احتمالا در موقعیت هایی قرار گرفته اید که امکان دسترسی به نرم افزار اتوکد برایتان فراهم نبوده است و به همین علت در شرایط سختی قرار گرفته اید.

وب سایت هایی ایجاد شده اند که به صورت آنلاین به شما امکان مشاهده و حتی ویرایش فایل های اتوکد را می دهند و در این مقاله قصد داریم تا شما را با چند تا از بهترین سرویس های اتوکد آنلاین آشنا کنیم.

1- وبسایت اتوکد آنلاین اتودسک

اتوکد آنلاین

بهترین سرویس اتوکد آنلاین را می توان از خود شرکت اتودسک دریافت کرد؛ این وبسایت امکانات بی نظیری را در اختیارتان قرار می دهد.

بر خلا بسیاری از وبسایت های ارائه دهنده خدمات اتوکد آنلاین که فقط امکان مشاهده فایل های اتوکد را در اختیارتان قرار می دهند، وبسایت اتودسک امکان ویرایش و حتی ذخیره سازی رایگان در سرور ها اتودسک را نیز در اختیار شما قرار می دهد.

فرایند کار با این وبسایت بسیار ساده است؛ کافی است وارد وبسایت web.autocad.com شوید و در صورتی که تا کنون در در وبسایت اتودسک حساب کاربری ای نداشتید بر روی Create free account کلیک نمایید و به رایگان یک حساب کاربری ایجاد نمایید.

پس از ایجاد یک حساب کاربری در وبسایت اتوکد آنلاین اتودسک، بایستی روی گزینه Sign in کلیک نمایید و وارد حساب کاربری خود شوید.

پس از وارد شدن به حساب کاربری خود با تصویر زیر مواجه خواهید شد.

اتوکد آنلاین

  • Upload : با انتخاب گزینه Upload می توانید ایل های اتوکد خود را از روی سیستم شخصی خود وارد وبسایت اتوکد آنلاین اتودسک نمایید.
  • New Folder : همانطور که در ابتدای مقاله نیز اشاره شد، وبسایت اتودسک به شما امکان ذخیره سازی فایل های اتوکد را می دهد؛ با انتخاب این گزینه می توانید یک پوشه در وبسایت اتوکد آنلایاتودسک ایجاد نمایید تا فایل های اتوکد خود را مرتب نمایید.
  • New Drawing : با انتخاب این گزینه می توانید یک فایل اتوکد را از اول ایجاد نمایید و طراحی را به صورت آنلاین آغاز نمایید.
  • Add storage provider : در صورتی که فایل اتوکد شما در سرویس هایی مانند google drive می باشد می توانید از این قسمت فایل اتوکد خود را انتخاب نمایید و شروع به مشاهده و ویرایش آن نمایید.

نکته پایانی : این وبسایت را می توان به عنوان بهترین سرویس اتوکد آنلاین معرفی کرد و حتی می توان از این وبسایت برای انجام تمرین های حین آموزش اتوکد بهره گرفت و تنها نقطه ضعف این وبسایت تحریم بودن ایران توسط اتودسک می باشد که برای استفاده از این سرویس های وی پی ان استفاده نمایید.

2- وبسایت اتوکد آنلاین sharecad

آشنایی با اتوکد آنلاین

وبسایت sharecad رابط کاربری بسیار زیبایی دارد و با کشور ایران نیز مشکلی ندارد.

برای استفاده از این وبسایت وارد آدرس sharecad.org شوید و با کلیک بر روی Select File، فایل اتوکد خود را در این وبسایت وارد نمایید.

این وبسایت بر خلاف وبسایت اتوکد آنلاین اتودسک، قابلیت ویرایش فایل های اتوکد را اختیارتان قرار نخواهد داد و صرفا می توانید به مشاهده فایل های خود بپردازید.

پسوند های مورد تایید این وبسایت به شرح ذیل است :

  • DWG
  • DXF
  • DWF
  • HPGL
  • PLT

3- وب سایت اتوکد آنلاین Proficad

آشنایی با اتوکد آنلاین

یکی از سبک ترین وبسایت های اتوکد آنلاین را می توان وبسایت Proficad دانست.

جهت استفاده از این وبسایت وارد آدرس زیر شوید و با انتخاب گزینه Select a DWG or DXF document فایل اتوکد خود را وارد نمایید.

https://gallery.proficad.eu/tools/AutoCAD-Viewer.aspx

وبسایت Proficad امکان مشاهده فایل های DWG و DFX را ارائه می دهد.

 

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و سایت مرجع دانلود معماری هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد