طراحی خاص موزه ویولن و سالن اختصاصی Giovanni Arvedi در ایتالیا

طراحی موزه ویولن و سالن Giovanni Arvedi به ویولن های خاص،ساخت قطعات موسیقی و سازنده سازهای زهی (ویولن و گیتار) Antonio Stradivari و خانواده او اختصاص داده شده که در Cremona شمال ایتالیا بازگشایی شده است.

مشخصات پروژه :

  • معماران: ARKPABI | Giorgio Palu’ e Michele Bianchi Architetti
  • موقعیت: ایتالیا
  • مساحت: 5500.0 مترمربع
  • سال 2013
  • معمار مسئول: Giorgio Palù, Michele Bianchi
  • طراحی آکوستیک: NAGATA ACOUSTIC
  • مشاور طراحی نورپردازی: Aldo Gennari
  • گرافیک: TESTA – Consulenti & Creativi Pubblicitari
  • مهندس سازه: ing. Mario Galli

طراحی موزه ویولن

طراحی موزه ویولن و سالن Giovanni Arvedi :

موزه ویولن و سالن Giovanni Arvedi به ویولن های خاص،ساخت قطعات موسیقی و سازنده سازهای زهی (ویولن و گیتار) Antonio Stradivari و خانواده او اختصاص داده شده که در Cremona شمال ایتالیا بازگشایی شده است، این مرکز دارای میراث ارزشمندی مانند ویولن های چشمگیری است که در کارگاه Antonio Stradivari ساخته شده است،


حتما ببینید: دکوراسیون اتاق خواب


موزه ویولن به منشاء و تاریخچه ویولن و سازهای زهی اختصاص یافته است. تاریخچه مربوط به ویولن ها ، مختصات فنی و صوتی و کلیه ویولن های با ارزش از سراسر جهان در این جا جمع شده است،در این موزه همچنین فضای اجرای موسیقی وجود دارد. و بازدید کنندگان می توانند به قطعاتی از کنسرت ها، برنامه های نوازندگان معروف، مصاحبه با نوازندگان چیره و آهنگ های ویولن گوش دهند همچنین یک سالن 450 نفره برای اجرا ها طراحی شده است که فرم این سالن به عنوان یک ابزار برای بیان زیبایی و به نمایندگی از سنت بزرگ موسیقی همچنین برای مقابله با آینده موسیقی به وجود آمده است.

موزه ویولن

نتیجه این طراحی باعث به وجود آمدن یک حجم نرم،با خطوط موجداری که یکدیگر را تعقیب میکنند شده است نقطه کانونی در این پروژه استیج مرکزی است،جایی که صدای اجرای تئاتر و کنسرت ها به خوبی شنیده شود استیج دایره ای شکل در سطح پایین تری از سالن واقع شده و یک هسته مغناطیسی که مخاطب را تحت تأثیر قرار میدهد،این پروژه ترکیبی از فضای آموزشی و سالن همایش می‌باشد.

 موزه موسیقی

ساختار باز مجتمع فرهنگی، تبادل اطلاعات بین بینندگان، هنرمندان، دانشجویان و استادان را ساده تر خواهد کرد. احجام شناور و منحنی شکل داخل تالار کنفرانس در تقابل با حجم تیزگوشه و مکعبی قرار گرفته است. صندلی نوازندگان و بالکن‌های منحنی شکل به نحوی قرار گرفته‌اند که بهترین صدا و دید را از صحنه نمایش فراهم آورند برای تحریک احساسات معماری آکوستیک توسط مهندس آکوستیک Yasuhisa Toyota انجام شده که به یک قسمت قوی در سالن تبدیل شده است.

طراحی موزه ویولن


حتما ببینید: دانلود پلان موزه


تصاویر و پلان های پروژه طراحی موزه ویولن و سالن Giovanni Arvedi :

مقطع موزه ویولن

برش موزه ویولن

 

طراحی موزه ویولن و سالن Giovanni Arvedi

سالن Giovanni Arvedi

طراحی سالن Giovanni Arvedi

پلان موزه موسیقی

پلان موزه ویولن

منبع: archdaily

ترجمه: مرجع دانلود معماری


این مطلب را هم ببینید:دانلود پلان طراحی فرهنگسرا