طراحی داخلی بانک پیشرفته DSK

شعبه جدید بانک DSK واقع در بلغارستان توسط گروه معماری DA بازسازی و طراحی شده است. طراحی داخلی بانک DSK بازسازی مفصل یک فضای قدیمی می باشد تا درک متفاوتی از طراحی بانک را به تصویر بکشد. گسترش فضای بانک سناریویی جدید و محیطی سیال را تعریف می کند تا نسبت به یک محیط اداری با عملکردی اقتصادی کمی متفاوت و متمایز باشد. در این پروژه به منظور تعبیه محدوده ایی باز و گسترده به همراه اتاق در پلان، واحد های عملکردی مشترک به مرکز ساختمان و پیرامون فضا انتقال داده شده است.

مشخصات کلی  پروژه :

  • معمار : گروه معماری DA
  • مکان پروژه : بلغارستان
  • معماران مسئول : Yuri Tanov, Martin Ryashev, Aleksandar Asenov
  • عکاس پروژه : Minko Minev
  • مساحت پروژه : 275 متر مربع
  • سال ساخت : 2017

طراحی داخلی بانک

عملکرد واحد های جداگانه معرف واحد های پویای اطراف اتاق می باشد، موجب زنده شدن فضای داخلی شده و زیبایی شناسی فضای داخلی را تبدیل به عنصری قابل استفاده می نماید. به وسیله دیوار ها حائل طرح دار سفید، دو طرف فضای اصلی بانک پوشانده شده است که به وسیله یک نوار سبز و پویا برجسته شده اند. نوار سبز رنگ داخل دیوار از یک طرح اوریگامی برخوردار می باشد که با الگویی نامنظم طراحی شده و شامل طول، عمق و ارتفاع غیر قرینه در بافت خود است. ولی این محدوده سبز رنگ بخشی از مبلمان فضا است که در کالبد فضای بانک غرق شده است. به همین علت مخاطب با مبلمان های تک نفره به شکل ردیفی روبرو نمی شد و خود فضا بستری از دکوراسیون محسوب می شود.

معماران به منظور پنهان نمودن تجهیزات الکترونیک و سیستم ها در پشت دیوار حائل و نوار سبز رنگ حفره و فضاهای خالی را تعبیه نموده اند. به این ترتیب هیچ یک از آبجکت های مکانیکی قابل دیدن نیستند. در این بانک دیوار ها به عنوان یک فضای مستطیلی نسبت به کف و سقف تخت ساختمان از طرح های بیشتری برخوردار می باشند. آکوستیک بودن فضا علت اصلی طراحی فرمال دیوار ها بوده است. هم چنین فرم اوریگامی و متریال مخمل دیوار نیز نقش بسزایی در آکوستیک بودن فضای داخلی داشته اند.

شعبات بانک DSK به صورت پلان باز طراحی شده اند که شامل میز های مشاوره، دستگاه های خودپرداز و شمارنده، فضای انتظار و تجهیزات اطلاعاتی می باشند. به منظور استفاده آسان و راحت افراد معلول از سیستم مدیریت دیجیتال، ماژول مشاوره ویدئویی به شکل یک حجم جامد طراحی شده و داخل یک قالب نقره ایی مجسمه ایی شکل قرار گرفته است. برای سایر افراد نیز سیستم های لمسی روی سطح میز های پذیرش تعبیه شده است.

در انتهای بانک یک اتاق مشاوره خصوصی با دیوار های شیشه ایی تعبیه شده است. دیوار های شیشه ایی ویژگی شاخص این اتاق می باشد که با پنلی هوشمند قابلیت تغییر حالت به سطحی غیر شفاف و مات دارد. تیم معماران در طراحی داخلی بانک DSK با استفاده متعادل از بافت و متریال در زبان مدل سازی یکپارچه و کانسپت هندسی، این فضا را تبدیل به یک طرح ساده، برجسته و متمایز نموده اند.


حتما ببینید : طراحی برج مسکونی سبک وزن در ساحل جنوبی آتن


سایر تصاویر پروژه طراحی داخلی بانک پیشرفته DSK

طراحی داخلی بانک

طراحی داخلی بانک

طراحی بانک

طراحی بانک

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

دانلود مدل سه بعدی فروشگاه

دانلود پلان سالن نمایش و کنسرت