شیوه های مقرون به صرفه برای دکوراسیون لوکس

بدون شک تا به حال دکوراسیون لوکس برخی خانه ها را مشاهده نموده اید که به گونه ایی به نظر می رسند که توسط یک طراح داخلی حرفه ایی دیزاین شده اند. انتخاب و استفاده صحیح از اکسسوری ها یکی از رموز اصلی ایجاد یک دکوراسیون لوکس و زیبا در تمام نقاط خانه از طراحی اتاق نشیمن گرفته تا سرویس بهداشتی می باشد. در واقع استفاده از اکسسوری ها یکی از مقرون به صرفه ترین شیوه ها در دکوراسیون داخلی محسوب می شوند که بیشترین تاثیر را در طراحی داخلی ایجاد می کنند. در صورتی که شما نیز علاقمند به داشتن یک دکوراسیون لوکس اما با شیوه ایی اقتصادی و مقرون به صرفه هستید. با ما همراه باشید تا با 14 شیوه مقرون به صرفه برای ایجاد یک دکوراسیون لوکس آشنا شوید.

دکوراسیون لوکس

1- آینه های بزرگ با قاب های زیبا :

آینه های بزرگ و قاب دار یکی از مهم ترین اکسسوری هایی هستند که در عین مقرون به صرفه بودن ، ظاهر بسیار شیک و مجللی را به دکوراسیون منزل می بخشند. شما می توانید با استفاده از آینه های بزرگ و زیبا در تمام نقاط خانه ، از راهروی ورودی ، سالن پذیرایی گرفته تا اتاق غذا خوری و سرویس بهداشتی یک دکوراسیون لوکس ایجاد کنید.

دکوراسیون لوکس

2- فرش ها و قالیچه ها : 

فرش ها و قالیچه ها یکی دیگر از اکسسوری های دکوراسیون داخلی می باشند که به علت پوشاندن سطوح بزرگ محبوب و پر طرفدار هستند. شما می توانید با انتخاب فرش ها و قالیچه هایی با طرح و رنگ های جسورانه ، دکوراسیون لوکس و مجللی را ایجاد کنید.

دکوراسیون لوکس

3- استفاده از رنگ های غیر معمول : 

گاهی مواقع تنها با کمی جسارت و تغییر می توانید فضایی لوکس را در منزل خود ایجاد کنید. به عنوان مثال ، اگر به جای استفاده از رنگ های معمولی و پر کاربرد مانند سفید ، کرم و بژ برای دیوار ها از رنگ های تیره و منحصر به فرد بهره بگیرید. به راحتی می توانید دکوراسیون مجلل و شیکی را در منزل خود ایجاد کنید.

دکوراسیون لوکس

4- چوب هایی با رنگ های تیره : 

بدون شک می دانید که استفاده از مبلمان ساخته شده از چوب به رنگ تیره ، منجر به خلق فضایی لوکس و مجلل خواهد شد. بنابراین تنها خلاقیت خود را محدود به استفاده از میز و صندلی نکنید. زیرا هر جزئیات دیگر که متشکل از چوب تیره باشد نیز می تواند جلوه لوکس و مجللی به فضای شما ببخشد. به عنوان مثال استفاده از یک کنسول و یا یک پارتیشن چوبی باعث ایجاد دکوراسیون لوکس خواهد شد.

طراحی داخلی لوکس

5- کوسن های مخملی : 

مخمل دارای ظاهری بسیار مجلل و لوکس می باشد. استفاده از مخمل در هر مکانی ، موجب تغییر کامل آن فضا خواهد شد. استفاده از کوسن های مخملی یکی از ساده ترین شیوه ها برای استفاده از زیبایی پارچه مخمل است. البته نه تنها در کوسن بلکه در هر پوششی مانند روکش مبل ها و پرده ها نیز می توانید از پارچه مخمل استفاده نموده و جلوه ایی لوکس به مکان ببخشید.

طراحی داخلی لوکس

6- تاج تخت خواب لمسه دوزی شده : 

تاج تخت های ساده و مدرن موجب ایجاد ظاهری زیبا در اتاق خواب می شوند. اما در صورتی که خواستار خلق دکوراسیون لوکس در اتاق خواب هستید ، بهترین انتخاب ، تاج تخت خواب های لمسه دوزی شده بزرگ و مجلل هستند.

طراحی داخلی لوکس

7- جادوی گل ها : 

گل ها این قابلیت را دارند که ساده ترین و خسته کننده ترین اتاق ها را تبدیل به مکانی قابل توجه تر، زیبا تر می کنند. فرقی نمی کند این گل ، یک دسته گل ساده نرگس باشد یا یک دسته گل شلوغ و تزئین شده. استفاده از گل در مکانی مانند راهروی ورودی و یا اتاق نشیمن ، ظاهری جذاب به مکان خواهد بخشید. البته این موضوع تا زمانی تاثیر گذار خواهد بود که از گل های طبیعی استفاده شود. بنابراین در صورتی که خواستار ایجاد دکوراسیون لوکس هستید تا حد امکان از استفاده از گل های مصنوعی اجتناب نمایید و از جادوی گل های طبیعی بهره مند شوید.

طراحی داخلی لوکس


حتما ببینید : ترفند های بلندتر نشان دادن سقف کوتاه


8- یک چراغ روشنایی بخش منحصر به فرد :

استفاده از یک چراغ روشنایی بخش منحصر به فرد ، یکی دیگر از شیوه های مقرون به صرفه برای ایجاد دکوراسیون لوکس می باشد. فرقی نمی کند از یک لوستر آویز سقفی استفاده کنید و یا یک چراغ دیواری و حتی یک لامپ. تنها کافیست دارای طرحی منحصر به فرد باشد تا به فضای شما ظاهری لوکس و زیبا ببخشد. این کار نیازمند محتمل شدن هزینه های گزاف نیست ، زیرا شما می توانید حتی با استفاده از یک لوستر دست ساز که داراب ظاهر خاص و متفاوت است ، دکوراسیون لوکسی را ایجاد کنید.

طراحی داخلی لوکس

9- پرده های بسیار بلند :

استفاده از پرده های بسیار بلند که از سقف تا زمین امتداد یافته و مقداری از آن ها بر روی زمین جمع می شود ، نیز یکی از شیوه های مقرون به صرفه ایجاد دکوراسیون لوکس می باشد. این شیوه بسیار ساده و اما تاثیر گذار می باشد. تنها چیزی که به آن نیاز دارید چند سانتیمتر پرده اضافه است.

شیوه های مقرون به صرفه برای دکوراسیون لوکس

10- کوسن های متعدد : 

کوسن یکی دیگر از اکسسوری های کاربردی می باشد که علاوه بر ایجاد دکوراسیون لوکس ، فضایی راحتی را نیز ایجاد می کند. شما می توانید از کوسن های متعدد با اندازه های متفاوت که طرح و رنگ آن ها با یک دیگر و سایر مبلمان هماهنگ است ، دکوراسیون لوکسی را ایجاد کنید. هم چنین با استفاده از کوسن هایی با رنگ های متضاد علاوه بر ایجاد کنتراست ، فضای تاثیر گذار تری را خلق خواهید نمود.

شیوه های مقرون به صرفه برای دکوراسیون لوکس

11- تابلو های سه لت یا سه گانه : 

استفاده از تابلو هایی سه گانه ساخته شده از قاب های متشابه که طرحی مرتبط را به نمایش گذاشته و در یک راستا نصب شده اند نیز یکی دیگر از شیوه های مقرون به صرفه ایجاد دکوراسیون لوکس می باشد. این تابلو ها جلوه لوکس و زیبایی به فضا می بخشند.

شیوه های مقرون به صرفه برای دکوراسیون لوکس

12- مبلمانی با سطوح آینه ایی : 

یکی دیگر از شیوه های مقرون به صرفه برای ایجاد دکوراسیون لوکس ، استفاده از آینه می باشد. اما برای استفاده از زیبایی آینه ، لزومی ندارد حتما از آینه های دیواری استفاده کنید. مبلمان هایی مانند کنسول ها و میز هایی که از آینه ساخته می شوند ، در هر مکانی که مورد استفاده قرار گیرند همچون یک الماس خواهند درخشید. در طی سال های اخیر این نوع مبلمان بسیار محبوب و پرطرفدار شده اند. و بهترین انتخاب برای ایجاد فضایی لوکس و مجلل خواهند بود.

دکوراسیون مجلل

13- کاغذ دیواری های زیبا : 

کاغذ دیواری های طرح دار و شیک نیز یکی دیگر از راه های مقرون به صرفه برای ایجاد دکوراسیون لوکس می باشند. برای این کار پوشاندن تمام سطوح دیوار با کاغذ دیواری ، ضرورت ندارد. و تنها پوشاندن یکی از دیوار ها با کاغذ دیواری توجه هر بیننده ایی را به خود جلب می کند و ظاهر لوکسی به مکان خواهد بخشید.

دکوراسیون مجلل

14- دکوراسیون منحصر به فرد : 

یکی از مهم ترین مراحل برای ایجاد فضایی لوکس در خانه ، اعتماد به خود و نمایش دادن دکوراسیونی منحصر به فرد است. شما می توانید اکسسوری های مورد علاقه و مطابق با سلیقه خود را انتخاب نموده و از آن ها در دکوراسیون منزل خود استفاده کنید. هم چنین چیدمان متفاوت و منحصر به فرد این اکسسوری ها نیز منجر به ایجاد فضایی خاص خواهد شد. در واقع اگر خواستار ایجاد فضایی لوکس و خاص هستید ، ابتدا باید از تقلید ها و عادت ها اجتناب کنید و متفاوت بودن را تجربه کنید.

دکوراسیون مجلل


این مطلب را هم ببینید :

دانلود صحنه آماده آشپزخانه کلاسیک و مدرن از Global Masterwork