طراحی داخلی رستوران گیاهخواران

کافه رستوران “OMNOMNOM” واقع در اوکراین توسط گروه معماری “replus design bureau” مختص افراد گیاهخوار (Vegan) طراحی و اجرا شده است. تیم معماران با توجه به خواست کارفرما، از طراحی کلیشه ایی رستوران گیاهخواران دوری نموده، و در طراحی این کافه رستوران از کانسپت اکو استایل با زمینه موسیقی و مدیتیشن در دکوراسیون داخلی استفاده نموده اند. در این کافه رستوران کاملا همه چیز بر خلاف یک محیط آرامش بخش طراحی شده است.

مشخصات کلی پروژه :

  • معمار : گروه معماری replus design bureau
  • مکان پروژه : اوکراین
  • معماران مسئول : Khrystyna Badzyan, Vitalii Kulchytskyy, Malets Andrii
  • عکاس پروژه : Dmytro Sorokevych
  • مساحت پروژه : 100 متر مربع
  • سال ساخت : 2018

رستوران گیاهخواران

بیشتر مشتریان این رستوران اطلاع ندارند که در حال خوردن غذای گیاهی هستند. فضای این رستوران با استفاده از المان های نور، رنگ و صدا به گونه ایی طراحی شده که اگر شما علاقمند به غذا های گیاهی نیز نباشید، به واسطه محیط و حتی نوع بسته بندی غذا ها، احساس نمی کنید که در حال خوردن یک غذای خام و سرد هستید.  سبک خدمات دهی این کافه رستوران با تم های مختلف در طول ماه رابطه مستقیم دارد، و نسبت به روز های عادی متغییر می باشد. که این مورد به روش طراحی دکوراسیون داخلی مربوط می شود، به این صورت که کاریزمای مشتری در مدت زمان صرف غذا،  تحت تاثیر تمام المان های رستوران قرار می گیرد.

رستوران گیاهخواران

تیم معماران replus design bureau در این پروژه نیز همچون برخی از طراحی های خود برای پوشش سطوح از متریال سرامیک استفاده نکرده اند. (به جزء فضای آشپزخانه که طراحی آن بر اساس بهداشت و قوانین خاص صورت گرفته است). بنابراین به جای نصب سرامیک و کاشی، از سطوح به صورت خام استفاده نموده اند که القا کننده کاربری فضا به مشتریان است. از این رو دیوار ها تا ارتفاع مشخصی از بتن ساخته شده اند و پس از آن به سطوح اصلی خام دیوار ها دست زده نشده است. و تنها با استفاده از رنگ معمولی پوشانده شده اند. حس یک فضای خام به واسطه سقف و دیوار ها به مشتریان القا می شود. ولی  نسبت به رستوران های گیاهخواران با فضا های لطیف کاملا متفاوت می باشد.

رستوران گیاهخواران

کانتر این رستوران با فرمی نامتعارف طراحی شده است. به صورتی که فرم منحصر به فرد آن موجب جلب توجه مشتریان می شود. و به شکل ناخودآگاه مشتریان را پس از صرف غذا به قسمت پرداخت هدایت می نماید. در حقیقت رضایت مشتری از پرداخت هزینه غذا یک المان جذب کننده می باشد که مشتری نمی تواند از آن بگذرد، حتی اگر غذای گران قیمتی سفارش داده باشد، زیرا هدف تیم معماران در طراحی این رستوران تنها پر کردن شکم مشتریان نبوده است، بلکه هدف معماران طراحی محیطی متناقض با ارائه خدمات بوده که در عین حال مشتریان با صرف یک وعده غذای سالم و کامل، نهایت لذت و هیجان را تجربه نمایند.


حتما ببینید : طراحی داخلی بانک DSK در بلغارستان


سایر تصاویر طراحی داخلی رستوران گیاهخواران

رستوران گیاهخواران

رستوران گیاهخواران

کافه رستوران گیاهخواران

کافه رستوران گیاهخواران

کافه رستوران گیاهخواران

کافه رستوران گیاهخواران

کافه رستوران گیاهخواران

کافه گیاهخواران

کافه گیاهخواران

کافه گیاهخواران

کافه گیاهخواران

طراحی رستوران گیاهخواران

طراحی رستوران گیاهخواران

طراحی رستوران گیاهخواران

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

دانلود مدل سه بعدی اتاق خواب با جزئیات بالا

آموزش ساخت انیمیشن سه بعدی معماری با تری دی مکس و وی ری