دکوراسیون داخلی خانه زیر شیروانی

بازسازی و طراحی این خانه زیر شیروانی توسط گروه معماری Egue y Seta انجام گرفته است. این خانه شامل یک اتاق نشیمن، یک نیم طبقه و یک دفتر کار خانگی می باشد. تیم معماران پس از بازسازی این پروژه فضای ذخیره سازی قبلی را تبدیل به یک فضای نشیمن اصلی کردند. نشیم این خانه به عنوان قلب و مرکز خانه محسوب می شود.

طراحی داخلی خانه زیر شیروانی

معماران به منظور حداکثر استفاده بهینه از فضای زیر شیروانی، در قسمتی که ارتفاع بیشتری دارد، فضایی به صورت دو طبقه را برای دفتر کار طراحی کرده اند که تنها حریم خصوصی را ایجاد کرده و از فضای عمومی منزل دور است بلکه به وسیله پنجره ها نور کافی برای کار و مطالعه را به داخل فضا هدایت می شود و موجب خلق فضایی دنج و آرام بدون تداخل فعالیت ها گردیده است. قفسه هایی نیز در قسمت زیرین به منظور ذخیره سازی اقلام دکوری و کتاب ها تعبیه شده است. یک مبلمان راحتی زرد رنگ نیز در این مکان قرار دارد که باعث ایجاد مکان مناسبی برای انجام انواع فعالیت های روزانه مانند: مطالعه ، نقاشی یا حتی ورزش شده است.

طراحی داخلی خانه زیر شیروانی

پله های مدرن این خانه زیر شیروانیی نه تنها عرصه های مختلف این خانه را از یک دیگر مجزا ساخته بلکه باعث ایجاد یک پلت فرم مناسب جهت نشیمن شده و تخت خوابی مخفی را نیز در خود جای داده است، که در مواقع لزوم با خارج شدن از داخل پلت فرم چوبی پلکان برای خواب و استراحت مهمانان استفاده می شود. هم چنین این خانه دارای یک اتاق خواب جداگانه با فضایی دنج می باشد که دسترسی به آن از طریق یک نردبان سیاه رنگ میسر می شود.

طراحی داخلی خانه زیر شیروانی

در قسمت دیگر این خانه به علت محدویت در ارتفاع، مکانی برای نشیمن در کنار شومینه و فضایی به منظور بازی کودکان به دلیل ارتفاع قد کودکان اختصاص داده شده است که در مواقع لزوم تخت خواب مهمان جایگزین آن خواهد شد. هم چنین کمد های دیواری در اطراف فضای نشیمن کنار شومینه در گوشه فضا به منظور ذخیره سازی تعبیه شده است. این کمد ها قابل جابجایی هستند و از حداکثر فضا که در پایین ترین ارتفاع قرار گرفته و بلا استفاه مانده به عنوان مثال برای ذخیره سازی چمدان هایی که کمتر استفاده می شوند مورد استفاده قرار می گیرند.

طراحی داخلی خانه زیر شیروانی

سرویس بهداشتی و حمام این خانه زیر شیروانی نیز در فضایی مجزا تعبیه شده اند که طراحی آن ها با پیروی از طرح رنگ فضای داخلی خانه و  متریال های سنگ مرمر، چوب و نور سقف صورت گرفته است. تیم معماران با راهکاری هوشمندانه دکوراسیون این خانه زیر شیروانی کوچک را طراحی کرده اند تا تمامی حوزه های ضروری با توجه به محدودیت های فضا به بهترین نحو جانمایی شوند و فضای زندگی روزانه و استراحت شب را برای یک خانواده، کودکان و مهمانان به وجود آورند.


حتما ببینید : طراحی داخلی استودیو آپارتمان مینیمال


سایر تصاویر طراحی داخلی خانه زیر شیروانی

دکوراسیون داخلی خانه زیر شیروانی

دکوراسیون داخلی خانه زیر شیروانی

دکوراسیون داخلی خانه زیر شیروانی

دکوراسیون داخلی خانه زیر شیروانی

منبع : contemporist

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری