طراحی داخلی شرکت اداری در دو ساختمان مجزا

طراحی داخلی شرکت اداری به علت فرم غیر متداول طبقه به یک پلان انعطاف پذیر نیاز دارد تا تقسیم بندی فضا ها و عرصه بندی به گونه ایی کاملا استاندارد در کنار یک دیگر جای گذاری شوند. این ساختمان اداری واقع در طبقه چهارم ساختمان A و B پارک صنعتی – فرهنگی ژونگشان، که در خیابان چهارم ژونگشان – خیابانی که معروف به زیباترین خیابان در شهر چونگ کینگ، چین می باشد قرار گرفته است و توسط گروه معماری VARY طراحی شده است. هدف از طراحی این پروژه ایجاد یک دفتر جدید با فرمی سخت است که باعث افزایش تعاملات اداری، تنوع و رادمان کاری بالا می شود.

مشخصات کلی پروژه

  • معمار : گروه معماری VARY
  • مکان پروژه : شهر ژونگشان، چین
  • معمار مسئول : Fan Qi, Dingliang Yang
  • تیم طراحی : Zhixing Cai, Yinan Jiang
  • مساحت پروژه : 650 متر مربع
  • سال ساخت : 2018

طراحی داخلی شرکت اداری

طراحی داخلی این شرکت اداری بر مبنای دو تعریف از این که فضا های کاری کارآمد قابل اجرا هستند، طراحی شده است:

1- در مرحله نخست، طراحی یک محیط اداری فراتر از یک مکان باز یا پلان باز به شمار می رود. و می توان آن را همزیستی در فضا های عمومی و یا خصوصی محسوب کرد. چنین کانسپتی موجب می شود تا شما به یک محیط منعطف و شناور دست پیدا کنید که شامل تمام فضا های لازم و ضروری مانند: اتاق جلسات، اتاق کار کارمندان، فضای کار گروهی و فضای استراحت کارمندان می باشد.

2- در مرحله دوم، برای به وجود آوردن همکاری، با در نظر گرفتن ترکیب پیچیده پلان، باید این فضای اداریپ به یک اندازه محیط کاری جدی، آرامش بخش و تفریح را ارائه دهد. به همین دلیل فضا ها باید به نوعی در پلان قرار بگیرند که کارمندان بتوانند به شکل فردی یا گروهی، نشسته یا ایستاده مشغول به کار شوند.

تیم معماران طراحی داخلی این فضای اداری را بر طبق دو اصل انجام داده اند و در مدت زمان طراحی کانسپت مفهومی باغ چینی نیز در فضا سازی این مکان تلفیق شده است. مفهوم باغ چینی به شکلی است که این شرکت اداری را به یک دیگر متصل می کند. به این صورت که یک فضای اداری در دو ساختمان مجزا با یک دیگر ارتباط داشته باشند. ساختمان A و B دارای دو ماهیت طراحی متفاوت می باشند و به نوعی از یک دیگر مجزا می باشند. طراحی این شرکت اداری همچون ابر قهرمانی شیشه ایی می باشد که این دو ساختمان را به یک دیگر متصل کرده و ماهیت متفاوت دو ساختمان را دچار تغییرات مثبتی کرده است.

تیم معماران در این پروژه به واسطه طراحی نیم اشکوب ها در طبقات، ابعاد جدیدی را به این ساختمان اداری افزوده اند. که توسط سقف بلند طبقه این امکان فراهم شده است. توسعه طبقه توسط اشکوب ها، موجب ارتقا این ساختمان اداری از دو بعدی به سه بعدی شدن شده است. در این شرکت اتاق مدیریت و کنفرانس در سطح بالا تری نسبت به قسمت پرسنل و منطقه عمومی واقع شده و به همین جهت با محیطی شناور مواجه هستیم که کاربری ها در کار هم دخالت منفی ندارند.


حتما ببینید : طراحی 5 نمونه آپارتمان مدرن کوچک با تلفیقی از سبک آسیایی و اسکاندیناوی


سایر تصاویر پروژه طراحی داخلی شرکت اداری در دو ساختمان مجزا

طراحی داخلی شرکت اداری

طراحی شرکت

طراحی شرکت

پلان شرکت اداری

پلان شرکت اداری

پلان شرکت اداری

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

دانلود پروژه فرودگاه

آموزش شبیه سازی معماری در مایا و وی ری