معماری و طراحی داخلی دفتر کار KMAG واقع در لیوبلیانا اسلوونی

طراحی داخلی دفتر کار KMAG توسط شرکتی به نام Kragelj انجام شده است و در لیوبلیانا اسلوونی واقع شده است. در این مطلب از سایت مرجع دانلود معماری به بررسی این دفتر کار خواهیم پرداخت.

مشخصات کلی پروژه:

  • شرکت طراح: Kragelj
  • کارفرما: KMAG
  • متراژ: ۱۱۰۰ متر مربع
  • سال: ۲۰۱۵
  • مکان: لیوبلیانا، اسلوونی

طراحی داخلی دفتر کار KMAG

در ابتدا برای درک بهتر موضوع به توضیح مختصری در مورد شرکت KMAG می پردازیم. این شرکت در زمینه‌ی فروش اتومبیل فعالیت می‌کند و شعباتی در کشورهایی نظیر اسلوونی، کرواسی، بوسنی و هرزگوین، مونته‌نگرو، آلبانی و ایتالیا دارد.

ظراحی شعبه لیوبلیانا، اسلوونی که موضوع اصلی این مطلب است در سال 2015 به شرکت Kragelj سپرده شد. در واقع شرکت Kragelj بازطراحی این دفتر را به عهده داشت.


حتما ببینید: طراحی بیمارستان پارس


زیرا در شعبه‌ی لیوبلیانا برای هر دپارتمان، محیط کار مستقلی در نظر گرفته شده بود. همین امر باعث می‌شد کارمندان به‌ندرت با همکارانشان در دپارتمان‌های دیگر ملاقات داشته باشند. درواقع تعامل میان کارمندان دپارتمان‌های مختلف بسیار کم بود.

به عبارت دیگر با وجود اینکه کارمندان در یک ساختمان کار می‌کردند، محیط کارشان در طبقات مختلف بود. همین امر باعث شده بود برای ارتباط با یکدیگر از ایمیل یا پیام‌رسان استفاده کنند. بنابراین مدیران KMAG برای رفع این مشکل در سال ۲۰۱۵ از شرکت Kragelj درخواست کردند شعبه‌ی لیوبلیانا را بازطراحی کند.

مدیران شرکت KMAG به این نتیجه رسیده بودند که هرچه تعامل و ارتباط در میان کارمندان بیشتر باشد، راندمان کاری و میزان صمیمیت میان آن‌ها افزایش خواهد یافت.

بنا به درخواست کارفرما، شرکت Kragelj در طراحی دوباره این دفتر کار تمام بخش‌ها را به یک طبقه آورده است. بخش‌های مرتبط در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند و از میزهای کوچک‌تری نیز استفاده شده است. این کار باعث شده است فضایی برای فعالیت‌های گروهی ایجاد شود و همچنین بخش‌های مانند اتاق ملاقات و اتاق استراحت به مجموعه اضافه شود.

در ادامه برای درک بهتر از نحوه طراحی داخلی دفتر کار KMAG می توانید تصاویر تهیه شده از آن را مشاهده فرمایید.

طراحی داخلی دفتر کار KMAG

طراحی داخلی دفتر کار KMAG

طراحی داخلی دفتر کار KMAG

طراحی داخلی دفتر کار KMAG

طراحی داخلی دفتر کار KMAG

طراحی داخلی دفتر کار KMAG

طراحی داخلی دفتر کار KMAG

طراحی داخلی دفتر کار KMAG

ترجمه : مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید:

آموزش سبک های طراحی داخلی

آموزش عکاسی معماری