طراحی کتابفروشی در یکی از بلند ترین برج های شانگهای

کتابفروشی flagship واقع در طبقه دوم یکی از بلندترین برج های شانگهای ، چین طراحی و به اجرا رسیده است. این فروشگاه به عنوان مجموعه ایی فرهنگی شامل هفت حوزه ​​مختلف مانند: کتابفروشی ، اتاق سخنرانی ، نمایشگاه ، کافه ، محل سرو دسر و غذاهای سبک می باشد. در این فروشگاه 60 هزار جلد کتاب و 2000 محصول در فضایی به مساحت2200 متر مربع 60 هزار جلد کتاب و 2000 وجود دارد.

طراحی کتابفروشی در چین

ابن فروشگاه با فاصله 239 متری از سطح زمین به عنوان بلند ترین کتابفروشی تجاری در چین به شمار می رود. هم چنین این کتابفروشی یک مکان مهم فرهنگی عمومی در شهر و نقطه عطف فرهنگی در شانگهای محسوب می شود. تیم معماران در رابطه با این پروژه این گونه اظهار داشته اند: “فضای داخلی کتابفروشی به صورت یک کوه انتزاعی سفید ساخته شده است که دارای قفسه های کتاب شفاف می باشد که به شکل لایه لایه شکل گرفته اند. در انتهای کوه ، آسمان باشکوه قرار دارد و در حقیقت آسمان و شهر باید جزئی از طراحی کتابفروشی باشند. زمین باید تمیز و مرتب باشد در یک روز آفتابی ، آسمان را در زمین منعکس نماید.”

طراحی کتابفروشی در چین

یک قفسه کتاب دور فضا چرخیده است که قرار گیری آرک ها موجب ایجاد فضایی برای عبور شده است. این دایره ها به یک دیگر متصل شده و به سمت خارج گسترش یافته اند. هر یک از این آرک ها مجزا و مستقل هستند. به علت الزامات محافظت در برابر آتش ، از قفسه کتاب متحرک به عنوان پارتیشن به منظور تفکیک مناطق مختلف استفاده شده است که می تواند به عنوان دیواری برای نمایشگاه یا کنفرانس استفاده شود. هم چنین یک مکان اجتماعی نیز برای تعاملات و تبادل خاطرات می باشد.

طراحی کتابفروشی در چین

در فضای بیرونی گیاهان گلدانی بزرگ قرار داده شده است. فواره ها و اسکله های سنگی فضا را به خوبی تزئین نموده اند و سایه درختان نیز به وسیله گلدان های ساخته شده از استیل ضد زنگ در فضا منعکس شده اند. هم چنین مکانی مناسب برای مطالعه و تماشای منظره شهر در ساعات مختلف در کنار فضای بیرونی ، روبه چشم انداز پلکانی با تم دایره ایی تعبیه شده است که با فضای داخلی و آرک ها هماهنگی بصری ایجاد کرده است.


حتما ببینید : طراحی داخلی دفتر کار مرکزی مک دونالد


سایر تصاویر طراحی داخلی کتابفروشی در چین

طراحی کتابفروشی در چین

دکوراسیون داخلی فروشگاه کتاب

دکوراسیون داخلی فروشگاه کتاب

دکوراسیون داخلی فروشگاه کتاب

دکوراسیون داخلی فروشگاه کتاب

دکوراسیون داخلی فروشگاه کتاب

مرکز فرهنگی و کتابخانه

مرکز فرهنگی و کتابخانه

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

دانلود صحنه آماده حمام و سرویس بهداشتی از Global Masterwork