طراحی سرویس بهداشتی با رنگ های مختلف

10 رنگ متفاوت برای سرویس بهداشتی : رنگ ها یکی از عناصر قدرتمند و در دکوراسیون داخلی محسوب می شوند که قابلیت ایجاد تاثیرات مثبتی و یا منفی را در ظاهر یک مکان دارند. به همین علت در هنگام انتخاب کاشی و سرامیک برای سرویس بهداشتی بایستی به رنگ کاشی ها توجه ویژه ایی داشته باشید. در حال حاضر کاشی و سرامیک های سرویس بهداشتی در ترکیب رنگی های متنوعی طراحی و تولید می شوند. هم چنین تنوع متریال های های مختلف مانند کاشی های شیشه ایی ، سنگ های طبیعی ، سرامیک و غیره نیز تاثیر بسزایی در افزایش این تنوع رنگی دارند. هر اندازه که تنوع رنگی و متریال های مصرفی در سرویس بهداشتی باعث ایجاد ظاهری زیبا در سرویس بهداشتی شود ، اما امکان دارد در هنگام انتخاب کاشی و رنگ مناسب برای سرویس بهداشتی به علت تنوع بسیار بالا دچار مشکل شوید. زیرا با افزایش تنوع متریال و رنگ ها ، به همان اندازه انتخاب نیز سخت تر خواهد شد. نکات مهمی در دکوراسیون سرویس بهداشتی وجود دارد که در هنگام طراحی بایستی آن ها را مد نظر قرار دهید. توجه به این نکات باعث می شود به راحتی رنگ و نوع متریال مصرفی در این مکان را انتخاب نمایید. در این مطلب به بررسی 10 رنگ متفاوت برای سرویس بهداشتی پرداخته شده است. هم چنین با معرفی مدل های متنوع کاشی و شیوه های کاربردی و دکوراتیو ارائه شده در این مطلب می توانید به راحتی از رنگ های مختلف برای دکوراسیون سرویس بهداشتی خود استفاده نمایید.

طراحی سرویس بهداشتی با رنگ های مختلف

3 نکته اصلی در دکوراسیون سرویس بهداشتی وجود دارد که بایستی به آن ها توجه داشته باشید. این سه نکته مانند یک راهنما در انتخاب رنگ و متریال مناسب به شما کمک خواهند کرد:

  • اندازه سرویس بهداشتی
  • سبک زیبایی شناسی مورد نظر
  • احساس و انرژی ایجاد شده در سرویس بهداشتی

طراحی سرویس بهداشتی با رنگ های مختلف

10 رنگ متفاوت برای سرویس بهداشتی

1- کاشی های خاکستری سایه دار :

در طی سال های اخیر استفاده از کاشی های خاکستری سایه دار بسیار محبوب و پر کاربرد شده اند. هر روزه محبوبیت رنگ خاکستری و طوسی در دکوراسیون مدرن بیشتر می شود. رنگ خاکستری باعث ایجاد فضای کاریزماتیک و دلباز می شود و به همین علت از این رنگ در کاشی های سرویس بهداشتی نیز استفاده می شود. هماهنگی رنگ طوسی در ترکیب با سایر رنگ ها یکی از مهم ترین ویژگی های تنالیته های این رنگ به شمار می رود. استفاده از کاشی خاکستری رنگ با طرح های سایه دار در سرویس بهداشتی های کوچک باعث ایجاد خطای دید شده و فضا را بزرگ تر از اندازه واقعی نشان می دهد. به همین علت انتخاب ایده آلی برای استفاده در حمام و دستشویی های کوچک به سبک مدرن محسوب می شود.

طراحی سرویس بهداشتی با رنگ های مختلف

2- کاشی های رنگی ترکیبی :

امروزه کاشی هایی با طرح ها و رنگ های ترکیبی بسیار محبوب و پر کاربرد شده اند و تبدیل به یکی از ترند های مطرح در کاشی های سرویس بهداشتی شده اند. کاشی های ترکیبی در انواع رنگ ها و طرح ها موجود می باشد و با ترکیب رنگ ها و طرح های هماهنگ با یک دیگر در مدل های متنوعی طراحی و تولید می شوند. در صورتی که خواستار ایجاد فضایی رنگی و پر انرژی و در عین حال شیک در سرویس بهداشتی خود هستید ، بهترین گزینه برای شما استفاده از کاشی های رنگی ترکیبی می باشد. اما به این نکته توجه داشته باشید که نباید تمام فضای سرویس بهداشتی خود را با این کاشی ها پوشش دهید. زیرا هر اندازه که رنگ ها و طرح های مختلف و ترکیبی موجود در این مول کاشی ها با هم هماهنگ باشند ، در صورت استفاده در تمام دیوار های سرویس بهداشتی باعث ایجاد فضایی شلوغ و بی نظم خواهند شد. به همین علت از این کاشی ها تنها در قسمت های مشخص و محدودی از دیوار استفاده کنید. و فضا های باقی مانده دیوار را با استفاده از کاشی های ساده و رنگ های خنثی بپوشانید.

رنگ در دکوراسیون سرویس بهداشتی

3- تنالیته های مدرن رنگ سبز :

در طی سال های اخیر استفاده از رنگ سبز برای سرویس بهداشتی بسیار محبوب و پر کاربرد شده است. مخصوصا ترکیب سبز یشمی ، سبز ارتشی و تنالیته های غیر معمول تر رنگ سبز با رنگ سفید باعث ایجاد فضایی مدرن و زیبا در سرویس بهداشتی می شوند.

رنگ در دکوراسیون سرویس بهداشتی

4- طرح های صورتی :

در سال های اخیر استفاده از طرح های حیوانی و رنگ های صورتی برای ایجاد سبک مدرن و گرمسیری در سرویس بهداشتی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. زمانی که کاشی های بسیار ساده ، خنثی و معمولی با یک کاغذ دیواری پر تحرک ، زنده و مثبت ترکیب شود باعث ایجاد کنتراست در مکان شده و تبدیل به نقطه مرکزی فضا می شوند. اگر علاقمند به ایجاد سبک استوایی در سرویس بهداشتی هستید بهترین انتخاب برای شما استفاده از کاغذ دیواری با طرح های حیوانی و رنگ های صورتی می باشد.

رنگ در دکوراسیون سرویس بهداشتی


حتما ببینید : 14 ایده دکوراسیون لوکس مقرون به صرفه


5- هماهنگی مجلل رنگ های مشکی و طلایی :

ترکیب رنگ طلایی و مشکی نه تنها با سبک کلاسیک ، بلکه با سبک مدرن نیز هماهنگ می باشد. با توجه به این که کاربرد تنالیته بسیار تیره رنگ مشکی باعث می شود فضا کوچک تر و دلگیر به نظر برسد ، استفاده از آن کمی سخت و دشوار است. اما استفاده از رنگ طلایی در کنار رنگ مشکی ، باعث از بین رفتن این خصوصیت رنگ مشکی شده و ظاهر شیکی به آن می بخشد. اما باز هم توصیه می شود تا از استفاده از این ترکیب رنگی برای سرویس بهداشتی های بسیار کوچک و کم نور خودداری کنید.

رنگ در دکوراسیون سرویس بهداشتی

6- کاشی های طرح دار برای سبک های کلاسیک و اصیل :

استفاده از کاشی هایی با طرح های قدیمی و اصیل یکی از شیوه های ایجاد دکوراسیون اصیل و کلاسیک در سرویس بهداشتی می باشد. این نوع کاشی ها در گذشته برای تزئین کاخ ها و سایر مکان ها استفاده می شده اند. استفاده از این کاشی ها در کنار رنگ های سفید و طلایی باعث ایجاد ظاهری بسیار شیک و به سبک کلاسیک در سرویس بهداشتی خواهد شد.

دکوراسیون سرویس بهداشتی

7- گرمای رنگ نارنجی :

در صورتی که فضای سرویس بهداشتی شما به اندازه کافی بزرگ است ، بسیار خوش شانس هستید زیرا در صورت بزرگ بودن مساحت سرویس بهداشتی حق انتخاب زیادی در دکوراسیون و رنگ کاشی ها خواهید داشت. شما می توانید به راحتی از رنگ های درخشان و تیره در سرویس بهداشتی های بزرگ استفاده نمایید. به عنوان مثال ، با خیالی آسوده می توانید از گرما و زیبایی رنگ نارنجی در دکوراسیون حمام و دستشویی بهره مند شوید.

دکوراسیون سرویس بهداشتی

8- ترکیب بدون زمان و زیبای رنگ های سفید و مشکی :

قطعا هر فردی از هماهنگی تاثیر گذار رنگ های سفید و مشکی آگاه است. ترکیب رنگ های سفید و مشکی در هر دوره ایی محبوب و پر کاربرد بوده است. استفاده از این ترکیب رنگی نه تنها باعث ایجاد فضایی دلباز می شود بلکه ظاهر شیک و مجللی را نیز به سرویس بهداشتی می بخشد.

دکوراسیون سرویس بهداشتی

9- کاشی های رنگی با ظاهر سنگ مرمر :

در یک دهه گذشته از سنگ مرمر بسیار کم استفاده می شده است. اما در طی سال های اخیر بسیار محبوب و پر کاربرد شده است. استفاده از کاشی هایی با ظاهر مرمر تیره رنگ و با رگه های بیشتر ، باعث ایجاد ظاهری کلاسیک و مجلل در سرویس بهداشتی خواهد شد.

دکوراسیون سرویس بهداشتی

10- رنگ های دودی و ذغالی :

در حال حاضر استفاده از رنگ های دودی و ذغالی در دکوراسیون سرویس بهداشتی تبدیل به یک ترند شده است. ترکیب رنگ های تیره و روشن علاوه بر ایجاد کنتراست در فضا ، ظاهر مدرنی را نیز به این مکان می بخشند. استفاده از رنگ های دودی و ذغالی با کاشی هایی رنگ روشن و خنثی باعث ایجاد کنتراست و هماهنگی بسیار زیبایی در این مکان می شوند.

دکوراسیون سرویس بهداشتی


این مطلب را هم ببینید :

مستند تونل هوشمند – طراحی و ساخت تونل 97 کیلومتری