دکوراسیون سفید مناسب برای تمام فصول

همواره و در هر زمانی رنگ سفید به عنوان بهترین رنگ پس زمینه برای تمامی سبک ها مانند طبیعت گرایی ، گرمسیری ، گلدار ، رنگارنگ ، خلاق و … محسوب می شود. هر رنگی ، هر طرحی و هر بافتی بر روی زمینه سفید بیشتر خودنمایی می کند و تاثیر گذاری بیشتری دارد. رنگ سفید ، بسیار سازگار و دوستانه می باشد و قابلیت هماهنگی با هر سبک و سلیقه ایی را دارد. در صورتی که به دنبال دکوراسیون چهار فصل هستید ، بهترین انتخاب برای شما رنگ سفید خواهد بود. در این مطلب با کاربرد رنگ سفید در طراحی داخلی آشنا خواهید شد.

دکوراسیون چهار فصل

دکوراسیون چهار فصل با رنگ سفید

یک خانه کاملا سفید را تصور کنید ، همه چیز در این خانه سفید است ، در این چنین خانه ایی دیوار ها ، زمین ، درب ها ، مبل ها و … بسیار دلباز ، روشن و فرح بخش احساس خواهند شد. اما شاید پس از مدتی این سفیدی مطلق بسیار یکنواخت و حتی خسته کننده به نظر برسد. با این حال در پالت رنگی دکوراسیون چهار فصل ، سفید بهترین رنگ محسوب می شود. به این علت که ترکیب درست این رنگ با سبک ها و رنگ ها و بافت ها منجر به ایجاد فضایی دعوت کننده خواهد شد. که همیشه و در هر زمانی احساس خوش آیندیب را به شما القا خواهد کرد.

دکوراسیون چهار فصل

رویکرد های طبیعت گرایانه : 

سفید رنگی است که با هر فصل و هر سبکی مطابقت دارد. به همین علت کاربرد این رنگ در مکان هایی که ارتباط نزدیکی با طبیعت دارند ، موجب افزایش تاثیر بافت های طبیعی ایی به کار رفته در دکوراسیون مانند چوب های ساده ، پتینه کاری شده ، صنعتی و حتی حصیر خواهد شد. و به فضا ظاهری طبیعی می بخشد. بنابراین در صورتی که خواستار ایجاد نگاهی طبیعت گرایانه در منزل هستید ، بهترین انتخاب برای شما ترکیب رنگ سفید با چوب است.

دکوراسیون چهار فصل

هم آرامش بخش و هم جنون آمیز : 

رنگ سفید بیش از یک نوع تاثیر را بر روی انسان ایجاد می کند. این موضوع به این بستگی دارد که رنگ سفید در چه سبک طراحی داخلی مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال ، ترکیب طیف های گرم تر رنگ سفید با مبلمان قدیمی و پتینه کاری شده ، پارچه های کتانی و رنگ های بژ و قهوه ایی موجب ایجاد سبک روستیک خواهد شد و ترکیب طیف های سرد تر رنگ سفید با طرح های مدرن تر منجر به خلق سبک معاصر خواهد شد.

دکوراسیون چهار فصل با رنگ سفید

در سال های اخیر استفاده از طرح ها و نقش های استوایی با رنگ های قرمز ، زرد ، صورتی و تنالیته های متنوع رنگ سبز ، بسیار رواج یافته است. و ترکیب آن ها با طیف های سرد تر رنگ سفید موجب ایجاد فضایی با نشاط خواهد شد. که حس حضور در یک جزیره استوایی در تابستان را به کاربر می بخشد.

دکوراسیون چهار فصل با رنگ سفید

شما می توانید به علت سادگی پیچیده رنگ سفید ، با ترکیب رنگ سفید با مصالح بازتابنده ایی مثل طلا ، مس یا نقره ایی یک فضای درخشان را خلق کنید. با این شیوه علاوه بر حس حضور در یک قصر کلاسیک ، اثرات چشمگیر سبک هندی را نیز به تصویر می کشید.

دکوراسیون چهار فصل با رنگ سفید

یک اتاق کاملا سفید رنگ را تصور کنید ، و در تصور خود در وسط اتاق یک کاناپه قرمز و یا صورتی رنگ را قرار دهید. آیا می توانید روشنایی ایجاد شده در فضا را تجسم کنید؟ ترکیب فرم های کلاسیک و نقش های گلدار با رنگ سفید منجر به ایجاد فضایی رمانتیک تر می شوند و اگر رنگ سفید با طرح ها و خطوط مدرن ترکیب شوند ، فضایی پویا تر ایجاد خواهد شد.

دکوراسیون چهار فصل با رنگ سفید

برای این که در استفاده از رنگ سفید در دکوراسیون چهار فصل تعادل ایجاد کنید ، بهتر است از طیف های سرد رنگ سفید برای رنگ دیوار ها استفاده کنید و از طیف گرم تر سفید برای سقف بهره مند شوید. از جمله طیف های سرد تر رنگ سفید می توان به رنگ سفید گچی اشاره نمود و رنگ سفید استخوانی نیز از طیف های گرم تر سفید محسوب می شود. رنگ سفید انعطاف پذیری بسیار بالایی دارد. به عنوان مثال شما می توانید ، با استفاده از یک یک گلیم با طرح های بومی ، کوسن های سیاه و سفید و اکسسوری های طلایی رنگ ، در منزل خود سبک مدرن مراکشی را ایجاد کنید.

دکوراسیون سفید مناسب برای تمام فصول

اگر در منزل خود یک کاناپه مدرن و تیره رنگ دارید و قصد دارید دکوراسیون دلباز و روشنی داشته باشید ، تنها کافیست یک کاناپه را با رنگ سفید ترکیب کرده و مقداری از رنگ های سبز و یا آبی را نیز در آن به کار ببرید. به همین سادگی شما می توانید با یک مبلمان تیره دکوراسیونی فرح بخش داشته باشید.

دکوراسیون سفید مناسب برای تمام فصول


حتما ببینید : طراحی داخلی میکرو آپارتمان با دیوار متحرک و چند منظوره


طیف های سرد رنگ سفید : 

تنالیته های سرد رنگ سفید شامل طیفی از رنگ های آبی ، طوسی و یا سبز می باشند که این رنگ ها موجب می شوند فضا تمیز تر و دلباز تر به نظر برسد. یکی از رنگ های طیف سرد سفید ، رنگ سفید فیلی می باشد. اگر قصد دارید دکوراسیون مدرنی داشته باشید توصیه می شود از مبلمانی با خطوط صاف ، طرح های سنتی قابل توجه بهره بگیرید و رنگ های تیره را با طیف های سرد رنگ سفید ترکیب نمایید بدین ترتیب به فضای منزل خود ظاهر مدرنی خواهید بخشید. بهترین زمینه رنگی برای ترکیب با اکسسوری های خاص و آثار هنری ، طیف های سرد رنگ سفید هستند. با توجه به این که این تنالیته های رنگ سفید کمی باعث کاهش درخشش نور روز می شوند. بهترین انتخاب برای استفاده در مکان هایی که در جهات جنوب و شرق قرار دارند محسوب می شوند.

دکوراسیون سفید مناسب برای تمام فصول

طیف های گرم رنگ سفید : 

استفاده از رنگ سفیدی که به مقدار کمی دارای طیف های رنگ زرد و یا قرمز باشد موجب ایجاد فضایی استقبال کننده و صمیمی خواهد شد. به عنوان مثال ، از ترکیب رنگ سفید و صورتی ، رنگ صدفی حاصل می شود. و یا نتیجه ترکیب رنگ زرد و سفید ، رنگ استخوانی می باشد. و به همین علت به فضا حس گرمای بیشتری را منتقل می کنند. با توجه به این که طیف های گرم تر رنگ سفید ، به بهترین شکل ممکن نور خورشید را بازتاب می دهند ، متخصصین داخلی توصیه می کنند که از این رنگ ها  در خانه هایی استفاده کنند که به سمت شمال قرار دارند  و مقدار نور کمتری را دریافت می کنند.

دکوراسیون سفید

ترکیب رنگ سفید با چوب طبیعی موجب می شود این رنگ جلوه بیشتری داشته باشد و در نتیجه فضایی بسیار تاثیر گذار خلق خواهد شد. برای ایجاد تعادل بصری در دکوراسیون فضایی که از رنگ سفید به عنوان رنگ غالب استفاده شده است ، می توانید از ترکیب طیف های سرد و گرم این رنگ با یک دیگر بهره مند شوید. به عنوان مثال ، در اتاقی که دارای دیوار هایی به رنگ سفید گچی است می توان با استفاده از پرده ایی با رنگ سفید شیری و یا استخوانی جلوه ایی زیبا تر به فضا بخشید.

دکوراسیون سفید

استفاده از رنگ سفید به هر شکلی ، نمادی از تمیزی ، آرامش ، صلح و راحتی می باشد. نحوه و چگونگی استفاده از رنگ سفید کاملا به سلیقه شخصی شما بستگی دارد. اما در صورتی که خواستار خلق فضایی هستید که همواره در آن احساس راحتی کرده و آرامش خود را در آن بیابید ، بهترین انتخاب برای شما رنگ سفید است. فراموش نکنید که رنگ سفید در دکوراسیون چهار فصل ، به دلیل داشتن ماهیت روشن و تمیزی ، به سرعت کثیفی و آلودگی را نمایان می کند. به همین علت در صورتی که دارای خانه ایی پر رفت و آمد هستید ،  یا فرزند کوچکی دارید و یا این که تمیزی در زندگی شما در اولویت نیست یا باید از پارچه ها و مصالحی سفید رنگی استفاده کنید که ضد لک بوده و تمیز کردن آن ها ساده و راحت باشد و یا به طور کامل استفاده از این رنگ را کنار بگذارید.

دکوراسیون سفید


این مطلب را هم ببینید :

مستند سد هوور – طراحی و ساخت یکی از سنگین‌ترین و بلندترین سدهای جهان