راز های رسیدن به یک اتاق خواب بی نظیر

اتاق خواب مکانی برای استراحت کردن و به آرامش رسیدن است که در عین راحتی باید دارای فضایی زیبا و کارآمد باشد. ترکیب بندی های زیبا و اعمال آن ها در اتاق خواب  یکی از رموز رسیدن به یک اتاق بی نظیر است.برای داشتن یک اتاق خواب بی نظیر بایستی سبک و رنگ های به کار رفته در دکوراسیون با یک دیگر هماهنگی داشته باشند. و یک ریتم و آهنگ در آن ها جریان داشته باشد. برای ایجاد چنین اتاق خوابی لازم است ، بعضی از نکات کلیدی و اسرار پنهانی آن را بدانید. در این مطلب با راز های رسیدن به یک اتاق خواب بی نظیر آشنا خواهید شد.

دکوراسیون اتاق خواب بی نظیر

1- خطوط متفاوت اتاق خواب :

استفاده از بعضی از طرح ها و نقوش در دکوراسیون باعث ایجاد فضایی رمانتیک و یا فضایی مردانه می شود. اما بعضی دیگر نقوش و الگو ها علاوه بر ایجاد فضایی کودکانه ، مکانی را خلق می کنند که نه تنها با شخصیت مرد ها سازگار است بلکه برای خانم ها نیز مناسب می باشد. اگر خواستار ایجاد فضایی متعادل هستید ، این نقوش بهترین گزینه برای شما خواهند بود. از میان طرح های موجود برای روتختی ، شاخص ترین رنگ را انتخاب نموده و آن را در روبالشی ها به کار برده و با یک دیگر ترکیب کنید. البته نوع پالت رنگی انتخاب شده برای دکوراسیون اتاق خواب نیز بسیار حائز اهمیت است. استفاده از رنگ هایی مانند کرم ، صورتی و رنگ های پاستلی باعث ایجاد فضایی رمانتیک می شوند اما رنگ هایی همچون لاجوردی ، قهوه ایی و سبز تاثیر قدرتمند تری را به تصویر می کشند. شما می توانید برای ایجاد فضایی ساده تر و مدرن تر در اتاق خواب ، ملحفه تخت خواب ، روبالشی ها و کوسن های تزئینی را به صورت ساده و بافت دار انتخاب کنید.

دکوراسیون اتاق خواب بی نظیر

2- ساده ، اما تاثیر گذار در اجرای دکوراسیون اتاق خواب :

در صورت استفاده از ست روتختی تک رنگ و ساده ، می توان دیوار پشت تخت خواب را طراحی کنید. شیوه های خلاقانه ایی برای رنگ آمیزی دیوار پشت تخت خواب وجود دارد که جلوه ایی پویا به دیوار می بخشند. هم چنین می توان با استفاده از کاغذ دیواری و یا پوشش های دیگری مانند چوب و سنگ این دیوار را تزئین نمود و جلوه زیبا و متفاوتی به اتاق خواب ببخشید.

دکوراسیون اتاق خواب بی نظیر

3- طیف های رنگی بژ و یا طوسی :

برای ایجاد حس راحتی و آرامش در اتاق خواب بهتر است از رنگ هایی مانند بژ و یا طوسی استفاده کنید. هم چنین می توانید طرح ها و نقوش به کار رفته در اتاق خواب را از این رنگ ها انتخاب کنید و یا آن ها را با یک دیگر ترکیب کنید.

4- تاثیرات آرامش بخش دکوراسیون اتاق خواب :

امکان دارد کاربرد خطوط ، طرح ها و نقوش مختلف در کنار یک دیگر در نگاه اول بسیار نا منظم و شلوغ به نظر برسد ، اما با استفاده از رنگ های خنثی می توان از طرح ها و نقوش مختلف در کنار یک دیگر بهره مند شد. البته استفاده از نقوش مختلف بر روی چه نوع پارچه ایی مورد استفاده قرار می گیرند بسیار حائز اهمیت است. به عنوان مثال نقوش کلاسیک را بر روی چه نوع پارچه ایی می خواهید به کار ببرید از اهمیت بالایی برخوردار است. شما می توانید این طرح ها را در رنگ های خنثی مانند طوسی انتخاب کرده و بر روی پارچه های درخشان و لوکس مانند ساتن و یا مخمل استفاده کرده و با کوسن های تزئینی دکوراسیون اتاق خواب خود را کامل کنید.

راز های رسیدن به یک اتاق خواب بی نظیر


حتما ببینید : نکات کلیدی سبک صنعتی در طراحی داخلی خانه


5- سبک بوهو در اتاق خواب :

از ویژگی های سبک بوهو و یا بوهمین می توان به پارچه های طرح دار ، شال ، نقوش حصیری و خطوط ضخیم اشاره نمود. در صورتی که علاقمند به سبک بوهمین هستید پس به دنیای طرح ها خوش آمدید. البته با وجود کاربرد طرح ها و نقوش متنوع در این سبک ، می توانید با ایجاد ارتباط رنگی میان منسوجات مختلف به کار رفته در اتاق خواب یک هارمونی زیبا را در این مکان به وجود آورید. در سبک بوهو ، روتختی به عنوان نقش اول طراحی با نقوش قابل توجه و تاثیر گذار مورد استفاده قرار می گیرد. در کنار چنین رو تختی به جای انتخاب یک ملحفه ساده ، سعی کنید از یک ملحفه طرح دار ، اما با نقوش ظریف تر استفاده کنید و یا غالب ترین رنگ روتختی را در آن به کار ببرید و در آخر با انتخاب یک روبالشی ساده تر و در رنگ های خنثی تر ، ظاهر تخت خواب را کامل کنید.

راز های رسیدن به یک اتاق خواب بی نظیر

6- جسارت در طراحی اتاق خواب :

برای داشتن یک اتاق خواب بی نظیر ، باید جسور باشید. به این منظور که برای تزئین تخت خواب جنس های مختلف را با یک دیگر ترکیب کنید. انتخاب بالش هایی با پارچه های کتانی ، روتختی ساتن و ملحفه های پنبه ایی در رنگ های هماهنگ با یک دیگر مانع از ایجاد ظاهر نامناسب در اتاق خواب خواهد شد. شما می توانید با رعایت این نکات به راحتی جلوه ایی زیبا به تخت خواب و اتاق خواب خود ببخشید.

راز های رسیدن به یک اتاق خواب بی نظیر

7- ترکیب نقوش قومی و هندسی :

استفاده از قوش قومی و هندسی باعث ایجاد انرژی در فضای اتاق خواب می شود. اگر قصد دارید تاثیرات مدرن تری را در اتاق خواب خود ایجاد کنید ، می توانید نقوش هندسی را با یک دیگر ترکیب کنید. و فراموش نکنید که آن ها را در یک رنگ ساده انتخاب کنید. زیرا نقوشی که به اندازه کافی شلوغ هستند به هنگام ترکیب شدن با رنگ های مختلف باعث سخت و دشوار شدن خوابیدن و استراحت کردن در اتاق خواب خواهند شد.

طراحی داخلی اتاق خواب

8- ایجاد فضای رمانتیک :

برای ایجاد یک فضای رمانتیک در اتاق خواب بایستی از عناصری مانند گل ها ، پروانه ها و رنگ های ملایم بهره مند شوید. می توان گفت که اتاق خواب ، رمانتیک ترین بخش هر خانه ایی محسوب می شود. اما با این حال بایستی این احساس و فضای رمانتیک در حد متعادل حفظ شود. به همین علت تا حد ممکن این طرح ها و نقوش را در اندازه کم و کوچک مورد استفاده قرار دهید. به جای استفاده کامل از رنگ های پاستلی ، از رنگ های تاثیر گذار تر مانند تنالیته های رنگ قرمز ، زرد و یا نارنجی استفاده کنید. هم چنین می توانید با افزودن بالش های تزئینی که دارای جملات ، کلمات و نقوش عاشقانه هستند نیز فضای رمانتیکی را در اتاق خواب خود ایجاد کنید. در صورت انتخاب روتختی به شکلی ساده و تک رنگ ، می توانید از گل های تازه و رنگی در گلدان ها و کنار تخت خواب استفاده کنید.

طراحی داخلی اتاق خواب

9- تاج تخت خواب :

پوشاندن دیوار پشت تخت خواب با کاغذ دیواری و یا رنگ آمیزی آن با یک رنگ چشمگیر باعث می شود جلوه خاص و  متفاوتی به دیوار پشت تخت خواب ببخشید. اما انتخاب رنگ دیوار بر اساس رنگ ست روتختی باعث ایجاد هماهنگی بی نظیر و زیبایی در اتاق خواب خواهد شد. علاوه بر این استفاده از تاج تخت خواب نیز می تواند ظاهر زیبا و متفاوتی به دیوار پشت تخت خواب ببخشد. برای این کار هر چه از تاج های متفاوت تری استفاده کنید ، به فضایی خاص تر دست خواهید یافت. هم چنین تاج تخت خواب چیزی است که این فرصت را در اختیار شما قرار می دهد تا سبک های متفاوتی از طراحی داخلی را به نمایش بگذارید.

طراحی داخلی اتاق خواب


این مطلب را هم ببینید :

مستند سد هوور – طراحی و ساخت یکی از سنگین‌ترین و بلندترین سدهای جهان