دکوراسیون مینیمال اتاق غذا خوری

امروزه با طراحی خانه ها و آپارتمان های مدرن با پلان باز ، دیگر اتاق های غذا خوری همچون سابق به صورت رسمی و جداگانه نیستند و مکان مجزایی برای فضای غذا خوری وجود ندارد ، بلکه قسمتی از نشیمن و آشپزخانه به فضای غذا خوری اختصاص می یابد. البته با توجه به ترکیب اتاق غذا خوری با سایر بخش های خانه ، بایستی به عنوان بخشی از این مکان ها طراحی شود. بنابراین سبک طراحی ، رنگ ها و تمام جزئیات موجود در اتاق های غذا خوری مدرن بایستی هماهنگ با محیط پیرامون آن ها طراحی شود. طراحی اتاق غذا خوری به سبک های مختلفی صورت می گیرد که سبک مینیمال یکی از این سبک ها محسوب می شود. در این مطلب با طراحی اتاق غذا خوری به سبک مینیمال آشنا خواهید شد.

طراحی اتاق غذا خوری به سبک مینیمال

سبک مینیمال یکی از سبک های بسیار مناسب برای اتاق غذا خوری می باشد. هدف اصلی این سبک ، ایجاد فضایی ساده و دلباز بدون استفاده از اشیاء و لوازم بسیار می باشد. در طراحی اتاق غذاخوری بایستی به نکاتی مانند طراحی سیال ، روشنایی کافی و فضایی ساکت و آرام توجه شود. در صورتی که خواستار سبکی با تمام این ویژگی ها هستید و از نظر ظاهری نیز با محیط اطراف غذا خوری ارتباط بر قرار کند ، سبک مینیمال بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. در یک اتاق غذا خوری به سبک مینیمال ، می توان وعده های غذایی را با ظرافتی ساده و زیبا مملو از گرما و صمیمیت سپری نمود. در سبک مینیمال ایجاد ظاهری تاثیر گذار کار راحت و آسانی است. به این صورت که شما می توانید حتی با استفاده از یک لوستر زیبا نیز اتاق غذا خوری ساده خود را تبدیل به مکانی شیک نمایید. در ادامه با شیوه طراحی اتاق غذا خوری به سبک مینیمال آشنا خواهید شد.

طراحی اتاق غذا خوری به سبک مینیمال

1- انتخاب رنگ :

انتخاب رنگ مناسب یکی از مهم ترین اصول طراحی اتاق غذا خوری به سبک مینیمال است. در این سبک استفاده از جزئیات کوچک با رنگ های گرم و درخشان امکان پذیر است. اما رنگ غالب در این فضا باید از میان یکی از رنگ های خنثی انتخاب شود. مناسب ترین رنگ ها در سبک مینیمال رنگ های سفید ، طوسی و بژ هستند. البته استفاده از رنگ مشکی و چوب نیز در کنار این رنگ ها بسیار کاربرد دارد.

طراحی اتاق غذا خوری به سبک مینیمال

2- استفاده از اکسسوری ها و تزئینات :

هنگام سخن از سبک مینیمال ، بیشتر افراد مکان خالی و خسته کننده ایی را تصور می کنند که در آن تنها مبلمان مورد نیاز قرار دارد. در صورتی که این باور کاملا غلط و اشتباه است. شما می توانید در طراحی مینیمال از تزئینات و اکسسوری های مورد علاقه و مطابق با سلیقه خود بهره ببرید. در واقع استفاده از اکسسوری در فضایی به سبک مینیمال باعث ایجاد ظاهری زیبا در این مکان خواهد شد. اکسسوری ها یکی از عناصر مهم در سبک مینیمال محسوب می شوند که ظاهر منحصر به فردی به مکان می بخشند. طراحی یک مکان تنها با استفاده از اشیاء مورد نیاز با طراحی های ساده کار بسیار ساده و آسانی خواهد بود اما این شیوه غلط و اشتباه است. مینیمال به معنی یک مکان خالی نیست ، بلکه به معنای انتخاب اکسسوری ها و جزئیاتی است که با دقت در کنار مبلمان مورد استفاده قرار می گیرند. شاید انتخاب اکسسوری های مناسب برای دکوراسیون اتاق غذاخوری به سبک مینیمال کمی سخت تصور شود ، اما در حقیقت کار بسیار ساده و آسانی می باشد. تنها کافی است از لوازم و اشیائی استفاده کنید که هویت فضای مورد نظر شما را به تصویر بکشند و در عین حال نیز باعث شلوغ شدن بیش از اندازه فضا نشده و کاملا مناسب برای استفاده در زندگی روزمره باشند. بایستی رنگ و بافت این اکسسوری ها با سایر فضای اتاق هماهنگ باشند و نباید در اولین نگاه عنصر متفاوتی به نظر برسند.

دکوراسیون مینیمال اتاق غذا خوری

3- استفاده از میز غذا خوری بزرگ :

استفاده از میز های کوچک و صندلی های کم تعداد در سبک مینیمال نیز یکی دیگر از تصورات اشتباه در طراحی اتاق غذا خوری مینیمال می باشد. اما در حقیقت سبک مینیمال هیچ ارتباطی با تعداد افرادی که در خانه زندگی می کنند ندارد. بنابراین شما می توانید در طراحی اتاق غذا خوری به سبک مینیمال هم از میز غذا خوری 2 یا 3 نفره و هم از یک میز بزرگ مناسب برای 10 یا 12 نفر استفاده نمایید.

دکوراسیون مینیمال اتاق غذا خوری


حتما ببینید : 7 علت استفاده از آشپزخانه U شکل


4- سبک مینیمال و بافت های مینیمالیستی :

مینیمالیست ، یک مفهوم در طراحی داخلی است که در آن به جای استفاده از اکسسوری و مبلمان مجلل ، از بافت ها و طرح های تاثیر گذار و ساده استفاده می شود. به همین علت هنگامی که قصد دارید مکان مورد نظر خود را به شکلی ساده طراحی کنید ، برای جلوگیری از ایجاد یک مکان کسل و خسته کننده بایستی از بافت ها و مواد مختلف استفاده نمایید. چوب ، یکی از متریال و بافت هایی است که زیبایی ساده و حس گرما را به مکان می بخشد. استفاده از میز چوبی و قرار دادن صندلی هایی مدرن در کنار آن ، همراه با کفپوش چوبی به رنگ خنثی باعث ایجاد زیبایی بی نظیری در اتاق غذا خوری شما خواهد شد.

دکوراسیون مینیمال اتاق غذا خوری

5- استفاده از مبلمان مدرن :

مفهوم سبک مینیمال بسیار نزدیک به مفهوم سبک مدرن است. در طراحی های مدرن راحتی و کاربردی بودن اشیاء در اولویت می باشد و از ایجاد ظاهری مجلل برای طراحی لوازم خودداری می شود. به همین علت یک زیبایی منحصر به فرد برای اشیاء مدرن ایجاد می شود. و راحتی که با سبک مدرن تولید می شود دارای زیبایی خاصی است که امروزه تبدیل به یک ترند شده و بسیار محبوب و پر طرفدار می باشد. به همین علت به هنگام طراحی اتاق غذا خوری مینیمال استفاده از میز و صندلی با ویژگی های خاص ضرورت ندارد. فرقی نمی کند که مبلمان مدرن از چه مواد و مصالحی ساخته شده باشد ، زیرا در حال حاضر طراحی اتاق غذا خوری مینیمال با استفاده از بیشتر لوازم سبک مدرن امکان پذیر است.

سبک مینیمال در طراحی اتاق غذا خوری

6- زیبایی طبیعی و تاثیر گذار :

شما می توانید یک اتاق غذا خوری ساده و کارآمد و در عین حال باشکوه و بی مانند و به همان میزان دلباز و طبیعی را طراحی نمایید. در صورتی که خواستار ایجاد ظاهری تاثیر گذار و متفاوت در طراحی مینیمال هستید ، می توانید با استفاده از باغچه های عمودی ، یک دیوار با دکوراسیون خاص طراحی کنید. استفاده از باغچه های عمودی و تابلو های گیاهی در اتاق غذا خوری نه تنها آرامش و زیبایی گیاهان را به فضا القا می کند بلکه با ظاهر متفاوت و منحصر به فرد خود به نقطه کانونی اتاق غذا خوری تبدیل خواهند شد.

سبک مینیمال در طراحی اتاق غذا خوری

7- طراحی ساده و راحت در آشپزخانه :

قرار گیری اتاق غذاخوری مینیمال در بخشی از نشیمن ، باعث ایجاد ظاهری زیبا و هماهنگ در طراحی داخلی منزل شما می شوند. اما در آشپزخانه زیبایی مینیمال علاوه بر یک انتخاب ، یک نیاز نیز محسوب می شود. با توجه به پر رفت و آمد بودن آشپزخانه ، بایستی این مکان به شکلی ساده طراحی شود تا اختلالی در حرکت افراد ایجاد نکند. زیرا معمولا مکان های پر رفت و آمد از فضای کمی برای حرکت کردن برخوردار هستند. در صورت وجود فضای غذا خوردی در آشپزخانه بایستی از چیدمانی ساده و خلوت استفاده شود تا باعث محدود شدن فضای مورد نیاز برای انجام کار ها نشود.

سبک مینیمال در طراحی اتاق غذا خوری

8- جزیره میانی و صندلی های بلند :

برای طراحی فضای غذا خوری مینیمال در داخل آشپزخانه ، استفاده از جزیره میانی آشپزخانه و صندلی های بلند با طراحی های ساده و مدرن و که در کنار هم قرار داده می شوند ، یکی از زیبا ترین شیوه ها برای طراحی اتاق غذا خوری مینیمال می باشد. استفاده از این صندلی های بلند که با نام صندلی بار نیز شناخته می شوند ، باعث ایجاد فضایی گرم و صمیمی خواهند شد و نیاز استفاده از میز جداگانه را نیز برطرف می سازند. این شیوه برای ایجاد دکوراسیونی ساده و زیبا بسیار کارآمد و ایده آل خواهد بود.

سبک مینیمال در طراحی اتاق غذا خوری


این مطلب را هم ببینید :

آموزش ساخت نمای سه بعدی خارجی در Blender 2.8