طراحی هتل مدرن با چند دنیای مختلف

هتل Kameha واقع در شهر زوریخ، سوئیس توسط یک هنرمند، ماجراجو و فضانورد آینده آلمانی به نام Michael Najjar (مایکل نجار) طراحی و به اجرا رسیده است. طراحی هتل مدرن به گونه ایی است که مهمانان با اقامت در سوئیت‌ های آن حضور در دنیایی خارج از زمین را تجربه می کنند. اتاق های این هتل شبیه به ایستگاه فضایی مجازی طراحی شده اند و سقف، کف و دیوار های اتاق ها پر از لوازم کیهان‌ شناسی می باشد. به شکلی که از وسایل اتاق نشیمن مانند لامپ‌ های موتور موشک فضایی و تلسکوپ فضایی هابل که اتاق را روشن می کنند گرفته تا کتاب‌ های صوتی، رمان ها و فیلم ها درباره داستان های فضایی می باشند.

طراحی هتل مدرن شبیه به ایستگاه فضایی مجازی

پس از ورود به اتاق، یک صدای خودکار و اتوماتیک زنانه، علاوه بر خوش آمد گویی، اطلاعات لازم و مفیدی را در رابطه با نوع عملکرد وسایل و لوازم اتاق در اختیار مهمانان قرار می هد. در داخل اتاق یک فرش قرمز رنگ با زمینه سفید وجود دارد که دارای طرح و نقشی سیاه شبیه به ستاره می باشد. هم چنین در داخل اتاق یک بار نیز تعبیه شده است. پنجره های اتاق ها رو به بیرون باز می شوند که با یک سطح بازتابنده، آیینه ایی جایگزین شده اند. یک شبیه سازی فیزیکی که با واقعیت تداخل دارد.

طراحی هتل مدرن شبیه به ایستگاه فضایی مجازی

در این اتاق چراغ های نقطه ایی با الهام از موتور های موشک طراحی و ساخته شده اند. دستکش های فضایی نیز بر روی دیوار اتاق آویزان شده اند که مهمانان می توانند، تلفن های خود و یا کارت های کلید را بر روی آن قرار دهند. چهار سیستم عامل آکریلیک، چهار ماکت از موشک‌ های فضایی تاریخی و سفینه‌ های فضایی را در مقیاس واقعی و حقیقی، نگه داشته‌اند:

  1.  V2 مشهور
  2. فضاناو روسی سایوز
  3. شاتل فضایی آمریکایی
  4. فضاپیمای آینده کهکشان راه شیری

طراحی هتل مدرن شبیه به ایستگاه فضایی مجازی

اتاق های این هتل توسط یک فویل نیمه شفاف آلومینیومی پوشانده شده اند. که نه تنها حریم خصوصی را حفظ می کنند، بلکه نور را نیز به داخل فضا هدایت می کنند. تخت خواب سیاه و سفید مستطیلی که از دیوار بیرون زده، تصور می شود که در یک محیط خلأ و بدون گرانش، شناور است. هم چنین بالای تختخواب، یک قفسه کتاب حاوی مقالات غیر داستانی و علمی تخیلی تعبیه شده است که هر کدام در مورد سفر فضایی، تکنولوژی و ماجراهای تخیلی می باشد که توسط خود Michael Najjar انتخاب و تهیه شده است.

طراحی هتل مدرن شبیه به ایستگاه فضایی مجازی

آثار هنری Michael Najjar نیز به این مجموعه اضافه شده است. Liquid Gravity، قطعه ای است که به بررسی ارتباط بین فضا، گرانش و بدن انسان می پردازد. فضاپیما TMA-M14 در سپتامبر 2014 از ایستگاه فضایی soyuz (سایوز) زمین را ترک کرد، که تصاویر و ویدئو هایی از اجرام آسمانی منسوخ شده حول مدار زمین از سال 1957 تا 2046 را گرفته است.


حتما ببینید : طراحی استودیو آپارتمان با تم فیروزه ایی


سایر تصاویر طراحی هتل مدرن شبیه به ایستگاه فضایی مجازی

طراحی هتل مدرن با چند دنیای مختلف

طراحی هتل مدرن با چند دنیای مختلف

طراحی هتل مدرن با چند دنیای مختلف

طراحی هتل مدرن با چند دنیای مختلف

منبع : designboom

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری