طراحی کمپ مدرسه ایی لتوو

در ماه سپتامبر 2018 یک مدرسه ویژه به نام لتوو در شهر مسکو، روسیه افتتاح شد. این پروژه شامل 20 هکتار کمپ مدرسه‌ ایی به همراه امکانات آموزشی، اسکان دانش آموزان و اسکان کارکنان مدرسه بود. کمپ مدرسه ایی لتوو از امکانات ورزشی فضای باز به همراه یک سالن فوتبال چند منظوره، سالن بسکتبال، زمین‌ های تنیس و یک مسیر دو میدانی بهره مند می باشد. هم چنین این مجموعه دارای یک محوطه‌ درخت‌ کاری شده، یک گلخانه و فضای کافی برای تفکر و آرامش در محیطی سبز است.

مشخصات کلی پروژه :

 • معمار : آتلیه معماری atelier PRO
 • مکان پروژه : مسکو، روسیه
 • تیم معماران : Dorte Kristensen، Pascale Leistra، Karho Yeung
 • تیم طراحی داخلی : Atelier PRO، Thijs Klinkhamer در همکاری با Nadia Fedotova Moscow
 • معمار منظر : Buro Sant en، Hague
 • مسئول اجرای فنی : استودیو معماری روسی Atrium
 • عکاسان پروژه : NARODIZKIY, Dmitry Voinov, atelier PRO
 • مساحت پروژه : 39,000 متر مربع
 • سال ساخت : 2018

کمپ مدرسه

لتوو، رویایی که به حقیقت پیوست :

کمپ مدرسه ایی لتوو به کودکان با استعداد و انگیزه در رده سنی 12 تا 17 سال اختصاص یافته است. فرد کارآفرین و خیری به نام Vadim Moshkovich ایده طراحی و ساخت این مدرسه را ارائه نمود. وی در رابطه با طراحی این مدرسه این گونه اظهار داشته است: “دسترسی کودکان با استعداد به آموزش با کیفیت از تمام نقاط کشور بدون در نظر گرفتن توان مالی والدین آن‌ ها آرزوی دیرینه من بود. از این رو این مدرسه این فرصت را در اختیار دانش آموزان قرار می دهد تا در آینده در 10 دانشگاه برتر کشور و یا در یکی از 50 دانشگاه برتر دنیا ادامه تحصیل دهند.”

کمپ مدرسه

طراحی و شکل الهام گرفته از چشم‌انداز :

کمپ مدرسه ایی لتوو، در جنوب غربی مسکو و در منطقه Novaya Moskva قرار دارد. این مدرسه بر روی زمینی زییا بنا شده که دارای شیبی به سمت یک رودخانه‌ پوشیده با جنگل است. تیم معماران در طراحی این پروژه به منظور تلفیق معماری با چشم‌انداز محیط، در داخل و اطراف مدرسه تغییرات سطحی متمایزی را اعمال نموده اند.

شکل بزرگ مجموعه، آن را برای کودکان به مقیاس انسانی کوچک می‌ کند: به علت نوع طراحی دینامیک مجموعه، ساختمان در حال رقص به نظر می رسد. به هنگام پیاده روی افراد در اطراف مجموعه به علت تاثیرات پرسپکتیو، فقط قسمتی از اندازه کامل ساختمان قابل رویت است. که ظرافت خاصی را به مخاطب القا می کند.  فضا های داخلی و خارجی منحصر به فرد به واسطه خطوط کناری نما و منحنی‌ های پیوسته در ساختمان ایجاد شده است.

کمپ مدرسه

قلب مدرسه : قسمت مرکزی

بخش مرکزی جایی است که در آن زندگی روزمره در مدرسه شکل می گیرد. در طول روز از این فضای انعطاف پذیر و قابل تبدیل، به عنوان مکانی برای ملاقات های غیر رسمی استفاده می شود. در طبقه همکف استودیو رقص تعبیه شده که با اعمال تنظیمات ساده ایی تبدیل شدن آن به یک تئاتر به همراه صحنه‌ نمایش امکان پذیر است. یک مکان دنج همراه با یک سالن اجتماعات با ظرفیت 1000 هزار نفر که برای برگزاری مراسم های مختلفی مانند: جشن فارغ التحصیلی، مراسم افتتاحیه و … مورد استفاده قرار می گیرد. بخش مرکزی، سه قسمت ساختمان را به هم مرتبط می سازد:

 1. بخش هنر
 2. بخش ورزشی
 3. بخش جنوب با اتاق‌ های علوم و اتاق‌ هایی با کاربرد عمومی

کمپ مدرسه

محیط یادگیری با تنوع در فضا های کاری :

کمپ مدرسه ایی لتوو، با آموزش نوآورانه و مدرن خود رویای تغییر آموزش کنونی در روسیه را تحقق بخشیده است. در طراحی فضایی این چشم اندار، به مکانی برای آموزش نظری و نیز فضا هایی ویژه برای کار های گروهی و مطالعه مستقل در بخش‌ های ساختمان مخروطی تبدیل شد. قسمت کتابخانه این مدرسه شامل عرصه هایی مانند: فضا های ساکت، فضا های کارگاهی و یک اتاق بحث و گفت‌ و گو است. تمامی این امکانات توسعه شخصی دانش آموزان را پشتیبانی می کنند.

کمپ مدرسه

برنامه ورزشی :

جدایی از امکانات ورزشی در فضای باز، یکی از ضرورت های طراحی فضای آموزشی، ایجاد امکانات ورزشی داخل سالن مانند: استخر، شنا، هنرهای رزمی، تناسب اندام، سالن‌ های ورزشی کوچک و بزرگ است. یک مسیر دو میدانی در مجاورت سالن ورزشی واقع شده که در طول سال امکان استفاده از آن وجود دارد. هم چنین کارکنان مدرسه و کاربران خارجی نیز می توانند از این امکانات بهره مند شوند.

تیم معماران Atelier PRO فضا های داخلی این کمپ مدرسه ایی را با هدف برنامه‌ های بلند پروازانه طراحی نموده اند. هم چنین طراحی فضا های داخلی به شکل گسترده ایی متمرکز بر روی فضا های متنوع  است که دانش آموزان می توانند در آن ها با دوستان خود ملاقات نمایند و به آرامش برسند. به علت سرمای شدید این منطقه اتمسفر داخلی مدرسه برای استراحت کردن بسیار حائز اهمیت بوده است.


حتما ببینید : طراحی آپارتمان خانوداگی ارغوان در تهران


سایر تصاویر طراحی کمپ مدرسه ایی در روسیه

کمپ مدرسه

کمپ مدرسه

کمپ مدرسه‌ ایی لتوو

کمپ مدرسه‌ ایی لتوو

کمپ مدرسه‌ ایی لتوو

کمپ مدرسه‌ ایی لتوو

کمپ مدرسه‌ ایی لتوو

کمپ مدرسه‌ ایی لتوو

طراحی کمپ مدرسه ایی در روسیه

طراحی کمپ مدرسه ایی در روسیه

طراحی کمپ مدرسه ایی در روسیه

طراحی کمپ مدرسه ایی در روسیه

طراحی کمپ مدرسه ایی در روسیه

طراحی کمپ مدرسه ایی در روسیه

طراحی کمپ مدرسه ایی در روسیه

طراحی کمپ مدرسه ایی در روسیه

طراحی مدرسه

طراحی مدرسه

طراحی مدرسه

طراحی مدرسه

طراحی مدرسه

معماری مدرسه

معماری مدرسه

معماری مدرسه

معماری مدرسه

معماری مدرسه

پلان مدرسه

پلان مدرسه

پلان مدرسه

پلان مدرسه

پلان مدرسه

منبع : archdaily

ترجمه: مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

پرسوناژ در هنگام کار – دانلود رایگان Service v1 از Viz-People

آموزش مدلینگ سه بعدی در اتوکد – دانلود رایگان آموزش مدلینگ اتوکد