ایده های طراحی کانتر آشپزخانه و حمام با استفاده از کاشی

معمولا کمپانی های تولید کننده کاشی در تبلیغات محصولات خود، مخاطب را ترغیب به استفاده از کاشی در  کانتر آشپزخانه نمی کنند و شما به هنگام مشاهده لیست محصولات تولیدی این شرکت ها، متوجه خواهید شد که هیچ نوع کاشی مشخصی برای استفاده بر روی سطح کانتر آشپزخانه معرفی نشده است. در بعضی مواقع این کمپانی ها فقط به مخاطب یک پیشنهاد می دهند، به این صورت که تنها استفاده از یک نوع کاشی معین و خاص برای کانتر آشپزخانه امکان پذیر است. اما افراد خانه دار علاقه بسیاری به استفاده از کاشی برای روکار کانتر آشپزخانه هستند. و تنها یک دلیل خیلی مشخص هم برای این مسئله وجود دارد: کاشی تنها متریالی است که می توانید به وسیله آن کانتر آشپزخانه خود را کاملا نو کنید و تمام مراحل نصب را خودتان انجام دهید و هم چنین این متریال دارای ضخامت کافی برای استفاده در کانتر آشپزخانه می باشد. در این مطلب 11 ایده جذاب استفاده از کاشی در کانتر آشپزخانه و حمام برای شما همراهان گرامی ارائه شده است.

کانتر آشپزخانه

1- کاشی های پرسلانی تراورتن برای کانتر جزیره آشپزخانه :

ممکن است شما قصد استفاده از سنگ تراورتن واقعی برای کانتر آشپزخانه خود را نداشته باشید. خلل و فرج روی این سنگ ها یکی از دلایلی است که موجب می شوند این سنگ انتخاب مناسبی برای کانتر شما نباشند. حتی اغلب سنگ های تراورتن ساب خورده نیز برای کانتر آشپزخانه استفاده نمی شوند. اما شما می توانید با استفاده از کاشی های پرسلانی تراورتن Eleganza در رنگ قهوه ایی، به فضای آشپزخانه خود ظاهر سنگ های تراورتن را ببخشید. تایل هایی که در تصویر زیر مشاهده می کنید، دارای ابعاد 15 در 15 سانتی متر هستند. برای استفاده در لبه ها و کنج از قطعات 15 سانتی متری استفاده می شود.

طراحی کانتر آشپزخانه و حمام

2- کاشی های بزرگ به رنگ بژ برای جزیره آشپزخانه : 

استفاده از کاشی های بزرگ تر به معنای این است که سطح کار دارای درز کم تری است. بدین ترتیب تمیز نمودن سطوح سهولت خواهد یافت. استفاده از سنگ های طبیعی مثل این کاشی های مربعی 30 سانتی متری که توسط کمپانی American Olean تولید می شوند، به فضای شما ظاهر خانه های قدیمی را می بخشد. حس و حال خانه های قدیمی، با رویکردی که در لبه های این کانتر استفاده شده، بیشتر مورد تاکید قرار گرفته است. از سنگ های مشابه برای لبه ها استفاده شده که عمق آن ها به اندازه دو تایل می باشد. هم چنین باید پیش از آن که سنگ و ملات پشت آن برای کانتر استفاده شود، حتما آب بندی شوند.

کانتر آشپزخانه

3- استفاده از کاشی برای کانتر حمام و یا هر جای دیگر به غیر از کانتر : 

این کاشی های 15 سانتی متری از مجموعه Vineyard کمپانی Bedrosian می باشد. در تصویر زیر مشاهده می کنید که این تایل ها کل کابینت روشویی را از قسمت های جانبی تا روی کار و قسمت جلویی و پایه ها پوشش داده است.

استفاده از کاشی در کانتر آشپزخانه

4- کاشی های غافلگیر کننده و رنگین برای کانتر آشپزخانه : 

تایل هایی که در تصویر زیر مشاهده می کنید از محصولات کمپانی تولید کننده کاشی در نیویورک به نام Nemo Tile می باشد. این مجموعه یکی از متفاوت ترین محصولات این کمپانی مخصوصا از لحاظ کاربرد رنگ های غنی محسوب می شود. نام این مجموعه Color Box است، که توسط خود کمپانی با این ویژگی توصیف شده است. این مجموعه دارای رنگ هایی مانند قرمز و حتی آبی تیره به رنگ آسمان شب است. هم چنین بر روی این کاشی یک پرداخت Cross-Sheen زده شده است. ویژگی این پرداخت در دفع کثیفی و لک از روی سطح کاشی می باشد. استفاده از چنین کاشی هایی برای کانتر آشپزخانه ایی که به سبک خانه های هنرمندان و صنعتگران طراحی شده، انتخاب بسیار مناسبی است.

کانتر آشپزخانه

5- ظاهر فرانسوی آشپزخانه با استفاده از کاشی های آبی رنگ 15 سانتی متری برای کانتر : 

این کاشی ها در ابعاد 15 در 15 سانتی متر و به رنگ آبی براق توسط کمپانی American Olean ولید شده اند. استفاده از این کاشی ها موجب می شود عمق کانتر کمتر به نظر برسد. مدل Cache به رنگ آبی دودی است. اما در واقع چیزی که موجب دو چندان شدن زیبایی این کانتر شده، زهوار 7.5 در 20 سانتی متری است که با طرح گل زیبایی که بر روی خود دارد، در لبه کانتر کار شده است. این نوع کاشی هایی که دارای نمای خاص هستند در هر آشپزخانه ایی که استفاده شوند، به فضا ظاهری فرانسوی یا ایتالیایی می بخشند. امکان دارد شما قصد نداشته باشید برای آشپزخانه خود از سطوح خیلی براق استفاده کنید، زیرا سطح آن به سادگی خش می افتد. اما شرکت American Olean تاکید می کند که لعاب دوبل مثل Crystaltex و یا لعابی که در دماهای خیلی بالا حرارت داده شده است، مانند لعاب روی بدنه های شیشه ایی و پرسلانی عمل می کند.

کانتر آشپزخانه

6- موزاییک های چند رنگ برای کانتر جزیره های بزرگ و طویل :

این موزاییک های چند رنگ از محصولات کمپانی Bedrosian می باشد. در تصویر زیر مشاهده می کنید که از موزاییک های چند رنگ برای جزیره بزرگ و طویل استفاده شده که هم برای طبخ غذا و هم برای سرو غذا کاربرد دارد. طراحی برخی از کاشی ها، به گونه ایی است که موجب می شود خیلی به چشم آمده و خود نمایی کنند. اما این موزاییک های چند رنگ بر خلاف کاشی های دیگر، با رنگ بژ روشن، برنزی و صورتی ملایم خود موجب ایجاد فضایی دوستانه و دعوت کننده برای مهمانان این خانه شده اند. تا برای صرف شام و حتی طبخ غذا به دور آن جمع شوند.

کانتر آشپزخانه


حتما ببینید : طراحی شیر آب هوشمند با قابلیت کاهش مصرف آب


7- موزاییک های حمام 2.5 در 5 سانتی متری : 

این کاشی ها زیبا از مجموعه “سنگ های ساحلی” شرکت Dal Tile می باشند. این تایل ها روی قسمت فوقانی کانتر و هم چنین قسمت جلویی، هر دو، نصب شده است. این تایل ها شیشه ایی هستند و بر روی خود یک برق طلایی نیز دارند که در کنار رنگ بنفش به فضای حمام، حس غروب در ساحل اقیانوس را بخشیده است. این کاشی ها دارای عرض 2.5 سانتی متری هستند که موجب انعطاف پذیری بیشتر این محصول برای استفاده در کانتر های مختلف با عمق مختلف شده است. اگرچه باید با دقت کافی این کاشی های کوچک را نصب نمود زیرا درز هایی میان کاشی ها ایجاد می شود. درز های بین کاشی ها می توانند مانند حفره هایی عمل کنند که اگر دقت نکنید، کثیفی و جرم در آن ها جمع می شود. با این مسئله شاید در حمام بیشتر از آشپزخانه روبرو شوید. بنابراین استفاده از کاشی های بزرگ تر بهترین راهکار برای شما می باشد. تنها مشکل این است که استفاده از کاشی های خیلی بزرگ برای فضا های کوچک، ظاهر نا مناسبی را ایجاد می کند.

استفاده از کاشی در کانتر آشپزخانه

8- کاشی های باریک و بلند، کاشی های کانتر آشپزخانه به سبک ایتالیایی مدرن : 

این کاشی ها توسط شرکت Delconca تولید می شوند. این کاشی های سرامیکی با پرس خشک مجموعه HMC Mulini Di Canepa را تشکیل می دهند. این کاشی ها با ابعاد 15 در 45 سانتی متر در دسته پرسلان ها قرار گرفته اند. این کاشی ها برای کانتر آشپزخانه انتخاب مناسبی هستند. این کاشی ها به علاوه قطعاتی در ابعاد 30 در 33 سانتی متر با لبه های فیلیت خورده دارند که قرار گرفتن دو تا از این قطعات به صورت عمودی در کنار هم نصف عمق کانتر را پوشش می دهد و هم چنین نیاز به قطعات خاص برای کار کردن در قسمت لبه ها و کنج ها را مرتفع می کند.

استفاده از کاشی در کانتر آشپزخانه

9- کاشی های ایتالیایی برای کانتر با ظاهری شبیه به سنگ : 

اگر به دنبال استفاده از نمای سنگ برای کانتر خود هستید اما نمی دانید که چگونه سنگ را نصب کنید و از آن نگهداری نمایید، می توانید از پرسلانی استفاده کنید که ظاهر سنگ را به فضای شما ببخشد. این کاشی ها از مجموعه HBT Alpi کمپانی Delconca می باشند. این کاشی ها  در 2 رنگ بژ (همان گونه که در تصویر زیر مشاهده می کنید) و رنگ خاکستری زغالی (که مشکی نیز می توان گفت) تولید شده اند. این مجموعه، دارای قطعات مناسبی برای استفاده در کنج ها است که باعث می شود ظاهر نهایی کار، بسیار عالی و حرفه ایی شود.

استفاده از کاشی در کانتر آشپزخانه

10- کانتر حمام با استفاده از کاشی های پرسلانی که ظاهری شبیه به سنگ قدیمی دارند : 

در تصویر زیر مشاهده می کنید که زیبایی کاشی های استفاده شده در حمام، وابسته به لبه های آن است. لبه های ناهموار این کاشی موجب شده تا ظاهری شبیه به سنگ های قدیمی داشته باشد. ( برای تولید این سنگ ها از رویکردی استفاده شده که لبه های شارپ و تیز کاشی، کنگره دار و لب پریده شوند). این تایل ها به ابعاد 7.5 سانتی متری هستند که هر سه عدد آن ها روی یک مش در کنار هم قرار گرفته اند.

این مجموعه کاشی از محصولات کمپانی Florim USA می باشد و Cumberland Plateau نام دارد. این کاشی ها علاوه بر استفاده در کانتر، در دیوار پشتی و دیوار های جانبی نیز قابل کاربرد هستند. در نیمه کار، از یک حاشیه با رنگی مشابه و متناسب این کاشی ها، نیز استفاده شده است.

طراحی کانتر آشپزخانه و حمام

11- تایل های 15 سانتی متری به رنگ سبز روشن برای کانتر حمام : 

در طراحی کانتر حمامی که در تصویر زیر مشاهده می کنید از کاشی های پرسلانی به رنگ سبز مایل به قهوه ایی در ابعاد 15 سانتی متر استفاده شده است. که 4 کاشی برای پوشش کامل عرض کافی بوده است. از کاشی های 45 سانتی متری همین مجموعه برای پوشش کف نیز استفاده شده است.

طراحی کانتر آشپزخانه و حمام

منبع : the spruce

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

دانلود صحنه آماده دفتر کار برای آنریل انجین

مستند استادیوم ومبلی و ساخت پل میلا – دوبله فارسی