طراحی اتاقک چوبی مدرن

این کانکس کوچک چوبی مدرن در ابعاد 6 در 2.4 متر مربع طراحی و ساخته شده است. این اتاقک چوبی با روکش چوب درخت سرو پوشش داده شده است. و دارای دو درب کناری با فریم بزرگ می باشد که چشم اندازی از منظره زیبای بیرون را ارائه می دهد. هم چنین یک درب بزرگ شیشه ایی گردشی ، فضای داخلی را به کف اتاقک باز می کند. این کانکس کوچک در فضای خارجی روی سکو ،دارای یک تخت خواب می باشد که از داخل خانه خارج می شود و در مواقع غیر نیاز به آسانی در محفظه داخلی اتاقک پنهان می شود.

طراحی کانکس کوچک چوبی در محوطه خانه

در فضای داخلی این کانکس کوچک چوبی یک تخت بلند پلت فرم در امتداد تخت مخفی تعبیه شده که در واقع جایگاه تخت مخفی می باشد. این تخت با ارتفاعی کمی بلندتر از کف قرار گرفته که به وسیله یک پنجره بزرگ چشم انداز مناظر بیرون را ارائه می دهد. و یک نیمکت کوچک که با ارتفاع بالاتر تعبیه شده فضای کافی برای ذخیره سازی و نشیمنی کوچک را به وجود آورده است که با کوسن ها تزئین شده است. هم چنین قسمت کوچکی از فضا در کنار تخت به عنوان آشپزخانه با کابینت و سطوح تخته سه لا طراحی شده است که یک فریم با پنجره کشیده چشم انداز زیبای مناظر اطراف را در هنگام آشپزی را ارائه می دهد. و علاوه بر این موجب ایجاد فضای کافی ذخیره سازی نیز شده است.

طراحی کانکس کوچک چوبی در محوطه خانه

سرویس بهداشتی و حمام نیز در درب کناری مخفی هستند که پنجره ها در انتهای آن نور طبیعی و تهویه مناسب هوا را فراهم می کند. طراح سعی نموده تا در این اتاقک چوبی کوچک و ساده با طراحی امکانات ضروری نیاز های مهمان و یا زمان استراحت را برای کاربر ایجاد نماید. تا علاوه بر ایجاد فضایی راحت و دنج و حفظ حریم خصوصی به دور از استرس ها ، کاربر توانایی رسیدگی به کار های روزمره خود را داشته باشد و از حضور در طبیعت نیز لذت ببرد. این اتاقک چوبی مکان مناسبی برای تعطیلات در فصول خوش آب و هوا می باشد و امکانات و امنیت خوبی را در محوطه و باغ فراهم می کند.


حتما ببینید : 3 ترفند روشنایی اتاق های تاریک بدون استفاده از نور طبیعی


سایر تصاویر طراحی کانکس کوچک چوبی در محوطه خانه

طراحی کانکس کوچک چوبی در محوطه خانه

طراحی اتاقک چوبی مدرن

طراحی اتاقک چوبی مدرن

طراحی اتاقک چوبی مدرن

منبع : contemporist

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

آموزش مدلینگ پروژه داخلی با تری دی مکس و وی ری