان ها و نما ها ارتباط برقرار می کند. ایحاد ارتباطی موثر با معماری اطراف از مهم ترین اهداف طراحی این پروژه بوده است.

طراحی المان شهری در میامی

نور خورشید به واسطه ساختار شیشه ایی رنگی روی شیشه ها، شبیه به ابر و ایجاد سایه های گرافیکی رنگی سبز و آبی می شود. بعلاوه تصاویر گیاهان روی شیشه ها و سایه اندازی آن ها نیز منجر به خلق طرح های زیبایی می شود. شهر میامی دارای آب و هوای استوایی و گیاهان و درختان بسیار زیاد می باشد. هم چنین نیرو های طبیعی مانند آفتاب، باد و باران در این شهر بسیار قوی می باشد. این المان نقش بسزایی در آسایش و رفاه کاربران در فضا های خارجی دارد و امکانات بیشتری را برای ماندن در فضای بیرون فراهم می کند.

طراحی المان شهری در میامی

این پروژه بر اساس ساختار های جدید شهری و با توجه به الگو های معینی طراحی شده و پیشنهادات جالبی برای محیط عمومی ایجاد کرده است. در نظر گرفتن مسیر های مختلف با هدف تشویق کاربران به راه رفتن و ماندن در این قسمت و ایجاد ساختاری طبیعی و ایجاد سایه های رنگی، وجود حوضچه ها و گیاهان سبز و مسیر منحنی منحصر به فرد، باعث افزایش تعاملات فضا و کاربران شده است و طراوت و پویایی را به فضا بخشیده است.

طراحی المان شهری در میامی

ساختار این مجسمه شهری تداعی کننده شفافیت و سبکی می باشد.سازه اصلی این پروژه در 3 متری از کف شناور است به گونه ایی که باعث ایجاد ارتباط بصری شده و ابر ها از مناطق شیشه ایی دایره ای قابل مشاهده هستند.


حتما ببینید : طراحی درب مخفی به عنوان قفسه کتاب


سایر تصاویر طراحی المان شهری در میامی

طراحی المان شهری در میامی

طراحی المان شهری در میامی

منبع : dezeen

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری