دکوراسیون داخلی با سبک مینیمالیسم – سبکی آرامش بخش

عامل مهمی که در محل زندگی انسان ها روحیات آن ها را نشان می دهد و بر آن اثر خواهد گذاشت، طراحی داخلی است. دکوراسیون داخلی با سبک مینیمالیسم یک پیشنهاد زیبا و آرامش بخش است که در این مطلب از سایت مرجع دانلود معماری یک نمونه از آن را بررسی خواهیم نمود.

دکوراسیون داخلی با سبک مینیمالیسم

رمز موفقیت در اجرای دکوراسیون داخلی با سبک مینیمالیسم و پس‌زمینه‌ی تک‌رنگ عدم استفاده از یک طراحی بیش از حد ساده و بی‌روح است. به عبارت دیگر طراح باید نبود کنتراست واضح بین رنگ‌ها را با استفاده از روش‌ها و تکنیک‌های دیگر تا حد زیادی جبران نماید. دلیل این امر عدم استفاده از رنگ‌های تند در این سبک است.

در این آپارتمان که به عنوان یک ایده خوب از دکوراسیون داخلی با سبک مینیمالیسم برای شما همراهان گرامی آماده شده است، معمار و طراح داخلی توانسته است آن را به یک محل سکونت دنج و آرامش‌بخش و همچنین روشن و پرنور تبدیل نماید؛ به‌طور کلی در این ساختمان از طرح‌های ساده و ترکیب رنگ‌های خنثی و تیره استفاده شده است. دیوارها و سقف‌ها به رنگ سفید هستند؛ ولی در بعضی قسمت‌های آپارتمان، یکی از دیوارها با طراحی متفاوت از بقیه‌ متمایز شده که جلوه‌ی خاصی به سالن یا اتاق‌ها بخشیده است.

دکوراسیون داخلی مینیمالیستی

از دیگر تکنیک هایی که طراح دکوراسیون برای ایجاد کنتراست بین بخش‌های مختلف سالن به کارگرفته است می توان به استفاده از ساختارها و طرح‌های متفاوت به جای رنگ‌های متفاوت اشاره نمود. عاملی که هنر طراح داخلی این آپارتمان را به خوبی می تواند نشان دهد این است که گرچه از رنگ‌های خنثی و طرح‌های ساده برای اجرای دکوراسیون استفاده کرده؛ اما نتیجه‌ی کار او، ایجاد یک محیط بی‌روح و یکنواخت نیست، بلکه طراحی خاص و منحصربه‌فرد این آپارتمان باعث می‌شود ساکنان آن، یک زندگی پرجنب‌وجوش و در عین حال پر از آرامش داشته باشند.


حتما ببینید : طراحی طرح جامع کوآرترمیل _ اسکاتلند


به علاوه، با وجود بهره گرفتن از رنگ سفید برای پس زمینه‌ی دکوراسیون سالن و رنگ‌های خنثی و تیره مانند خاکستری و سیاه برای مبلمان و اثاثیه، در مجموع ترکیب رنگ‌ها سبب ایجاد محیطی بانشاط، راحت و دنج شده است.

طراحی داخلی مینیمالیستی

با توجه به اینکه قسمت‌های چوبی، فلزی، شیشه‌ای و سرامیکی ساختمان همگی با هارمونی و هماهنگی خاص به کار رفته‌اند، می توان گفت که سبک مینیمالیسم که در این آپارتمان به کار رفته، عمدتا مبتنی بر انتخاب مصالح ساختمانی خاص و رنگ‌ها بوده است. زیرا با دقت به دکوراسیون داخلی با سبک مینیمالیسم که در این آپارتمان اجرا شده به نظر می‌رسد که همه‌ی این عناصر به‌طور ساده، طبیعی و یکدست مکمل یکدیگر هستند.

در قسمت‌های مختلف آن از طرح‌های جالب استفاده شده تا با وجود اینکه ساختار کلی ساده و بدون زرق و برق است، فضای داخل آپارتمان را از حالت یکنواخت و خسته‌کننده خارج کند.

آشپزخانه مینیمالیستی

در بررسی آشپزخانه این آپارتمان نیز سبک مینیمالیسم را می بینیم. طراح این آشپزخانه ویکتوریا یاکوشا کابینت‌های آشپزخانه را  به رنگ سفید و بدون دستگیره و تزئینات خاص انتخاب کرده است. همچنین به منظور نورپردازی سقف آشپزخانه لامپ‌های LED را به کار گرفته است. با کمک تکنیک خاص نقاشی و با استفاده از رنگ‌ها و مصالح ساختمانی خاص و طرح‌های ایجادشده روی دیوارها، آشپزخانه را تقریبا مستقل و مجزا از سالن طراحی نموده و دیگر بین سالن و آشپزخانه، پیشخوان وجود ندارد که خود سبب به سمر رسیدن کاری متفاوت است. میز مطالعه برای استفاده از نور طبیعی، جلوی پنجره قرار گرفته است. به راحتی می توان به این موضوع پی برد که رنگ غالب در این آپارتمان، رنگ سفید است و رنگ‌های خنثی و تیره به‌عنوان رنگ مکمل انتخاب شده‌اند.

دکوراسیون داخلی با سبک مینیمالیسم

دکوراسیون داخلی با سبک مینیمالیسم

دکوراسیون داخلی با سبک مینیمالیسم

دکوراسیون داخلی با سبک مینیمالیسم

 


این مطالب را هم ببینید:

آموزش SketchUp 2018

آموزش اصول تکسچرینگ و شیدینگ در 3ds Max