سبک های طراحی دکوراسیون در سال 2019

آشنایی با جدید ترین سبک‌ های طراحی دکوراسیون یکی از سرگرمی های علاقمندان به طراحی داخلی می باشد. با شناخت این سبک ها می توانید خانه ایی مدرن و مد روز طراحی نمایید. و بدین ترتیب از دنیای طراحی عقب نخواهید ماند. در کمپانی های بزرگ طراحی ، طراحان مشهور و مطرح و روند های جدید شل گرفته در دنیای طراحی ، جدید ترین سبک های طراحی دکوراسیون را تعیین می کنند. و اصولا یک سبک و یک ترند نمی‌ تواند معرف تمام چیز های جدیدی باشد که در یک بازه زمانی ارائه شده است.

راه های مختلفی برای آشنایی با جدید ترین سبک های طراحی دکوراسیون وجود دارد که مطالعه یکی از این راه ها می باشد. در ادامه این مطلب از سایت مرجع دانلود معماری به معرفی جدید ترین سبک‌ های طراحی دکوراسیون پرداخته شده که در سال 2019 مد روز و محبوب خواهند بود و شما می توانید با شناخت این سبک ها خانه‌ ایی مدرن و به روز طراحی کنید.


حتما ببینید : 10 ایده تزئین دکوراسیون با گلدان و ظروف شیشه ایی


1- استفاده از طیف‌ های مختلف رنگ زرد : 

انتخاب رنگ یکی از مهم ترین نکات در طراحی داخلی به شمار می رود. رنگ ها در شکل گیری فضا نقش مهمی دارند. و رنگ های مورد استفاده در فضا تاثیر فراوانی بر روی کاربران آن خواهد داشت. با مشاهده تصاویر منتشر شده از طراحی‌ های جدید در شبکه اجتماعی Pinterest حضور پررنگ زرد و طیف‌ های مختلف آن مانند خردلی را می بینید. خردلی رنگی گرم و نسبتا خنثی می باشد که به فضای منزل شما انرژی و زیبایی خاصی می بخشد بدون آن که از وقار آن کاسته شود. البته شما علاقمند به هر طیفی از رنگ زرد باشید می توانید از آن در طراحی دکوراسیون خود استفاده نمایید و بدین ترتیب دکوراسیون خود را زینت بخشد. اما تنها به شرطی که در حد تعادل از آن استفاده کنید.

سبک های طراحی دکوراسیون

2- سبک‌ های طراحی دکوراسیون به شیوه پایدار : 

شاید این سبک به عنوان یک ترند یا مد روز مطرح نباشد اما در دنیای امروز پایداری از جایگاه ویژه ایی برخوردار است. و آگاهی از محیط و منابع طبیعی بسیار حائز اهمیت می باشد. اگر شما به محیط زیست اهمیت می دهید حتما دکوراسیون منزل خود را با استفاده از این سبک طراحی کنید. برای این منظور سعی کنید از متریال های قابل بازیافت و یا متریال های تهیه شده از مواد بازیافتی که به محیط زیست آسیبی نمی زنند استفاده کنید. به عنوان مثال از الیاف مصنوعی یا پنبه معمولی تهیه شده از پنبه ارگانیک به جای پارچه‌ های تهیه شده از الیاف مصنوعی استفاده کنید. و یا از مبلمان بامبو به جای مبلمان چوبی استفاده کنید زیرا سریع تر از چوب در طبیعت جایگزین می شود.

سبک های طراحی دکوراسیون

3- استفاده از مخمل : 

اگر علاقمند به استفاده از پارچه‌ های لوکس و زیبا در مبلمان و دکوراسیون منزل خود هستید ، می توانید در سال 2019 بر روی این بخش از ایده و سلیقه خود به عنوان جدید ترین سبک‌ های طراحی دکوراسیون تاکید و بیشتر متمرکز شوید. امسال مخمل بسیار محبوب و ترند خواهد بود. و شما می توانید در بخش های مختلف دکوراسیون مانند رو مبلی‌ ها ، کوسن‌ ها ، روتختی و رومیزی از این پارچه زیبا استفاده کنید. مخمل دارای بافتی منحصر به فرد و لوکس می باشد که باعث می شود گران قیمت جلوه کند. شما می توانید با کم ترین هزینه مخمل را به دکوراسیون منزل خود افزوده و زیبایی خانه خود را دو چندان کنید.

سبک های طراحی دکوراسیون

4- سادگی به سبک اسکاندویناویی : 

در سبک اسکاندیناوی بیشتر سادگی و راحت بودن اهمیت دارد. در این سبک عناصر طبیعی به بهترین شکل ممکن مورد استفاده قرار می گیرند. اگر علاقمند به خانه های اسکاندیناویی هستید ، می توانید دکوراسیون منزل خود را به این سبک طراحی کنید. به عنوان مثال بر روی زمین و روی صندلی ها از پوشش پشم و خز استفاده کنید ، یا به دکوراسیون خانه خود اکسسوری‌ های ساده و کاربردی اضافه کنید. و یا از عناصر طبیعی مانند چوب و سنگ در بافت واقعی استفاده کنید.

سبک های طراحی دکوراسیون

5- استفاده از گیاهان سبز : 

یکی از الزامات طراحی دکوراسیون خانه وجود گیاهان سبز است. به این علت که گیاهان علاوه بر زیبایی محیط موجب سالم شدن هوا ، تنظیم رطوبت موجود در هوا و افزایش انرژی مثبت در محیط می شوند. بنابراین اگر در منزل شما گیاهان سبز وجود ندارند ، حتما در دکوراسیون منزل خود از آن‌ ها استفاده کنید. اما باید استفاده از آن ها تنها محدود به خود گیاهان نباشد ، بلکه می توان برای زیباتر کردن فضای منزل از طرح گیاهان و گل‌ ها ، طرح برگ‌ های استوایی و … نیز استفاده نمود. به عنوان مثال یک فرش با طرح برگ های سبز طبیعی بسیار زیباتر از یک فرش ساده یا طرح هندسی است.

سبک های طراحی دکوراسیون

6- طرح‌ های کهکشانی از جدید ترین سبک‌ های طراحی دکوراسیون : 

موضوع فضا ، ماه ، ستارگان و کهکشان‌ ها به علت نزدیک شدن به پنجاهمین سالگرد فرود انسان بر روی ماه در دنیای طراحی تبدیل به یک موضوع محبوب و پرطرفدار شده است. البته همواره انسان علاقمند به فضا های لایتناهی و ماوراء می باشد. اما امروزه این سبک تبدیل به یک ترند جهانی شده است. و علائم آن در همه جا از طرح فضانوردان گرفته تا ماه و ستاره و طرح‌ های واقع گرایانه از سیارات و ماه دیده می شود. حتی طرح‌ هایی مانند طالع بینی و ماه تولد نیز در این دسته قرار می‌ گیرند که می‌ توانند فضای منزل را زینت بخشند.

جدیدترین سبک‌ های طراحی دکوراسیون

7-استفاده از رنگ بژ : 

رنگ نقش مهمی در شکل گیری فضای منزل ایفا می کند. رنگ‌ های خنثی دارای جایگاه مهم تری هستند و تاثیر بیشتری بر روی فضای منزل شما دارند. زیرا از این رنگ ها می توان به مقدار زیاد و در بیشتر بخش‌ های منزل مورد استفاده نمود. یکی از رنگ های خنثی ، رنگ بژ می باشد. این رنگ تطبیق پذیری بسیار خوبی دارد و برعکس دیگر رنگ‌ های خنثی از گرما و زیبایی خاصی بهره مند می باشد. چندین کمپانی و طراح برتر رنگ بژ را به عنوان رنگ سال 2019 معرفی نموده اند و این رنگ می تواند بهترین انتخاب برای تغییر دکوراسیون منزل شما باشد.

جدیدترین سبک‌ های طراحی دکوراسیون

8- سبک مدیترانه‌ ایی : 

سبک مدیترانه ایی یکی دیگر از جدید ترین سبک های طراحی دکوراسیون در سال 2019 می باشد. این سبک یکی از سبک های ساحلی محسوب می شود که برگرفته از کشور های حاشیه دریا است. استفاده از رنگ‌ های شاد و سرد ، عناصر ساحلی و دریا ، ظروف چینی ، راحتی و بی دغدغه بودن و هر چیز تداعی کننده تعطیلات و سفر به کنار دریا از شاخصه های خاص این سبک می باشد. اگر علاقمند به طراحی دکوراسیون منزل به سبک مدیترانه ایی هستید می توانید از این عناصر استفاده نموده و زیبایی و تازگی منزل خود را دو چندان کنید.

جدیدترین سبک‌ های طراحی دکوراسیون

9- سبک آرت دکو : 

یکی دیگر از سبک های طراحی دکوراسیون آرت دکو می باشد. که در اوایل قرن بیستم شکل گرفته است. با وجود گذشت حدود یک قرن از ابداع این سبک همچنان جایگاه خود را در دنیای طراحی حفظ کرده است. سبک آرت دکو دارای نشانه های مختلفی مانند: استفاده از خطوط موازی ، رنگ‌ های مدرن و خنثی ، طرح‌ های تکراری و متقارن با حالت مدرن و کلاسیک که تداعی کننده دهه ۱۹۲۰ و ساختمان‌ های قدیمی مانند امپایر استیت و … می باشد. در حال حاضر این سبک از محبوبیت و علاقمندان بسیاری بهره مند می باشد.

جدیدترین سبک‌ های طراحی دکوراسیون

10- استفاده از متن و شعار در طراحی دکوراسیون : 

یکی دیگر از جدید ترین ترند ها و سبک های طراحی دکوراسیون در سال 2019 استفاده از متن و شعار می باشد. شما می توانید به شیوه های مختلفی از نوشته و شعار در فضای منزل خود استفاده کنید. برای مثال می توانید از ظرف و ظروف و نگهدارنده‌ هایی که بر روی آن ها نوشته‌ های گرافیکی حک شده استفاده کنید. و یا با استفاده از کوسن و پارچه با نوشته های گرافیکی دکوراسیون خانه خود را زیبا و مد روز کنید. اما پیش از تهیه این عناصر حتما به نوشته‌ ها و مفهوم آن‌ ها دقت کنید و اکسسوری هایی را انتخاب کنید که برای شما با مفهوم و ارزشمند باشند و یا دارای حس شوخ طبعانه و جذاب باشند.

جدیدترین سبک‌ های طراحی دکوراسیون

منبع : amara

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطلب را هم ببینید :

دانلود آبجکت نما و صحنه آماده کامل ساختمان و محوطه