آرک در طراحی داخلی رستوران

رستوران Dandy واقع در یک ساختمان کلاسیک قدیمی در شهر مونترال، کانادا با هدف ایجاد فضایی شاد و جذاب در عین حال ظریف و بی تکلف طراحی و به اجرا رسیده است. طراحی رستوران با آرک های خلاقانه صورت گرفته است. استفاده از پنجره ها، آرک ها و منحنی های به کار رفته در مبلمان باعث خلق فضایی منحصر به فرد و ایده آل برای سرو صبحانه و ناهار شده است. هم چنین در این مکان حداکثر استفاده از نور طبیعی صورت گرفته است.

طراحی رستوران با آرک های خلاقانه

آرک ها المان هایی جذاب در دکوراسیون داخلی هستند که نمای خاصی به فضا می بخشند و بیشتر در دکوراسیون هایی با سبک سنتی و قدیمی مورد استفاده قرار می گیرند. جزئیات معماری رستوران با اضافه شدن یک جفت آرک در ابتدا و انتها، قسمت غذاخوری را در قابی قرار داده که با فرم روشنایی های منحنی تکمیل شده و با دوشاخه شدن و قرارگیری بالای هر میز غذاخوری آن ها را به خوبی نورپردازی کرده است.

طراحی رستوران با آرک های خلاقانه

در حال حاضر رستوران ها نیازمند یک مکان عالی برای گرفتن سلفی هستند که معماران این ویژگی را در قالب افزودن یک آینه بزرگ گرد در مرکز دیوار اتاق ناهار خوری وارد فضا کرده و با افزودن آینه علاوه بر انعکاس و روشن تر شدن فضا، عمق بیشتری را به فضا افزوده اند.

طراحی رستوران با آرک های خلاقانه

در جلو رستوران، یک کانتر پذیرش و بار با رنگ هلویی نارنجی مکانی را برای مشتریان ایجاد نموده که بتوانند در فضایی گرم و دعوت کننده از میل نوشیدنی های لذت ببرند. در طراحی داخلی این فضا سعی شده تا تمامی نیاز های کاربران مورد توجه قرار گیرد و از مکان آویختن لباس تا میزهای اجتماعی و یا مکان سرو نوشیدنی در زمان های کوتاه تر نیز با مبلمان مناسب در فضا در نظر گرفته شود و از این طریق مکانی آرام و راحت را برای مشتریان ایجاد کند.


حتما ببینید : طراحی هتل مدرن شبیه به ایستگاه فضایی مجازی


سایر تصاویر طراحی رستوران با آرک های خلاقانه

طراحی رستوران با آرک های خلاقانه

آرک در طراحی داخلی رستوران 

آرک در طراحی داخلی رستوران 

آرک در طراحی داخلی رستوران 

منبع : azuremagazine

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری