طراحی داخلی هتل شگفت انگیز ساهارا

طراحی هتل ساهارا واقع در منطقه پالرماری، مراکش توسط معمار آمریکایی Stuart Church به اجرا رسیده است. فاصله زمانی این هتل تا شهر نیم ساعت می باشد و دارای امکانات و ویژگی های هتل 5 ستاره و معماری شگفت انگیز و منحصر به فرد است. این هتل جذاب و زیبا حاصل تجسم و طراحی مالک هتل و همکاری او با معمار معروف آمریکایی Stuart Church است که از سال 1960 در شهر تنجه مراکش زندگی می ‌کند. این معمار آمریکایی به نقاط مختلف جهان سفر کرده و در نهایت تصمیم گرفته است که طرحی تلفیقی از سبک های معماری باشکوه چین، هند، ونیز و مراکش را خلق کند. Church، مسئولیت طراحی کل مجموعه هتل ساهارا از طرح کلی سایت گرفته تا طرح گل دار داخل فرو رفتگی سقف را بر عهده گرفته بود. طرح ساختمان اصلی این هتل با الهام از حیاط‌ های هتل تاج‌ محل در هند طراحی شده است.

مشخصات کلی پروژه

  • معمار: معمار آمریکایی Stuart Church
  • مکان پروژه: پالرماری، مراکش
  • مساحت پروژه: ۵۴ هکتار
  • سال ساخت: 2016

معماری هتل

چشم انداز رویایی هتل :

این هتل زیبا و منحصر به فرد واقع در باغی به مساحت 54 هکتار می باشد و متشکل از 4 حیاط مرکزی است که در اطراف هر کدام از اتاق های مهمان ها قرار دارد و یک چهار باغ زیبا را به وجود آورده اند. این هتل دارای 89 اتاق بزرگ و 15 سوئیت لاکچری می باشد که بین ساختمان اصلی و چهار باغ به صورت مجزا قرار گرفته‌ است. تمام سوئیت ها و اتاق های این هتل داری چشم انداز و منظری زیبا و مشرف به کوه های آتلانتیک، نخلستان پالرماری، استخر و باغ می باشند که باعث لذت مسافران می گردد. این هتل همچون یک آبادی در دل بیابان، در اطراف شهر مراکش خود نمایی می کند. در این هتل هر مهمان خود را صاحب فضایی وسیع می داند و حقیقتا این حس فوق العاده ایی می باشد. موقعیت این هتل به شکلی است که از شلوغی شهر دور است و این امر باعث به وجود آمدن آرامش فضای هتل شده و مسافران زیادی را به سمت خود جذب می کند.

طراحی هتل ساهارا در مراکش

بخش های داخلی هتل :

هر بخش این هتل به صورت مجزا و جداگانه و متشکل از ۳۶ اتاق شامل ۴ سوئیت لوکس و یک سوئیت خانوادگی است. و دارای حیاط مرکزی است که نقش فضا و باغ خصوصی اتاق ‌ها را ایفا می کند.

طراحی هتل ساهارا در مراکش

خلاقیت در تصویر سازی :

سقف منحصر به فرد لابی این هتل، متشکل از سه تراز مختلف است که موجب ایجاد فضایی شگفت انگیز و رویایی با استفاده از رنگ های غنی طلایی، سبز و صورتی شده است. معمار این هتل با استفاده از نقاشی های خود و تصاویر اسب و ندیمه ها دیوارهای لابی را تزیین کرده است. در وسط سالن لابی هتل لوستری طلایی رنگ شبیه به گنبد قرار دارد که جلوه و درخشندگی به سالن بخشیده است. معمار در طراحی اتاق های خصوصی از سقف بلند، مبلمان متناسب با فضا دیوار هایی به رنگ شرابی استفاده کرده که باعث خلق فضایی دلپذیر و خاطره انگیز شده است. هم چنین طراح گچ بری دیوار اتاق‌ های خصوصی را با الهام از سبک سنتی Tadlekt انجام داده است.


حتما ببینید : طراحی آبمیوه فروشی مدرن با رویکرد بهینه سازی فضا


سایر تصاویر طراحی هتل ساهارا در مراکش

طراحی هتل ساهارا در مراکش

طراحی هتل ساهارا در مراکش

طراحی هتل

طراحی هتل

طراحی هتل

طراحی هتل

طراحی هتل

دکوراسیون داخلی هتل

دکوراسیون داخلی هتل

دکوراسیون داخلی هتل

دکوراسیون داخلی هتل

دکوراسیون داخلی هتل

معماری هتل

معماری هتل

معماری هتل

معماری هتل

طراحی هتل ساهارا در مراکش

منبع : designboom

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری